Споконвіків українська хустина була одним з найважливіших елементів народного вбрання та невід’ємною частиною української культури. І вже 7 грудня українці традиційно відзначають Всесвітній День української хустки. Головною метою стало бажання об’єднати жінок різного віку, фаху та національності заради відродження та збереження українських звичаїв і традицій.
Традиційно у коледжі проводяться флешмоби під назвою «Зроби фото з хусткою». Фотогалерея цього свята показує світлини коледжу різних років.
Цьогоріч до флешмобу долучилися студентки перших та других курсів (першокурсниці: Шишман Олена, Гайдай Евеліна, Дьяченко Анастасія. Кузнєцова Марія; другокурсниці: Колесникова Ольга, Іванова Дар’я, Романова Владислава. Кізеліс Олена, Сергаєва Мирослава). Естафету підхопили й викладачі.
Цікаві факти про українську хустку
Хустина супроводжувала людину протягом усього її життя. Вона як берегиня роду була з нею від самого народження і до останнього подиху. Застосування хустки в домашньому побуті було досить різноманітним. Хустину використовували:
• коли в родині народжувалась дитина, а також під час обряду хрещення немовляти;
• коли юнак ішов до війська: на проводах мати обов’язково пов’язувала йому хустину, яка мала вберегти сина від усього лихого;
• коли до молодої дівчини приходив свататись парубок: вона, на знак своєї згоди, також виносила йому хустину.
Хустка може чимало розповісти про свою господиню: дівчина вона чи заміжня жінка, ходить вона у веселощах чи горі, зібралась до роботи чи до свята. В українських жінок були святкові хустини, в яких вони ходили до церкви, і буденні, які вони одягали, коли порались по господарству.
Молоді жінки переважно носили хустини світлих кольорів, на жінках старшого віку можна було побачити лише темні, а вдови завжди одягали тільки хустки чорного кольору. Крім того, хустини були різного розміру.
Вишивалися хустки шовковими нитками і лише вручну. Найбільше використовували червоний, синій, зелений та жовтий кольори. Орнамент на хустинах був здебільшого геометричний, а хустки з квітковим орнаментом (квітами рожі, волошок та гвоздик) з’явились аж у 18 столітті. А от українські хустини з зображенням птахів можна зустріти вкрай рідко.
Як бачите, українська хустка ― це не лише головний убір жінки, але й важлива сімейна реліквія, яку передавали з покоління в покоління. Це давній символ жіночої душі, кохання та вірності. Ось чому Всесвітній день української хустки – це не просто ще одне свято в календарі, а важливий внесок у збереження та популяризацію нашого національного надбання.
“Відроджуємо, поважаймо наші українські традиції-це генетичні скарби нашого народу, наше минуле і майбутнє…Бережімо їх і поважаймо. Ношу з гордістю і задоволенням!”
ПОСИЛАННЯ НА ВІДЕО
https://youtube.com/shorts/3hXetc-Jreo
Заступник директора з ВР Олена ДОНЦОВА
Соціальний педагог Галина НІКОЛАЄВА
Культорганізатор Людмила НЕДОСЄКІНА