Чергову тему виховної години  знов визначила заступник директора  ІАТФК Олена Миколаївна Донцова і запросила  волонтера центру «Захисту життя» Ірину Голобородько. На цей раз Ірина провела бесіду серед бухгалтерів і електриків  І та ІІ курсів з темою: «Підліткова безпека»

Серед причин, які спонукають до ранньої сексуальної активності юнаків та дівчат і, як наслідок, вагітності дівчат у підлітковому середовищі в сучасній Україні, перш за все, є негативний вплив засобів масової інформації (57%)

Найкращий засіб контрацепції для більшості підлітків — це відповісти «ні». Але якщо  вже прийнято рішення на користь ранніх статевих відносин на противагу статевому утриманню, необхідно  переконатися, що ви і ваш партнер розумієте один одного.

Негативні наслідки або умови: інфекції, викликані ВІЛ, інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) та їхні несприятливі наслідки; небажана вагітність і аборт; сексуальна дисфункція; сексуальне насильство.

Контрацепція – це попередження вагітності за допомогою протизаплідних засобів і методів.

Небажана вагітність. Близько 70% дівчаток приймають рішення зробити аборт, часто вже на пізніх термінах. У 15% випадків вагітність закінчується викиднем. Тільки 15% дівчаток-підлітків стають молодими мамами.

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет — це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. Проте саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.

Секстинг — це обмін власними фото/ відео/текстовими матеріалами інтимного характеру, із застосуванням сучасних засобів зв’язку: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж. Секстинг стає все більш популярним серед підлітків .

Однак дуже часто світлини та відео потрапляють в Інтернет, де швидко й безконтрольно розповсюджуються між користувачами (у соціальних мережах та чатах класу), що призводить до кібербулінгу дитини (знущання й глузування через сучасні засоби комунікації), а потім і до агресивного переслідування в студентському колективі, виникнення проблем у загальному навчальному процесі. Трапляється, що юнаки та дівчата створюють в соціальних мережах групи з непристойними назвами, куди з помсти викладають інтимні світлини колишніх коханих.

Такі дії призводять до травмування психіки дитини, підривають її довіру до оточуючих, створюють проблеми в побудові стосунків у майбутньому, можуть стати причиною втечі з дому та спроб покінчити життя самогубством.

Онлайн-грумінг — це побудова в мережі Інтернет дорослим/групою дорослих осіб довірливих стосунків з дитиною (підлітком) з метою отримання її інтимних фото, відео та подальшим її шантажуванням про  розповсюдження цих фото. Це робиться з метою отримання грошей, більш інтимних зображень чи навіть примушування до особистих зустрічей

Поради педагогам: Якщо ви виявили світлини, які підліток ще не встиг викласти в мережу Інтернет, то необхідно попросити його видалити ці фото на своєму пристрої та на всіх інших, де вони можуть бути розміщені. Поясніть дитині, що виготовлення та розповсюдження таких матеріалів — протизаконно й передбачає кримінальну відповідальність. Якщо фото вже опинилися в Інтернеті, то без крайньої необхідності не переглядайте їх та не показуйте колегам, адже це завдасть дитині додаткову травму. Необхідно негайно зробити принтскрін (копію, фото) Інтернет-сторінок, де розміщені ці фото. У подальшому такі фіксовані зображення будуть доказом для поліції, якщо випадок секстингу не вдасться владнати в інший спосіб. Потім необхідно звернутися до служби підтримки соціальних мереж/сайту з проханням видалити ці матеріали із зазначенням того, що на них зображена оголена неповнолітня особа. Зазвичай служба підтримки швидко допомагає в таких ситуаціях.

Важливо залучити батьків дітей до цієї роботи, а також допомогти владнати ситуацію з булінгом в класі, який зазвичай виникає в таких ситуаціях. Окрім того, уважно стежте за емоційним станом дитини, оскільки існує ризик скоєння суїциду.

 

 

 

Класний керівник  гр.15  Домнікія РУСЄВА 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *