
Бібліотека інформує: «Крим – це Україна: історія, боротьба, спротив»
Одинадцять років тому російська федерація розпочала збройну агресію проти України. Все почалось з Криму. Диверсійні групи рф почали спроби захопити кримський півострів.
26 лютого 2014 року на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної ради Автономної Республіки Крим вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили всьому світу про цілісність України.
Наступного дня, о 5-й ранку до урядових будівель АРК увійшли регулярні військові формування рф.
День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя створений для вшанування героїзму і мужності громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території АРК і м. Севастополя, у відстоюванні територіальної цілісності України встановлено Указом Президента України від 26 лютого 2020 року № 58
Крим – це невіддільна частина території України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Відповідно до Формули миру Президента України Володимира Зеленського, суверенітет, незалежність, єдність і територіальна цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води, повинні поважатися згідно зі Статутом ООН і принципами міжнародного права. Це є складовою демократичного світу та захисту світового порядку на основі принципу мирного співробітництва.
Війна рф проти України почалася з окупації Криму, тому визволення Криму є необхідною умовою завершення війни.
Будь-які територіальні поступки державі-агресору, зокрема щодо Криму, неприпустимі. Вони лише посилять апетити окупанта і призведуть до повторної агресії та подальшого порушення прав наших громадян.
Звільнити Крим від окупації – забезпечити нову систему безпеки Азово-Чорноморського регіону.
До Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя в читальній залі бібліотеки підготовлена книжкова виставка – нагадування «26 лютого: день, що змінив історію Криму», на якій представлені матеріали підкреслюють історичну справедливість, боротьбу кримчан за свободу та незламність українського Криму.
Бібліографія:
День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя [Електронний ресурс] //Український інститут національної пам’яті – Електр. дані – Режим доступу: https://uinp.gov.ua/istorychnyy-kalendar/lyutyy/26/den-sprotyvu-okupaciyi-avtonomnoyi-respubliky-krym-ta-mista-sevastopolya – Назва з екрану. – (Дата звернення 17.02.2025 ).
Крим: 10 років окупації | Документальний фільм [Електронний ресурс] //Суспільне Крим – Електр. дані – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=6mKPvAsPcbo – Назва з екрану. – (Дата звернення 17.02.2025 ).
Підготувала завідувачка бібліотеки Марія ДМИТРІЄВА