Як показали проведені дослідження, сьогодні має місце недостатня інформованість населення  з питань профілактики, лікування та боротьби з туберкульозом. Щоб зупинити та перемогти ЦЮ НЕБЕЗПЕЧНУ ТА КОВАРНУ хворобу усі мають зрозуміти, що без обізнаності боротьба з нею приречена на невдачу. Тому щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ця дата обрана не випадково, адже в цей день у 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє захворювання. Відтоді було відкрито шлях до діагностики та лікування від туберкульозу.

Туберкульоз залишається одним із найбільш смертоносних інфекційних вбивць у світі. За оцінками, чверть світового населення заражена туберкульозними паличками, більшість з цих людей не є хворими або заразними, але вони мають ризик розвитку захворювання у майбутньому. Це залежить, передусім, від кількох факторів, найважливішим з яких є імунологічний статус людини. За даними ВООЗ щодня близько 4 000 людей втрачають життя від туберкульозу і 28 000 людей хворіють на ТБ.

Туберкульоз – це хронічне інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерії туберкульозу, палички Коха. Висока стійкість мікобактерій і крапельно-повітряний шлях передачі ускладнюють боротьбу з туберкульозом. Вдихання мікобактерій туберкульозу призводить до захворювання органів дихання: 95-98 % їх припадає на туберкульоз легенів; позалегеневі форми туберкульозу (шкіри, нирок, суглобів і кісток) зустрічаються рідко – менше 1 %.

Туберкульоз  також соціальна хвороба. Услід за економічною кризою за всіх часів починалась епідемія. Останній спалах захворюваності був у середині XX століття після Другої світової війни. А 1995 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) знову оголосила епідемію туберкульозу у всьому світі.

В нашій державі проблема епідемії туберкульозу є особливо гострою. Щороку в Україні від туберкульозу помирає близько 10 тис. осіб. Найбільше смертельних випадків у Донецькій, Дніпропетровській, Одеській областях. В Україні щодня виявляють 82 нових випадки захворювання, удвічі зросла захворюваність дітей та підлітків.

На жаль, за останніми даними Одеська область посідає перше місце в Україні із захворюваності на туберкульоз. Показники по туберкульозу та ВІЛ в 4 рази перевищують норму. За 2023 рік на Одещині було виявлено 2 330 випадків хвороби.

З метою сфокусувати увагу студентів на проблему поширення хвороби, навчити заходам профілактики, спонукати до своєчасного обстеження та залучити  до здорового способу життя 25 березня в читальній залі бібліотеки була проведена інформаційна бесіда «Здолаємо туберкульоз разом!» для 22,31, 32  та 34 груп.

Завідувачка бібліотеки Дмитрієва М.О. познайомила присутніх з історією появи хвороби,  виявленням її збудників та довготривалими досліджуваннями. Про симптоми, прояв та засоби лікування туберкульозу докладно розповіла медична працівниця коледжу Вербицька Є.І.

Підготовлена бібліотекою презентація  протягом усього заходу яскраво  та доречно доповнювала доповідачів.  .

Наприкінці, разом зі студентами за допомоги ромашки-символу, були підведені підсумки того, як можна запобігти появі та поширенню хвороби, а саме:

– не палити,

– не зловживати алкоголем,

– необхідно уникати людей, що кашляють, чхають, голосно розмовляють і розприскують слину,

– важливо зміцнювати  здоров’я фізкультурою і спортом,

– уникати стресових ситуацій.

Отже, здоровий спосіб життя, санітарна грамотність, повноцінне харчування, відповідальність за своє здоров`я  – це головні гарантії здорового суспільства.

ПАМ`ЯТАЙТЕ! ВАШЕ ЗДОРОВ`Я – В ВАШИХ РУКАХ!

 

 

 

Завідувачка бібліотеки Марія Дмитрієва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *