«Всякий автор хоче писати так,

щоб його зрозуміли;

але при цьому потрібно писати про те,

що варто розуміння»

Ж. Лабрюйер

 

3 березня кожного року весь світ відзначає професійне свято – Міжнародний день письменника (International Writers’ Day). Подію заснував ПЕН-клуб (міжнародне об’єднання письменників) у 1986 році. В Україну свято прийшло аж у 2012 завдяки ініціативі української письменниці Лариси Ніцой.

Синонімами  до слова  письменник  є  літератор,  майстер слова,  працівник пера. Письме́нник —у широкому розумінні це кожна людина, яка пише твори (не обов’язково художні, наукові, вірші також), висловлює власні думки, досвід і бачення світу у письмовій формі. У вузькому розумінні це автор художніх творів; особа, для якої літературна діяльність є професією.

У сучасному світі налічується близько 200 000 письменників, визнаних професійними авторами своїх творів. Вони пишуть на понад 150 світових мовах, доносять свої думки до широкого людського загалу, знаходять у багатьох душах відгуки і навіть формують людський світогляд.

Розуміючи важливість цієї професії, правозахисна організація PENInternational, що об’єднує всіх письменників світу, і виступила ініціатором створенні такого пам’ятного дня.

Міжнародний день письменника  можуть вважати своїм професійним днем також редактори, журналісти, історики та інші майстри слова. Саме 3 березня усі автори мають можливість зібратись для презентації творчих напрацювань, обговорення літературних новинок та нагородження найкращих за письменницьку діяльність.

Нашій країні також є ким пишатися. Багато митців своєю наполегливою працею протягом багатьох років пером та словом стверджували самобутність та незалежність України, які не завжди давалися просто та були оцінені за їх життя. Але майстерність письменників та поетів назавжди залишили слід в серці та душі свого народу.

Так, Тарас Шевченко за своє життя написав 237 віршів і поем,  а Микола Гоголь працював над створенням «Мертвих душ» тільки стоячи.  Сьогодні в світі налічується близько 150-200 тисяч професійних письменників, і пишуть вони більш ніж 150 мовами.

З цих нечисленних фактів зрозуміло — професія письменника нелегка, багатогранна і заслуговує глибокої поваги.

 

«Літератори залишають сліди, а не прокладають дороги»

Е. Берк

 

Поетів та письменників ми можемо зустріти поряд з собою на робочому місці, серед студентської молоді. І не важливо, що поки у них немає признаної слави та професійної майстерності, але  проби їх пера зворушливі та  щирі. Тому швидко знаходять шлях до свого читача.

В нашому коледжі такі поети, звичайно, є. Їх склад різноманітний за віком, родом занять , а поезія різна за жанрами.

Протягом існування ІАТФК серед викладачів та студентів були і є творчі особистості. Серед них викладач – ветеран Декалов Олександр Дмитрович. Жоден культурно – масовий захід не проходив без його активної участі. Володіючи прекрасним баритоном, виконував різножанрові пісні та декламував свої вірші, пронизані любов’ю до людей та рідного краю. 

Викладачка – ветеранка, яка і сьогодні продовжує працювати – Іванюта Ганна Анатоліївна. За свій багаторічний трудовий стаж приймала активну участь у художній самодіяльності як учасник драматичного гуртка. Грала  головні ролі у багатьох театральних постановках та водночас писала талановиті вірші. ЇЇ поезія відрізняється легкістю сприймання навколишнього світу, носить іронічний, інколи патріотичний або жартівливий характер.

Войку Іван Пилипович, викладач «Агрономії»  – не менш творча особистість. Ще за часів студентства приймав участь у Академічному народному ансамблі танцю «Жок». Це захоплення несе усе життя, навчаючи студентів ІАТФК народній хореографії. Маючи багатогранний талант, пише жартівливі вірші на злобу дня. Він є активним учасником багатьох заходів.

І серед  студентської молоді є свої поетичні зірочки. Так, випускник відділення електрифікації Гревцев Антон неодноразово радував слухачів своїми віршами на різноманітних культурно – масових заходах, адже стилістика його поезій самобутня та неповторна.

 

Вітаємо усіх дійсних та майбутніх письменників та поетів з Всесвітнім днем письменника і хочемо побажати, щоб кожен новий день дарував прекрасні ідеї і цікаві задумки. Нехай натхнення ніколи не залишає вашу душу, а любов близьких і теплота рідних сердець завжди допомагає в цьому!

У читальні залі підготовлена книжкова виставка «Родзинки книжкового світу», де представлені твори письменників нашого міста та викладачів, студентів ІАТФК.

 

 

Завідувачка бібліотеки   Марія Дмитрієва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *