«Якби ви вчились так, як треба,

То  й мудрість би була своя…»

Т.Г. Шевченко


Академічна доброчесність — поняття, що базується на 6 простих та зрозумілих цінностях: чесність, довіра, справедливість, повага, відповідальність та відвага. Повага до власної думки починається з поваги до думок інших, а повага до власного тексту — з поваги до чужих.

Чесність у навчанні та викладанні є базовою умовою побудови довіри між усіма, причетними до освітнього процесу. Відвага ж є здатністю чинити доброчесно всупереч страху чи тиску та вимагати від себе того ж, чого очікуєте отримати від інших. Ці постулати є основою чесного функціонування спільноти довіри, взаємоповаги та честі.

Сьогодні Адміністрація Ізмаїльського агротехнічного фахового коледжу працює над складанням основних позицій кодексу Академічної доброчесності.

З метою сформувати у здобувачів освіти уявлення про доброчесність, її основні принципи та види порушень 5 лютого в читальній залі бібліотеки для 22 гр. (кл. керівник Тарай М.Г.)  та 25 гр. (кл. керівник Фадєєва Н.М.) завідувачкою бібліотеки Дмитрієвою М.О. та культорганізаторкою  Недосєкіною Л.Ф. був проведений інформаційно-пізнавальний захід «Академічна доброчесність – шлях до успіху».

Основна увага була приділена розкриттю понять та принципів доброчесності. За допомогою мультимедійних засобів, ігрових форм були активізовані усі глядачі.

Гра «Хмара слів» спрямувала гравців на визначення самого поняття «Академічна доброчесність»: ЧЕСНІСТЬ, ДОВІРА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, ПОВАГА, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, ПІДЗВІТНІСТЬ. А запропоновані ведучими життєві ситуації допомогли присутнім зрозуміти, що таке «ПЛАГІАТ», «ХАБАРНИЦТВО», «ФАЛЬСИФІКАЦІЯ», «САМОПЛАГІАТ» та «ОБМАН».

Окрасою заходу стала сценка про порушення доброчесності , в якій студенти 25 гр. Бєлокурєнко Каміла та Загородній Олег яскраво та емоційно показали глядачам, як нечесна поведінка може ранити людину.

Наприкінці заходу усіма присутніми були зачитані основні принципи «Кодексу доброчесності»:

– Навчатися старанно та сумлінно!

– Розвивати власні здібності!

– Вести здоровий спосіб життя!

– Поважати думки та ідеї інших!

– Поважати власність інших!

– Уважно слухати, коли інші говорять!

– Уникати образливих слів, поважати почуття інших!

– Бути стриманими!

– Не запізнюватись!

– Визнавати свої помилки!

 

 

 

Завідувачка бібліотеки Марія Дмитрієва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *