16 листопада у всьому світі  відзначається  Міжнародний день толерантності.

Свято покликане шанувати рівність всіх людей, не залежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, релігійних вподобань, гендерної ідентичності чи світогляду.

Варто пам’ятати, що толерантність ‒ це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури і звичаїв. Здатність терпимо і з розумінням ставитись до інакшості оточуючих, це невід’ємна складова сучасного життя та умова органічного співіснування різних людей в одному суспільстві. Адже кожен із нас унікальний.

У цей день, як ніколи, актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні», яке вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття.

У житті змінюється все. Не підвладні часові тільки загальнолюдські цінності – любов, добро, чесність, справедливість, людяність. Сучасні дослідники суспільних взаємин називають цей історичний феномен толерантністю і вважають її ознакою моральної еволюції людства.

Бути толерантним – означає бути терпеливим, чуйним і милосердним; мати активну суспільну позицію, вирішувати конфлікти виключно шляхом діалогу.

У Ізмаїльському агротехнічному фаховому коледжі  соціальним педагогом Ніколаєвою Галиною Онисіївною та заступником директора з ВР Донцовою Оленою Миколаївною була проведена відеоконференція та конкурс “Толерантність-шлях до Миру!”, ознайомлення та обговорення висловлювань відомих людей про толерантність та онлайн-вікторина до Дня толерантності з учасниками цього виховного заходу.  Наш заклад також долучився до обласного конкурсу  відеороликів та анімації «Толерантність – шлях до Миру» який проводять під керівництвом Голови ради директорів закладів фахової передвищої  освіти Одеської області. У заході були представлені 10 відеороликів та анімація. Понад п’ятдесят глядачів (студенти перших курсів та їх класні керівники, усі охочі з інших курсів) продивилися роботи конкурсантів: гр. І-А ел – Іваненко О.С., Клименко С.А., гр. І-Б ел Лєфтєр Т.І., Харитонов М.Д., гр. І-А бух – Бороган Ю.П., Височенко В.В., Стоматова Л.С., Шишман А.В., гр. ІІІ-А бух – Лєфтєр О.І., гр. І-Б мех. – Березинський В.В.. Кожна робота унікальна, зроблена власноруч. Березинський Вадим виконав роботу у стилі анімація  ( вимагає високої майстерності, досвіду).

Усі роботи представлені на TouTube каналі “Виховна робота» за посиланням

https://www.youtube.com/playlist?list=PL4Zu5WYtrZYctLovvZYlx1YjnQKWxuRYs

 Колектив Ізмаїльського агротехнічного фахового коледжу  чітко усвідомлює, що молодь ХХІ століття – це люди майбутнього з інтегрованим мисленням і прагматичною оцінкою життєвих реалій; тому важливо, щоб нормою їхнього гармонійного побутування була толерантність як потужний інструмент досягнення успіху. Заклад є своєрідною школою толерантного спілкування. Кожному студентові тут створені комфортні умови для повноцінного розвитку природних здібностей; беззаперечні можливості для обговорення і вирішення проблемних ситуацій, вибору толерантної моделі поведінки на заняттях, у колі ровесників і наставників, на шляху до професійного становлення. Педагоги коледжу сприяють поширенню серед студентства знань про права людини, грамотному врегулюванню конфліктів у молодіжному середовищі, вихованню толерантної особистості. Традиційними є тематичні виховні заходи, інформаційні години класного керівника, психологічні тренінги.

Цьогоріч Міжнародний день толерантності коледжани відзначили в новому форматі, провівши відкриту відеоконференцію «Толерантність-шлях до Миру!

 Готуючись до заходу, я зробила висновки, що студенти мають високий рівень розуміння важливості толерантної поведінки в сім’ї, спілкуванні з одногрупниками, ровесниками, друзями.

Так, Лілія Стоматова (1-А бух) стверджує, що в кожної людини є право життєвого вибору, і його потрібно поважати; Вілія Височенко(1-Абух) має думку, що толерантність варто виховувати з раннього дитинства; Олександр Іваненко (1-Аел) переконаний: людина, яка поважає себе, обов’язково поважатиме й інших; на думку Юліі Бороган (1-Абух), толерантність – це терпимість, уміння вчасно зрозуміти і захистити слабшого.

Студенти прийшли до думки, що основними складовими толерантності є любов, прощення і терпіння.Молодь з особливим трепетом закликала всіх присутніх поважати і розуміти один одного, цінувати в кожній людині особистість. Були висловлені щирі побажання, щоб наша родина коледжу, наше місто, наша Україна завжди були островами толерантності для всіх жителів планети Земля.

Будьмо толерантними і світ стане кращим!

 

 

Соціальний педагог

Ніколаєва Г.О.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *