Старший інспектор ювенальної поліції Ізмаїльського районого відділку поліці Роман Іванович Кочколов провів зустріч зі студентами перших курсів Ізмаїльського агротехнічного фахового коледжу.
Під час спілкування з молоддю правоохоронець розповів про відповідальність неповнолітніх за скоєння адміністративних та кримінальних правопорушень. Крім того, ювенальний поліцейський нагадав присутнім правила безпечної поведінки в побуті, на вулиці та кіберпросторі.
Роман Іванович роз’яснив деякі статті Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) та відповідальності по ним. Наприклад, відповідно до статті 173 КУпАП до дрібного хуліганства відносять нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян та відповідальність за дрібне хуліганство.
Окремим питанням було розглянуто негативний вплив алкоголю, тютюну та наркотиків на організм людини. Стаття 175–1 КУпАП стосується заборони куріння тютюнових виробів у заборонених місцях. З 11 липня 2022 року набрали чинності зміни до статті 13 Закону України № 2899-IV щодо захисту населення від шкоди вторинного тютюнового диму. Норми Закону спрямовані на зменшення привабливості тютюнових виробів, захист від впливу вторинного тютюнового диму, викидів від електронних сигарет та аерозолю тютюнових виробів для нагрівання в публічних приміщеннях тощо. Згідно закону, з 11 липня по території всієї України заборонено куріння електронних сигарет та систем нагрівання тютюну (IQOS і glo), на рівні з сигаретами, кальянами та е-сигаретами у певних громадських місцях.
Санкція ст. 181 КУпАП передбачає накладення адміністративного стягнення за участь в організованих азартних іграх (карти, рулетку, “наперсток” та інші) на гроші, речі та інші цінності.
Стаття 173 – 4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу. Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого. Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, -тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
Бесіда була цікавою для всіх присутніх, адже вона відбулась у формі діалогу: студенти задавали питання, що їх цікавили, а правоохоронець, відповідаючи на них, з’ясував, що турбує молодь сьогодні.
Роман Іванович пояснив, яка саме відповідальність чекатиме на неповнолітніх у разі скоєння правопорушення та до яких негативних наслідків може призвести погана поведінка як у навчальному закладі, так і по за її стінами.
В.о. заступника директора з ВР Донцова О.М.
Соціальний педагог Ніколаєва Г.О.