У дива не вірять люди,
Бо відомо всім давно,
Що чудес ніде не стрінути,
Крім казок і крім кіно.
Але раптом так буває:
У найкращий день зими
Диво в гості завітає,
І повірим в нього ми!
Вже зовсім скоро всі ми зберемося в колі друзів та близьких для святкування Нового року 2022. Кожному хочеться, щоб разом з цим важливим святом в дім постукали щастя, кохання, гроші та добробут .
Як зустріти Новий 2022 рік: що кажуть традиції
Для українців Новий рік завжди був родинним святом, тому зустрічати новорічну ніч потрібно у колі сім’ї. Адже існує повір’я: з ким зустрінеш цю ніч, з тим і проведеш увесь наступний рік. Тому від гучної вечірки в кафе чи клубі краще відмовитися. Смачні страви, прикрашений стіл і танці — всі ці речі прийшли до нас від предків. Звичайно, закуски і страви тоді були трішки іншими. До наших часів дійшов лише холодець, який подавали на Новий рік ще в Київській Русі.
Цікаво, що наші пращури також полюбляли чепуритися і завжди зустрічали Новий рік у чистому новому одязі. Вважалося, що це принесе щастя.
Не забудьте про декорування оселі. Ця ідея з’явилася у наших предків вже дуже давно. В стародавні часи прикрасами могли бути горіхи, картопля, яблука і навіть яйця. А ось гірлянди і скляні кульки з’явилися зовсім недавно. Вважалося, якщо красиво прикрасити оселю на Новий рік, в домі поселиться щастя, а в сім’ї з’явиться достаток.
Згідно з сучасними традиціями, у кожному домі повинна стояти ялинка. Хоча її роль може виконувати будь-яке вічнозелене дерево. Традиційно, воно є символом життя, нового початку. У давнину навіть стверджували, що головний бог язичників — Сонце — найбільше любить саме хвойні дерева. Існувало й інше повір’я. Наші предки вважали, що між гілок ялини живуть душі померлих. Тому їх прикрашали, щоб задобрити духів. Також з давньослов’янської міфології прийшла до нас традиції танцювати навколо ялинки.
Блакитний Водяний Тигр – покровитель наступного року. Тварина своєрідна, тому потрібно бути уважними і дотримуватися рекомендацій, щоб її не розлютити. Займаючись приготуваннями до свята, ви можете:
Ø викидати старі речі і прибирати в квартирі до 31 числа;
Ø наряджати ялинку і прикрашати квартиру;
Ø роздавати борги і повертати свої;
Ø просити вибачення і забувати старі образи;
Ø займатися благодійністю і допомагати нужденним
Ø снує цікавий ритуал: жінка повинна в новорічну ніч надіти шарф і подумати про все погане, що з нею сталося. А потім, під бій курантів, скинути цей аксесуар, тоді негатив, накопичений в 2021-му році, залишиться в минулому.
Крім того, необхідно купити кілька іграшок або фігурок у вигляді Тигра і розставити їх в квартирі. Таким чином у вас вийде залучити удачу і проявити повагу до символу року.
Що не потрібно робити на Новий рік
Одне з найважливіших свят у році має і свої заборони. Уважно вивчіть їх, щоб зустріти Новий рік в гарному настрої і випадково на нажити собі проблем на наступні 365 днів. Напередодні свята суворо забороняється:
Ø стригтися за кілька годин до Нового року;
Ø зустрічати свято на самоті і зневірі;
Ø ставити на стіл велику кількість рибних страв (краще м’ясо);
Ø проводити генеральне прибирання 31 числа;
Ø прати одяг і розвішувати білизну напередодні свята.
Ø Ні в якому разі не можна брати в борг або позичати комусь гроші. Наші предки вважали, що кровний зв’язок з родом посилюється в Новий рік, тому гроші, які вже встигли отримати вашу енергію, перейдуть разом з нею до іншої людини.
Як треба проводжати старий Новий рік
Важливо не тільки правильно зустріти Новий рік, але і з повагою попрощатися зі Старим, навіть якщо він був не особливо вдалим. Зберіть сім’ю або компанію друзів, приготуйте новорічні страви, а також:
Ø покладіть в кишеню купюри, щоб майбутній рік провести в достатку;
Ø подякуйте Бика за те, що він дав вам в 2021-му році;
Ø поцілуйте кохану людину під бій курантів, щоб сім’я була щасливою;
Ø загадайте 3 бажання під бій курантів – вони збудуться.
Ø Пам’ятайте про те, що зустрічати Новий рік необхідно в обновці, тоді в 2022-му ви не будете мати потребу в грошах.
Час напередодні нового року – це період побудови нових планів і постановки завдань. Проте успіх нових починань залежить від того, що ми вже встигли зробити, який фундамент заклали для майбутніх звершень.
Шановні співробітники та студенти коледжу!
Нехай Новий рік та світла Різдвяна зоря подарують Вам та Вашим рідним міцне здоров’я, мир, успіх, родинне щастя, достаток та благополуччя.
Хай принесуть новорічні свята радісний настрій на весь рік і краще майбутнє, додадуть сил і наснаги та впевненості у завтрашньому дні!
Щасливого Нового року та веселого Різдва!
З повагою працівники бібліотеки.