Зав.бібліотекою Дмитрієва Марія Олександрівна Бібліотекар Носонова Раїса Іванівна
Без пристрасті до книжки
людині недоступні
культура сучасного світу,
інтелектуальне і емоційне вдосконалення.
Сухомлинський В.О.
Бібліотека коледжу – це інформаційний, культурно-просвітницький, науково – допоміжний центр, платформа для навчання та місце для спілкування.
Головною метою є сприяння підвищенню якості освіти і науки в Ізмаїльському агротехнічному фаховому коледжі шляхом задоволення освітніх, викладацьких та дослідницьких потреб усіх членів навчального процесу через надання вільного доступу до інформації та формування навичок інформаційної грамотності у своїх користувачів засобами якісних, сучасних та інноваційних сервісів у комфортних умовах.
Для виконання поставлених завдань у відповідності до вимог часу, постійно розширюються та удосконалюються структура, функції, методи та технології діяльності бібліотеки.
Розширюється інформаційна база, змінюється тематика комплектування бібліотечного фонду відповідно до потреб навчального процесу.
Результатом багаторічної діяльності бібліотеки є доцільно сформований фонд, який нараховує майже 70 000 примірників українською та англійською мовами. Комплектується літературою з питань аграрного виробництва, рослинництва, землеробства, механізації агрокомплексу, сільськогосподарських меліорацій, бухгалтерського обліку і аудиту, менеджменту, фінансів та ін. Паралельно з друкованими виданнями поповнюється і електронна бібліотека.
Формується електронний каталог та власні бази даних, картотеки та каталоги, які відображають та розкривають склад та зміст фонду (книги, брошури, періодичні видання та статті, депозитарій наукових статей викладачів ).
Щороку бібліотека передплачує періодичні видання відповідно до профілю коледжу.
Для здобувачів освіти бібліотека проводить інформаційно – виховні заходи, зустрічі з поетами, з представниками різних соціальних, психологічних та правових організацій, волонтерами, учасниками історичних подій в Україні.
Надає методичну та інформаційну допомогу викладачам, класним керівникам у проведенні різноманітних тематичних, виховних заходів.
До кожної календарної видатної дати, ювілеїв письменників, книжок, професійних свят та подій в країні в читальній залі демонструються тематичні та книжкові виставки – стенди та інсталяції, готуються презентації та віртуальні виставки.
Будь-який студент 1-го курсу починає своє знайомство з бібліотекою на початку вересня під час масової книговидачі. Він, ознайомившись з «Правилами користування бібліотекою коледжу» комплект літератури, рекомендованої викладачами, на абонементі.
Найбільш дефіцитна та рідкісна література (підручники, навчальні посібники, методичні вказівки, нормативно-технічні видання, каталоги, словники, довідники, енциклопедії та фахові періодичні видання) знаходяться в читальній залі.
До послуг користувачів працюють комп’ютери із доступом до мережі «Інтернет».
Для задоволення різноманітних інформаційних запитів користувачів бібліотекарі використовують весь довідково-бібліографічний апарат: систему каталогів та картотек, бази даних, довідники, списки рекомендованої літератури тощо.
Працівники бібліотеки повсякденно докладають всіх зусиль і уміння для того, щоб професійно, якісно і вчасно виконувати замовлення і запити читачів.
Нормативно – правові документи бібліотеки :
1. Положення про бібліотеку Ізмаїльського агротехнічного фахового коледжу
1.Загальні положення
1.1. Бібліотека Ізмаїльського агротехнічного фахового коледжу (надалі – навчального закладу) є його обов’язковим структурним підрозділом, який здійснює бібліотечно-інформаційне і культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу.
Свою діяльність організовує спільно з педагогічним колективом, відповідно до планів роботи і регламентуючої документації, що затверджується директором закладу.
1.2. Навчальний заклад забезпечує правові, організаційні, фінансові та матеріальні умови, необхідні для функціонування бібліотеки, зокрема, належне зберігання, використання і поповнення фондів бібліотеки.
Приміщення, обладнання, майно бібліотеки утримується навчальним закладом на безстроковому і безоплатному користуванні та оперативному управлінні.
1.3. У своїй діяльності бібліотека керується Законом України “Про освіту” (№2145-VIII від 05.09.2017 Детальніше: https://urst.com.ua/act/pro_osvitu), Законом України “Про бібліотеки і бібліотечну справу” (№33/95-ВР від 27 січня 1995 р. Детальніше: https://ips.ligazakon.net/document/Z950032?an=1) іншими законодавчими та підзаконними нормативно-правовими актами, а також цим Положенням.
1.4. Бібліотека навчального закладу своєю діяльністю сприяє реалізації державної політики у галузі освіти і культури; дотримується принципів гуманізму і демократизму, пріоритету загальнолюдських цінностей і моралі.
1.5. Бібліотека доступна та безкоштовна для користувачів, якими є викладачі, студенти, працівники навчального закладу.
1.6. Порядок доступу до бібліотечних фондів та іншої бібліотечної інформації, перелік основних послуг і умови їх надання визначаються правилами користування бібліотекою, які затверджуються директором навчального закладу і складаються на основі типових правил користування бібліотекою.
2. Основні завдання
2.1. Бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів у забезпеченні всіх напрямів навчально-виховного процесу коледжу, у засвоєнні як програмних, так і позапрограмних вимог, у самоосвіті.
2.2. Розширення бібліотечно-інформаційних послуг на основі удосконалення традиційних і засвоєння нових бібліотечних форм і методів роботи. Введення в роботу бібліотеки новітніх технологій.
2.3. Формування у студентів вмінь та навичок бібліотечного користувача, розкриття перед ними основних (модельних, базових) функцій бібліотеки, з’ясування прав і обов’язків користувача, вихованням поваги до правил користувача своєї і будь-якої бібліотеки, популяризації бібліотечно-бібліографічних знань.
2.4. Сприяння вихованню гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої до свого громадського обов’язку, відкритої до інтелектуального і творчого розвитку.
2.5. Бібліотечно-інформаційне забезпечення особистих потреб користувачів у дозвільній діяльності.
2.6. Виховання у студенті інформаційної культури – сталого прагнення до пошуку інформації, свідомого добору джерел, навичок систематизації та особистої оцінки.
2.7. Координація діяльності бібліотеки з громадськими організаціями, співпраця та взаємодія з міськими бібліотеками.
3. Зміст роботи
3.1. Формує універсальний, з врахуванням профілю, бібліотечний фонд, який відповідає змісту навчання у навчальному закладі, його інформаційним і виховним функціям, запитам та інтересам користувачів, забезпечує його належне розміщення, облік і зберігання
3.1.1. Здійснює організацію, раціональне розміщення та облік основних і додаткових бібліотечних фондів, їх зберігання та реєстрацію.
З.1.2. Систематично аналізує використання бібліотечного фонду, веде роботу з його популяризації.
3.1.3. Обслуговує читачів у режимі абонементу та читального залу.
З.2. Формує і веде довідково-бібліографічний апарат, використовуючи традиційні і сучасні електронні носії інформації.
3.2.1. Бере участь у створенні і використанні галузевих баз даних.
З.3. Засобами бібліотечної роботи популяризує книгу і читання, підвищує престиж освіченості і культурності, виходячи як з потреб суспільства, так і з природних прагнень особистості.
3.3.1. Складає і готує списки літератури на допомогу навчально-виховній роботі закладу, виконує довідкову й інформаційну роботу шляхом масового, групового та індивідуального інформування.
3.3.2. Веде роботу з популяризації бібліотечно-бібліографічних знань серед студентів за допомогою проведення бесід, організації книжкових виставок, оглядів, надання індивідуальних і групових консультацій тощо.
3.4. В межах своєї діяльності бере участь у навчально-виховному процесі в організації загальних, групових, класних, масових заходах, виставках та оглядах, передбачених планом роботи.
4. Управління, структура та штати
4.1. Відкриття бібліотеки здійснюється за наявністю відповідної матеріально- технічної бази приміщення, навчального книжкового фонду, книгосховища, абонементу, читального залу, забезпечених необхідним бібліотечним обладнанням, бібліотечною технікою, комп’ютерами, охоронними і протипожежними засобами.
4.2. Забороняється використовувати приміщення бібліотеки для робіт не передбачених завданнями бібліотеки.
4.3. Загальне керівництво, створення необхідних умов для здійснення якісної та ефективної роботи, контроль за діяльністю бібліотеки, прийом на роботу бібліотечних працівників здійснює директор навчального закладу.
Бібліотека навчального закладу не є юридичною особою. Вона може мати штамп, який містить в собі назву навчального закладу.
4.4. За організацію роботи бібліотеки, бібліотечних процесів несе безпосередньо відповідальність завідуючий бібліотекою, який підпорядковується директору навчального закладу, є членом педагогічного колективу і входить до складу педагогічної ради закладу.
4.5. Бібліотечний працівник повинен мати спеціальну бібліотечну або педагогічну освіту. Коло посадових обов’язків бібліотечного працівника визначається на підставі посадових інструкцій. Посадові оклади визначаються відповідно до діючих схем в межах асигнувань, передбачених на заробітну плату, відповідно кваліфікаційним вимогам.
4.6. Виконання робіт бібліотечним працівником, непередбачених даним Положенням, оплачується додатково або компенсується додатковими вихідними.
4.7. Режим роботи бібліотеки встановлюється директором навчального закладу відповідно до внутрішнього трудового розпорядку з урахуванням змінності навчання. Один раз на місяць в бібліотеці встановлюється санітарний день.
4.8. Щоденно дві години робочого дня виділяється на виконання внутрішньої бібліотечної роботи.
4.9. Бібліотечний працівник забезпечує облік, зберігання і використання всіх одиниць фонду, несе відповідальність за зберігання фонду.
4.10. Бібліотека працює згідно з планом роботи, затвердженим директором навчального закладу, який є складовою частиною плану навчально-виховної роботи закладу. Річний звіт бібліотеки є складовою частиною річного звіту закладу.
4.11. Придбання документів й інші витрати на утримання бібліотеки передбачаються за рахунок коштів закладу відповідно до встановлених нормативів.
5. Права, обов’язки та відповідальність
5.1. Бібліотека має право:
5.1.1. Визначати зміст та форми своєї діяльності залежно від завдань зазначених в даному Положенні.
5.1.2. Розробляти правила користування бібліотекою та іншу регламентуючу документацію, що затверджується керівником навчального закладу.
5.1.3. Визначати згідно з правилами користування бібліотекою вид і розмір компенсаційного збитку, нанесеного користувачем.
5.2. Бібліотечні працівники мають право:
5.2.1. На вільний доступ до інформації, пов’язаної із завданнями, що стоять перед бібліотекою, а саме до навчальних програм, планів роботи навчального закладу, його структурних підрозділів.
5.2.2. На підтримку з боку органів освіти різного рівня та адміністрації навчального закладу в організації підвищення кваліфікації працівників бібліотек, створення необхідних умов для їх самоосвіти, забезпечення участі в роботи методоб’єднань, наукових конференцій, семінарів з питань бібліотечно-інформаційної та культурно – масової роботи.
5.3. Бібліотечні працівники несуть відповідальність за:
5.3.1.Виконання трудових обов’язків згідно з нормативно-правовими актами про працю в Україні та колективним договором навчального закладу.
5.3.2.Дотримання функцій, що передбачені цим Положенням.
5.З.3. Збереження бібліотечних фондів згідно з діючими законодавчими актами.
2. Правила користування бібліотекою Ізмаїльського агротехнічного фахового коледжу
1. Загальні положення
1.1. Правила користування бібліотекою ІАТФК розроблені у відповідності до Законів України
“Про бібліотеки і бібліотечну справу”, “Про внесення змін до Закону України “Про бібліотеки і бібліотечну справу”, Типових правил користування бібліотеками в Україні, затверджених Міністерством культури і мистецтв України від 5 травня 1999 р. N9275 та наказу Міністерства культури й мистецтв України “Про внесення змін і доповнень до Типових правил користування бібліотеками в Україні” від 25 травня 2001 року N9319, Типових правил користування бібліотекою вищого закладу освіти Міністерства освіти України, затверджених наказом Міністерства освіти України від 31 серпня 1998 року N9321.
2. Права користувачів:
2.1. Право користування бібліотекою мають студенти, викладачі та працівники Ізмаїльського агротехнічного фахового коледжу.
2.1.1. Студенти, викладачі, вихователі та інші працівники коледжу обслуговуються на абонементах, в читальному залі.
2.2. Користувачі бібліотеки мають право:
– користуватися інформацією про склад фонду бібліотеки через довідково-пошуковий апарат;
– одержувати консультаційну допомогу в пошуку та виборі джерел інформації;
– одержувати в тимчасове користування документи (літературу) із фонду бібліотеки;
– копіювати документи з дозволу співробітника бібліотеки.
2.3. Навчальна література видається студентам на абонементах навчальної літератури терміном – семестр або навчальних рік у відповідності до навчальних планів і програм.
2.4. Художня література та літературно-художні журнали поточного року видаються всім категоріям користувачів у кількості не більше 3-х примірників на термін 15 днів.
2.5. Термін користування документами на прохання користувача може бути продовжений, якщо на них відсутній попит інших користувачів.
2.6. Користувачі мають право виносити документи за межі бібліотеки, якщо вони записані у читацькому формулярі, або іншому обліковому документі.
3. Умови запису в бібліотеку. Обов’язки користувачів.
3.1. Для запису в бібліотеку
– необхідно подати:
студентам – студентський квиток, дійсний у поточному році; працівникам – паспорт чи інший документ, що засвідчує особу;
– ознайомитися з правилами користування бібліотекою, підписати зобов’язання їх виконувати;
– надати відомості, необхідні для заповнення реєстраційної картки або формуляра.
3.2. Користувач повинен дбайливо ставитися до документних фондів та іншого майна бібліотеки. При одержанні документів перевіряти їхню кількість та відсутність пошкоджень. При виявленні дефектів попередити про це бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на документах відповідну позначку. В іншому разі відповідальність за виявлені у документах пошкодження несе користувач.
3.3. Користувач, який утратив або пошкодив документ із фонду бібліотеки, повинен замінити його аналогічним документом, або рівноцінним.
3.4. Заміна втраченого чи пошкодженого користувачем документу фіксується у спеціальному зошиті і підтверджується підписами користувача і бібліотекаря, що приймає заміну.
3.5. Користувачі несуть відповідальність за несанкціоноване використання створених бібліотекою баз даних, інших об’єктів інтелектуальної власності згідно до чинного законодавства.
3.6. Документи, одержані з фондів бібліотеки, користувач повинен повернути в установлений термін.
3.7. Студенти денної форми навчання, що є користувачами бібліотеки, у випадку переводу на заочну форму навчання повинні повністю розрахуватись з бібліотекою та пред’явити обхідний лист завідуючому відділу технікуму.
3.8. Користувачі повинні дотримуватися тиші в читальному залі; не користуватися мобільними телефонами.
3.9. Користувач, який порушує правила користування бібліотекою, позбавляється права відвідування її на термін, що визначається бібліотекою. Матеріали про злісне порушення правил користування бібліотекою можуть бути передані до суду згідно з чинним законодавством України.
4. Обов’язки бібліотеки з обслуговування користувачів.
4.1. Бібліотека формує свій документний фонд згідно з потребами навчально – методичної, науково-дослідної та культурно-просвітницької роботи університету.
4.2. Здійснює облік, забезпечує зберігання, раціональну організацію і використання документного фонду.
4.3. Здійснює бібліотечне, інформаційне та бібліографічне обслуговування користувачів.
4.4. Створює і веде довідково-бібліографічний апарат на традиційних та електронних носіях інформації, виконує всі види бібліографічних довідок, організує та проводить бібліографічні огляди.
4.5. Організовує та проводить масові заходи: виставки нових надходжень документів, тематичні виставки, виставки до ювілейних дат, інше.
4.6. Проводить серед користувачів роботу по поширенню знань основ бібліотекознавства і бібліографії, інформатики, по прищепленню їм навичок роботи з документами, культури читання тощо. Проводить індивідуальні бесіди, консультації та інше.
4.7. Забезпечує користувачів інформацією про всі види бібліотечних послуг.
4.8. Бібліотека видає користувачам документи тільки після повернення ними раніше взятих, термін користування котрими закінчився.
3.Інструкція про порядок заміни літератури, втраченої користувачами.
1. Загальні положення
1.1 Дана Інструкція призначена для працівників бібліотеки Ізмаїльського агротехнічного фахового коледжу, які здійснюють заміну втрачених та пошкоджених читачами документів.
1.2 Дана Інструкція розроблена з метою забезпечення збереження бібліотечного фонду в процесі його використання.
1.3 Відповідальність за своєчасність, повноту і правильність оформлення заміни втрачених та пошкоджених документів покладається на бібліотекарів, які проводять заміну.
1.4 Дана Інструкція розроблена згідно наступних документів:
1.4.1 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», затвердженого Постановою Верховної Ради України від 27 січня 1995 року, із змінами та доповненнями, затвердженими Верховною Радою України , «Типових правил користування бібліотеками в Україні», затверджених Наказом Міністерства культури й мистецтв України від 25.05.2001р. N9319.
1.4.2 Правил користування бібліотекою ІАТФК.
1.5. Користувачі, з вини яких завдано шкоди фондам та майну бібліотеки, несуть матеріальну, адміністративну або кримінальну відповідальність
2. Порядок оформлення заміни втрачених користувачами видань (документів).
2.1. у разі втрати або пошкодження бібліотечних документів (в т.ч. одержаних через МБА) користувач зобов’язаний в найкоротший термін відшкодувати втрату (пошкодження):
– аналогічним документом ( назва, вихідні дані співпадають);
– новішим перевиданням на заміну документів, які є в бібліотеці в 1 – 2 примірниках і користуються попитом у читачів;
– виданням, яке визнано працівником, який проводить заміну рівноцінним за змістом, вартістю і є необхідним.
2.2 Заміна втраченої навчальної літератури в залежності від галузей знань проводиться згідно таких вимог:
– соціально- економічна, технічна, сільськогосподарська і гуманітарна література, що приймається замість втраченої та пошкодженої, повинна бути за останні 4 роки видання;
2.3 Документ за типом видань повинен відповідати типу втраченого документа:
– за підручник – підручник;
– за довідник – довідник;
– за наукове видання – наукове видання;
– методичні вказівки – методичні вказівки, навчальна література, брошури.
2.4 За змістом документи повинні бути тієї ж галузі знань, що і втрачені та пошкоджені.
Примітка. В окремих випадках дозволяється брати на заміну документи з інших галузей знань, якщо вони є необхідними і відсутні у фонді бібліотеки( за погодженням зі завідувачем бібліотеки).
2.5 Рівноцінність документа визначає бібліотекар, виходячи із таких критеріїв:
2.5.1 Ціна документа, який приймається на заміну, не повинна бути меншою за ціну втраченого.
2.5.2 Ціна втраченого документа визначається в цінах на момент заміни.
2.5.3 При втраті або пошкодженні особливо цінних для бібліотеки документів (енциклопедій, довідників, рідкісних видань та ін.), якщо їх номінальна вартість нижча фактичної, спосіб розрахунку та його кратність визначається окремо за кожне видання в залежності від його цінності комісією з оцінки бібліотечних фондів, або за цінами, що визначені каталогами –прейскурантами на закупівлю і продаж букіністичних, антикварних та інших видань.
2.5.4 У випадку неможливої рівноцінної заміни користувач може замінити втрачене видання аналогічним, якісно відсканованим роздрукованим та переплетеним.
2.5.5 До повного розрахунку користувач позбавляється права користування бібліотекою.
2.5.6 Заміна втрачених або пошкоджених документів записується в «Зошиті заміни втрачених друкованих видань користувачами» і стверджується підписами користувача та бібліотекарами.
2.6 Бібліотекар, який здійснює заміну:
2.6.1 Приймає у читача документи для заміни.
2.6.2 Проставляє на останній сторінці прийнятого документа олівцем його ціну.
2.6.3 У формулярі читача напроти кожного втраченого (пошкодженого) документа ставиться відмітка «заміна», дата, рік та підпис бібліотекаря, відповідального за заміну.
2.6.4 Заповнює « Зошит заміни»:
1. здійснення запису в залежності від кількості авторів:
– до трьох авторів проводиться запис прізвища першого автора, ініціали та ін., назва документа розбірливо;
– більше трьох авторів – запис проводиться за назвою, за косою рискою записується прізвище одного з авторів, ініціали та ін.
2. у «Зошиті заміни» кожний запис отримує окремий порядковий номер;
3. достовірність кожного запису втраченого видання та прийнятого на заміну підтверджується підписом читача, який зробив заміну.
2.7 Після оформлення кожного Акту на заміну документів втрачених читачами в «Зошиті заміни» бібліотекарем, який проводить заміну, підводиться підсумок і проводиться запис: Акт № ___від___… .
Всього втрачено (к-сть) примірників на суму (…. грн.).
Всього прийнято (К-сть) примірників на суму (…. грн.).
Фіксується посада , прізвище та ініціали бібліотекаря, який проводив заміну та його підпис.
2.8 Заміна ідентичних видань проводиться без записів у формулярі та «Зошиті заміни». На прийнятому виданні проставляється інвентарний номер втраченого примірника.
2.9 Перед проведенням запису в «Зошиті заміни» необхідно провести звірку з інвентарними книгами бібліотеки, чи не списане втрачене видання.
2.10 Сторінки «Зошита заміни» нумеруються, прошиваються та завіряються директором коледжу. «Зошити заміни» зберігаються постійно.
2.11 Бібліотекою 1 раз на рік складаються Акти заміни в порядку зростання інвентарних номерів.
2.12 Кількість видань, які вносяться в акт заміни, не повинно перевищувати 300 примірників.
Примітка. Аналогічно здійснюється заміна втрачених та пошкоджених видань без інвентарного обліку, поза інвентарем та методичних вказівок.
2.13 Затверджені Акти заміни передаються в бухгалтерію коледжу.
2.14 Контроль за порядком обліку документів, прийнятих взамін втрачених, покладають на завідувача бібліотеки.
Графік роботи бібліотеки:
Понеділок – п’ятниця: 8.00 – 17.00
Субота, неділя: вихідні
Бібліотека коледжу запрошує усіх у безмежний світ інформації та знань, без яких неможлива сучасна освіта!
“У світі, де інформація доступна одним клацанням миші, роль бібліотек полягає не лише у наданні доступу до інформації, але й у навчанні людей тому, як її критично оцінювати та використовувати.”
Інгвард Росет, колишній директор Національної бібліотеки Норвегії.
2024 н. р.
1. Бібліотека інформує: Книги – ювіляри 2024 року. Детальніше…
2. Бібліотека інформує: 27 січня – 185 років від дня народження Павла Платоновича Чубинського (1839 – 1884), українського фольклориста, етнографа і поета. Детальніше…
3. Літературно-Музична Композиція До Дня Святого Валентина. Детальніше…
4. Бібліотека інформує: «Найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова» Панас Мирний. Детальніше…
5. 3 березня – Всесвітній день письменника. Детальніше…
6. Бібліотека інформує: «Символ національної єдності» – до 210-річчя від дня народження Т.Г. Шевченко. Детальніше…
7. Азбука протидії наркоманії, алкоголізму та тютюнопалінню. Детальніше…
8. Бібліотека інформує: «Туберкульоз. Знай. Стережись. Не бійся» – до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом. Детальніше…
9. Бібліотека інформує: «Здоровим бути здорово!» – до Всесвітнього дня здоров’я. Детальніше…
10. Бібліотека інформує: «Академічна доброчесність» – інформаційно-пізнавальний
захід. Детальніше…
11. Бібліотека інформує: 26 квітня – День пам’яті Чорнобильської трагедії. Детальніше…
12. Бібліотека інформує: «Читай або скануй та дивись» – до Всесвітнього дня книги та авторського права. Детальніше…
13. Бібліотека інформує: 8 травня – День пам’яті та примирення. Детальніше…
14. Бібліотека інформує: Вишиванка – культурне надбання українського народу. Детальніше…
15. Бібліотека інформує: «Закон, за яким ми живемо» – до Дня Конституції України. Детальніше…
16. Бібліотека інформує: «Великий митець українського слова» – до 255 – річчя від дня народження І.П. Котляревського(1769 – 1838) , українського письменника, поета і драматурга. Детальніше…
17. Бібліотека інформує: «Ключ від знань і науки старанним дається в руки!» Детальніше…
18. Бібліотека інформує: Книги – це не просто джерело інформації, а інструмент для всебічного розвитку особистості. Детальніше…
19. Бібліотека інформує: Європейський день мов – мост між культурами. Детальніше…
Робота педагога полягає не стільки в навчанні всьому, чому можна навчитися, а у вихованні любові і поваги до знань.
Джон Локк
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗМІСТУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ: ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ.
ТЕХНОЛОГІЯ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІВ
https://vukladach.pp.ua/MyWeb/manual/pedagogika/texnologii_profesiunogo_rozvutky/Golovna/Golovna.htm
РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ І-ІІ РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ
ПРОФЕСІЯ – ВИКЛАДАЧ:
ПРАКТИКУМ ІЗ ДИДАКТИКИ ВИЩОЇ ШКОЛИ
https://vukladach.pp.ua/MyWeb/manual/pedagogika/profesija_vukladag/Golovna/Golovna.htm
КРОК ЗА КРОКОМ СХОДИНКАМИ ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖЕННЯ
https://vukladach.pp.ua/MyWeb/manual/pedagogika/pytivnuk_poradnuk/Golovna/Golovna.htm
Віртуальна виставка: «Книги – ювіляри 2024 року».
Віртуальна виставка: «У чарах кохання»
Віртуальна виставка: «Міжнародний день мови»
Віртуальна виставка: «Всесвітній день боротьби з туберкульозом»
Віртуальна виставка: «Здоровим бути здорово»
Віртуальна виставка: «Академічна доброчесність»
“Електронні ресурси роблять інформацію більш доступною для людей з усього світу, незалежно від їхнього місця розташування чи соціально-економічного статусу.”
Білл Гейтс, співзасновник Microsoft.
Адреси корисних ресурсів
Офіційні сайти:
http://zakon.rada.gov.ua/ – Верховна Рада України
http://www.president.gov.ua/ – сайт ПрезидентаУкраїни
http://minagro.kiev.ua/– Міністерство аграрної політики та продовольства
Бібліотеки, каталоги, архіви:
www.nbuv.gov.ua – бібліотека ім. Вернадського
Медіатека електронних засобів навчання – https://nmcbook.com.ua
Відеокурси – https://nmcbook.com.ua