АБЕТКА ПІДЛІТКОВОЇ БЕЗПЕКИ

 

Волонтер центру «Захисту життя» Ірина Голобородько  провела бесіду серед здобувачів освіти 11 групи відділення Агроінженерія.  Темою бесіди була «Підліткова безпека».

Під час спілкування із хлопцями акцентувалася увага на наступні питання:

– Що таке небезпека?

– Яка небезпека може очікувати молоду людину?

– Сексуальна безпека.

– Яка небезпека може очікувати при сексуальних стосунках?

Небезпека  – це ситуація, коли щось, або хтось може тобі зашкодити. Небезпека  – це явища, об’єкти, які здатні за певних умов завдати шкоди здоров’ю людини як відразу, так і в майбутньому, тобто викликати небажані наслідки.

Статистика свідчить, що 90% усіх злочинів (розбій, побиття, згвалтування тощо) відбуваються проти самотньої особи. Звичайно є зрозумілим, що панацеї від уникнення нападу немає, але є деякі загальні рекомендації, за допомогою яких

Ви зможете значно ускладнити здійснення злочину.

Не ходіть поодинці:

Якщо ви пізно повертаєтесь додому, то попросіть знайомих, друзів провести вас. Плануйте свій маршрут людними й освітленими місцями, уникайте парків, скверів, подвір‘я, підозрілих місць і галасливих компаній. Прикрийте прикраси, цінні речі, а краще зніміть їх. Не сідайте в незнайому автомашину. Пізно ввечері краще не виходити на вулицю. Завжди повідомляйте близьких, де ви перебуваєте.

Вибирайте своїх знайомих

Половина злочинів проти особистості здійснюється знайомими людьми. Намагайтесь не відвідувати наодинці квартири або гуртожитки своїх знайомих, особливо ввечері, не запрошуйте їх до себе, якщо в них не впевненні. Особливо неповнолітні повинні пам’ятати: не можна нікуди наодинці, без знайомих дорослих, ходити з незнайомцями, якими б привабливими не були запрошення – у кіно, кафе, покататися на велосипедах, човнах, машинах, подивитись тварину, навіть допомогти людям.

Не вживайте алкоголю чи наркотиків

Помічено, що ті, хто вживає алкоголь, наркотики, дуже і дуже часто потрапляють у сумнівну компанію і стають жертвами своїх знайомих. Крім того, залежність від наркотиків та алкоголю призводить до залежності від злочинців і призводить до вчинення злочину.

Не давайте інформації про себе незнайомцям

Не варто давати свою адресу, телефон або інформацію про себе без особливої необхідності.

Лекторка обговорила зі здобувачами освіти правила поведінки на побаченні, ознаки брудного дотику, як переконливо сказати «НІ».

– Повірити у своє право на відмову.

– Уникати двозначностей.

– Слово «ні» має звучати твердо та переконливо.

Серед причин, які спонукають до ранньої сексуальної активності юнаків та дівчат і, як наслідок, вагітності дівчат у підлітковому середовищі в сучасній Україні, перш за все, є негативний вплив засобів масової інформації.

Саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.

Під час бесіди було обговорено поняття секстингу.   

Секстинг — це обмін власними фото/ відео/текстовими матеріалами інтимного характеру, із застосуванням сучасних засобів зв’язку: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж.

Була оговорена поведінка на побаченні.

– Нехай хлопець зайде за дівчиною та побачиться з батьками дівчини.

– Нехай зустрічі відбуваються у громадському місці.

– Заздалегідь сплануйте свій маршрут додому.

– Не залишайте свій напій без догляду. 

Бесіда буда цікава, жвава, тож хлопці виказали побажання продовжувати проводити виховні години у такому форматі.

 

 

 

Заступник директора з ВР Олена ДОНЦОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *