Поряд із нагальними проблемами, що виникають у громадян України під час повномасштабної збройної агресії Російської Федерації, питання булінгу, на жаль, продовжує існувати в освітньому середовищі. Розвиток соціальних мереж за останнє десятиліття привернув підвищену увагу до проблеми булінгу, особливо кібербулінгу. На цю тему говорять багато. Проте булінг й досі залишається актуальним у закладах освіти.

Міжнародний день протидії булінгу (International STAND UP to Bullying Day) відзначають щороку у третю пʼятницю листопада, останню п’ятницю лютого і 4 травня, що з 2012 року Організація Об’єднаних Націй оголосила днем боротьби з булінгом.  Ця глобальна піврічна подія присвячена підвищенню обізнаності про поширену проблему булінгу та сприянню зусиллям, спрямованим на його запобігання.

З метою розв’язання нагальної проблеми булінгу серед дітей, підлітків і навіть дорослих ця глобальна ініціатива слугує платформою для об’єднання громад, освітніх закладів, організацій у понад 25 країнах, робочих місць та окремих осіб проти переслідувань і булінгу в усіх його формах, підкреслюючи важливість створення інклюзивного та безпечного середовища для всіх.

Цей день — острівець надії для тих, хто постраждав від булінгу, і заклик до дій для громад по всьому світу.

До цієї події в Ізмаїльському агротехнічному коледжі була проведена викладачем Аллою Миколаївною Кокош  виховна година — лекція-практикум “Протидія булінгу в освітньому середовищі”  з групами другого курсу (кл. кер. Генчев Г.О., Тарай М.Г.) відділення механізації та автоматизації сільського господарства.

Студенти глибше дізналися про відоме або мало комусь відоме поняття булінгу, відповідальність за його прояви і застосування покарань згідно з Кримінальним кодексом України. Студенти прослухали і подивилися відео  про те, що думають підлітки про булінг, взяли участь в анкетуванні “Булінг” , результати якого дізналися в кінці заходу і змогли порівняти з всеукраїнськими, пройшли практикум  від ЮНІСЕФ, перевірили свою дружбу, виконавши тест, виконали вправи, як розпізнати булінг, ознайомилися з динамікою  булінгу в Україні. Яскравим моментом заходу стало відео про приклад боротьби з булінгом Ніка Вуйчича  — всесвітньо відомого мотиваційного тренера та директора неприбуткової організації «Життя без кінцівок» (англ. Life Without Limbs).

Поради психолога  дали відповідь і захист у можливо подібних ситуаціях як себе вести, а декому придивитись до своїх дій з іншого боку і знайти захопливі заняття, щоб назавжди ВИКРЕСЛИТИ БУЛІНГ ЗІ СВОГО ЖИТТЯ.

 

 

 

 

Викладач історії та основ правознавства

Алла КОКОШ

 

 

Список використаних джерел і літератури:

1.     Андрєєнкова В.Л., Байдик В.В., Войцях Т.В., Калашник О.А. та ін. Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти: навчально-методичний посібник. Київ: ФОП Нічога С.О., 2020. 196 с.

2.     Андрєєнкова В.Л., Мельничук В.О., Калашник О.А. Протидія булінгу в закладі освіти: системний підхід: методичний посібник. Київ: ТОВ «Агентство «Україна», 2019. 132 с.

3.   Безпечна школа – Нік Вуйчич (відео) URL:https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya bulingu/bezpechna-shkola-nik-vujchich-video

4.     Булінг – проблема, яку не можна ігнорувати: роз’яснення Офісу Омбудсмана. URL:https://www.ombudsman.gov.ua/news_details/buling-problema-yaku-ne-mozhna-ignoruvati-rozyasnennya-ofisu-ombudsmana

5.     Булінг та кібербулінг у підлітковому середовищі. Статистичні дані щодо булінгу серед підлітків України. Дослідження ЮНІСЕФ. URL:https://www.unicef.org/ukraine/bullying-cyberbylling-teens-Ukraine

6. Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 р. № 2341-III. Відомості Верховної Ради (ВВР). 2001. № 25-26, ст. 131. URL:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/8073110?find=1&text=%D0%B1%D1%83%D0%BB%D1%96%D0%BD%D0%B3#w1_1

7. Протидія булінгу. Міністерство освіти і науки України URL:https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya bulingu/bezpechna-shkola-nik-vujchich-video

8.     STOP-булінг. Тренінг від ЮНІСЕФ. URL:https://www.stopbullying.com.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *