20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року
№ 69/2015 Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності. За неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, відмову від “багатовекторності” у зовнішньополітичному курсі, утвердження розвитку України як демократичної європейської країни заплачено дуже велику ціну – людські життя. 20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.
Із метою вшанування пам’яті громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави, встановлено День Героїв Небесної Сотні.
Пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом Вдячні за свободу! покликаний увічнити людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідно вшанувати подвиг загиблих за ідеали демократії, права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Це – день жалоби, оскільки він пов’язаний із загибеллю громадян під час Революції Гідності та на початку російської агресії на сході України, але він покликаний ушановувати не смерть, а боротьбу за гідне та вільне життя, жертовність і відвагу. Чітка громадянська позиція та готовність обстоювати її до кінця – це ті якості, які мали Герої Небесної Сотні та які гідні наслідування.
Смерть Героїв Небесної Сотні змінила суспільну свідомість українців, актуалізувавши значущість таких понять, як право на самовизначення, гідність, свобода, суверенність держави, демократія, європейський вибір.
Пам’ять про Героїв Небесної Сотні має бути живою, сприяти громадському активізму, консолідації та формувати усвідомлення відповідальності кожного за майбутнє України.
Щорічно у стінах ІАТФК проводяться різноманітні тематичні заходи пов’язані з цими подіями. Так, цьогоріч, історико-пізнавальною стала зустріч-лекція, яку провів полковник запасу, громадський діяч та безпосередній учасник Революції Гідності Кривоносов Олександр Сергійович, який наголосив на тому, що «Революція Гідності стала трансформаційним, героїчним і драматичним феноменом для України. Ця історична подія відкрила вікно можливостей для найважливіших змін в Україні – процесу декомунізації, розвитку громадянського суспільства, що заявило про себе на Майдані у вигляді численних громадських ініціатив і волонтерського руху на розбудову війська і захист держави, подальших процесів трансформації посттоталітарного суспільства в демократичне».
Правдива розповідь Олександра Кривоносова про хронологію подій кінця 2013 – початку 2014 рр. була підкріплена фотографіями, зробленими власноруч. Перегляд світлин дав можливість присутнім здобувачам освіти другого курсу побачити страшні картини з самого епіцентру конфлікту, прослідкувати, як саме мирний протест змінив свій характер і трансформувався в побиття студентів, а далі кровопролиття та смерті мирних людей, а головне – стати свідками історичних подій великого масштабу. Фіналом цієї зустрічі став висновок про те, що український народ сформулював свою національну ідею – Гідність і Свободу України.
У студентів була можливість поспілкуватися, отримати вичерпні відповіді на свої запитання та зробити світлини на згадку.
Лектором була запропонована екскурсія до столиці по історичним місцям та музеям у зручний час. Бесіда визвала живий інтерес до цих подій, зацікавленість у студентів.
В.о. заступника директора з ВР Олена ДОНЦОВА
Культорганізатор Людмила НЕДОСЄКІНА