Революція Гідності: сторінки героїзму

    

Встанемо всі і їх пом’янемо!

Упали вони, і тому ми живем.

І поклянемось на цьому прапорі

І поклянемось на цьому тризубі,

Що світла пам’ять про мужніх героїв

В серцях наших завжди жити буде!

 

День пам’яті Героїв Небесної Сотні  відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.

 

Минають дні і ми сподіваємося, що саме час залікує, загоїть рани, що виникли в душі і на тілі рідної Вітчизни. Можливо, з часом, ми будемо говорити про події останніх років не з такими болючим щемом, можливо…  але забути про героїзм, самозречення тих, хто «душу і тіло» поклав на вівтар свободи, гідності і незалежності України не маємо права. Ми не забудемо, ми пам’ятаємо кожну мить від 24 листопада 2013 року, що було ознаменовано мирною студентською ходою за європейське майбутнє і до 22 лютого вже 2014 року, коли впала злочинна влада. Майдан вистояв!

А що ж між цими датами? 91 день – такий короткий історичний відрізок… А скільки пережито! З переконанням можливо сказати, що серед нас немає таких, хто був у ці буремні дні байдужим стороннім спостерігачем. Вперше за історію незалежної України патріоти за її честь і гідність віддавали найдорожче – життя… Ця революція була за людську та національну гідність. Ці слова повторювалися знову і знову. Ймовірно, що для різних верств суспільства  означають щось своє. Гідність означає жити як європеєць, жити по-людські. Гідність – це мати свою національну гордість за рідну країну.

 

Події , що виникли на Євромайдані, в результаті небажання режиму поважати Статтю Конституції, що єдиним джерелом влади в Україні є народ та визнати його детермінантом країни і свого майбутнього,  прискорили незворотній розвиток української нації. Тому Євромайдан в Україні – це революція національної гідності!

Події на Майдані показали світовій громадськості патріотичне ставлення українців до своєї Батьківщини.

Ми переконані, що справедливість переможе,  Україна буде єдиною, адже з нами вся світова спільнота. Віримо, що в країні буде мир і спокій та  будемо жити під мирним небом!

 

В бібліотеці коледжу можно ознайомитися з книгою Майдан від першої особи. 45 Історій Революції гідності/упоряд. Т.Ковтунович, Т. Привалко.;Укр.ін-т нац. пам’яті. – Київ:К.І.С., 2015. – 320 с.:іл.

У збірнику подані фрагменти спогадів учасників протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року і названі Революцією гідності. Інтерв’ю були зібрані Українським інститутом національної пам’яті у рамках проекту «Майдан: усна історія».

До збірника відібрані спогади учасників, різних за статтю, віком та умовною формою участі, з тим, щоб представити структурованість Майдану як самоорганізованої соціальної мережі.

 

В читальній залі бібліотеки коледжу підготовлена виставка – спомин

«Майдан. Історія протесту».

 

 

 

Завідувачка бібліотеки Марія Дмитрієва

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *