Хай квітують мрії неодмінно!

Впевнено і стрімко, мов проспект.

Гомінке студентство України –

Це бадьорий дух і інтелект!

 

Володимир Даник

 

17 листопада має особливе значення для студентів всього світу, адже це – Міжнародний день студента. Це свято зближує та об’єднує молодих людей усього світу, бо це, насамперед, день студентської солідарності, що не має меж та кордонів.  Україна  святкує  День студента  з 1999 року 17 листопада відповідно до Указу президента.

 Студенти завжди були найбільш волелюбною, незалежною та свободомислячою частиною суспільства, і ідея власного свята завжди будоражила їхні молоді душі. Ідея створення міжнародного об’єднання студентської молоді зародилася в Європі наприкінці XIX століття. У 1893 році в Женеві був скликаний Міжнародний конгрес студентів-соціалістів, що прийняв рішення: установити і розвивати зв’язки між студентами різних країн.

 Істотний вплив на розвиток студентського руху зробили трагічні події осені 1939 року в Чехословаччині,на той момент вже зайнятої нацистами, студенти і викладачі празьких університетів вийшли на вулиці, щоб відзначити річницю утворення Чехословаччини. Німецькі війська швидко розігнали демонстрантів, при цьому не особливо думаючи про методи – військові випадково вбили студента медичного факультету. Студенти-народ гарячий, тому похорон товариша переросли в акцію протесту, а потім і в справжній бунт. Десятки демонстрантів були заарештовані. Розгублені фашисти, не знаючи, що робити з цим непокірним натовпом, вирішили питання радикально. 17 листопада німці рано вранці оточили студентські гуртожитки. Кілька сотень студентів були заарештовані і відправлені в концтабори, незалежно від тяжкості “провини”. Дев’ятьох активістів незабаром стратили у в’язниці.

У 1941 році в Лондоні зібралися студенти з усього світу, які боролися проти нацизму. Вони одностайно зійшлися на тому, щоб оголосити день “Празької різанини” Міжнародним Днем студента.

Студентські роки… Напевно, найщасливіший час в житті людини. Відчуття щастя, свободи, громаддя мрій і можливостей 

Запорука успіху кращого студента – вчитися щодня. Це абсолютно не означає, що крім конспектів ви більше нічого не повинні бачити в своєму житті. Правильний розподіл часу допомогає  зберегти третину життя і не тільки контролювати час, але також уникнути апатії, депресії і паніки перед іспитом.Так стверджують дослідники методики «Тайм-менеджмент».

Студентські роки ще й найвеселіші часи в житті людини. Роки звершень, закоханостей, проривів і розчарувань. Кожен день несе якесь нове, незвичайне, свіже сприйняття. І не біда, навіть якщо вже і не студент зовсім- головне, щоб в середині не втратити ту нитку, що пов’язує воєдино студентське братство. 

 

Цікаві факти про студентів і студентство:

 

1. У Стародавньому Римі  словом  «студент»  називали людину, яка  працьовита, прагне і старанно займається. Саме таким поняттям охарактеризував себе сам Овідій, який приїхав до Афін, щоб гризти непідйомний граніт – науку.

2. Слово “абітурієнт”, яке означає юнаків і дівчат, котрі претендують на навчання, вживається невірно. Воно походить від латинського слова” йти ” і спочатку означало випускника, який готується покинути стіни рідного університету. У більшості країн правильне звучання збереглося, і “абітурієнт” позначає випускників. В СРСР слово з’явилося в 50-х, і ця неточність перекладу міцно зміцнилася і використовується на території СНД повсюдно.

3. Звичаєм вести конспекти студенти зобов’язані графу Уварову. Будучи главою Міністерства освіти при Миколі I, він придумав систему, яка допомогла б виявити вільнодумців в середовищі викладацького складу.

4. Старовинна традиція “первісного крику” досі популярна в багатьох університетах. Студент може голосно кричати під час сесії, і зазвичай крик триває від п’яти до десяти хвилин. Вважається, що він допомагає впоратися зі стресом і перенапруженням від іспитів.

5. Неофіційна назва психології – “наука про студентів-другокурсників і білих щурів”, тому що саме над ними ставиться велика кількість експериментів. Психологи-дослідники зазвичай працюють в інститутах, тому для досліджень вони найчастіше залучають студентів.

6. Студентське життя забирає багато сил, і студенти часто просто засинають на парах. В університеті міста Нант у Франції студентам поспівчували і обладнали спеціальну кімнату для того, щоб молоді люди могли подрімати в перерві між лекцій. Протягом дня будь-який студент може зайти туди і відпочити. У кімнатах відпочинку не можна курити, слухати музику, голосно розмовляти і навіть цілуватися. Рішення створити таку кімнату виникло через те, що дійсно багато студентів засинали на парах.

7. У Прінстоні, в США, викладачі не стежать за студентами під час письмових іспитів, вони навіть не знаходяться в аудиторіях. Вся справа в “Кодексі чесності” – клятві, яку дають всі студенти в перший день навчання. У цій клятві йдеться в тому числі і про те, що, як високоморальні громадяни, вони не будуть списувати на іспитах.

8. Серед дивних японських традицій є декілька досить милих. Багато японських студентів ніколи не забудуть на іспит взяти шоколадку ” Kit Kat» в якості талісмана. Адже у неї позитивна назва – по-японськи словосполучення “обов’язково переможемо” звучить практично так само, як і назва шоколаду.

9.Сучасні студенти-модники обожнюють модель чоловічого взуття  «Пенні-лофер». Завдяки спеціальній прорізи в язичку взуття можна носити монетку, яка, за легендою, приносить щастя і вдачу та, щоб квиток попався легше, а викладач був добрішим. А самі винахідливі  примудряються ховати туди і шпаргалки.

10 Студенти в університетах не тільки  навчаються, а й розважаються. І іноді прямо на студентській лаві розгадують загадки, які не давалися професорам. Джордж Данциг, майбутній математик, будучи аспірантом Університету, одного разу запізнився на лекцію. Він прийняв написане на дошці рівняння за домашнє завдання. Воно здалося йому складніше, ніж зазвичай, і він витратив на рішення кілька днів. Виявилося, від старанності він вирішив дві проблеми в статистиці, які не міг вирішити ніхто.

11.Величезну роль в поширенні дивного кубика Рубіка зіграли саме студенти. Творець цієї іграшки, Ерне Рубік, хотів використати його як навчальний посібник для тих, хто вивчає архітектуру. Але учні Будапештської Академії мистецтв прийшли від неї в захват настільки, що зробили хітом на всі часи

12. У Вроцлавському університеті в Польщі випускники традиційно наряджають статую фехтувальника, встановлену перед університетом. Традиція виповнюється в ніч перед врученням диплома, і одяг поляки вибирають якомога більш безглуздий.

13. У МГТУ імені Баумана випускників катають на тазиках їхні товариші. Господарський тазик прив’язують до машини і катають в ньому студентів після отримання  дипломів. Схожа традиція є в Іспанії, але там на тазиках катаються з високих сходів.

14. В американському Єлі досі існує традиція передачі конспектів. Старшокурсники передають свої записи першокурсникам, які стають боржниками. Але грошима тут не відкупитися. Першокурсник катає старшокурсника, якому заборгував, на спині протягом декількох годин.

Студентські роки чудові, хоча б тим, що це розпал молодості, найяскравіші враження, спогади, пов’язані саме зі студентськими друзями, спільними походами, приколами.

 Навіть атмосфера сесії і та потім буде згадуватися з ностальгією. Тому цінуйте кожну мить  навчання у коледжі – іншої такої не буде!

 

Вітаємо студентів –колишніх, теперішніх і майбутніх з Днем студента! Бажаємо удачі, енергії, натхнення, яскравих вражень, легких іспитів, цікавих подій!

 

Подивитися привітання з нагоди цього свята можливо на YouTube каналі «Виховна робота»

https://www.youtube.com/playlist?list=PL4Zu5WYtrZYeWOhc1vzfQdXYrX8FaK-lC

В.о. заступника директора з ВР

Донцова О.М.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *