Встанемо всі і їх пом’янемо!

Упали вони, і тому ми живемо.

І поклянемось на цьому прапорі

І поклянемось на цьому тризубі,

Що світла пам’ять про мужніх героїв

В серцях наших завжди жити буде!

 

16 листопада 2023 року у приміщенні бібліотеки була проведена зустріч студентів третіх та четвертих курсів Ізмаїльського агротехнічного фахового коледжу  із учасником  Революція Гідності,  нащадком козацького полковника Максима Кривоноса, вихідцем із чотирьохсотрічної династії військових, воїном-афганцем – Кривоносом Олександром Сергійовичем.

Олександр Сергійовичем вразив не лише відвертою промовою, але й виглядом: тах’ю та  кітель із численними орденами та медалями. Промова супроводжувалася власними світлинами, кожне фото незабутнє. Це демонстрація хроніки подій тих днів. Це початок  боротьби українських громадян за свої права, яка одержала назву “Євромайдан”, а згодом Революція Гідності, яка була наймасштабнішою подією в новітній історії України і логічним продовженням обстоювання прав людини та громадянина.

Десять років тому 21 листопада 2013 року півтори тисячі людей вийшли на площу в знак протесту проти того, що проросійський президент Віктор Янукович відмовився підписувати документ, до якого держава йшла роками: угоду про асоційоване членство України в Європейському Союзі. Вночі 30 листопада на вулиці продовжували залишатися кілька сотень активістів, переважно студентів. Їх жорстоко розігнала поліція, в відповідь на що 1 грудня в центр Києва з’їхалися сотні тисяч людей. Міліцейське свавілля скликало людей, обурених корупцією, узурпацією влади, політикою русифікації та зближення з Росією.

На 61-ий день Майдану на місці протестів застрелено перших двох активістів. На той час уже було двоє загиблих за межами місць протистояння. Ще рівно місяць влада намагатиметься зачистити центр міста від протестувальників. Аж у ніч на 22 лютого 2014 року президент Янукович чартерним рейсом втік у Росію. Офіційно встановлено 107 жертв Революції гідності. Більшість героїв “Небесної сотні” померли від вогнепальних поранень 20 лютого 2014 року.

Тактично Євромайдан домігся втечі президента-диктатора, відставки уряду. Після виборів Україна обрала європейський вектор розвитку – стала асоційованим членом ЄС, громадяни отримали право безвізового в’їзду в Євросоюз, внаслідок Зони вільної торгівлі з ЄС товарообіг із країнами Європи стало зростає.

Революція Гідності відкрила вікно можливостей для якнайважливіших змін в Україні – процесу декомунізації, розвитку громадянського суспільства, що потужно заявило про себе  на Майдані у вигляді численних громадських ініціатив і волонтерського руху на розбудову війська і захист держави, подальших процесів трансформації посттоталітарного суспільства в демократичне.

Вражають світлини учасників  подій, спорудження барикад, відспівування загиблих, море квітів…    В ті буремні дні не було тих, хто був би байдужим стороннім спостерігачем.

Ми не маємо права забувати про героїзм, самозречення тих, хто «душу і тіло» поклав на вівтар свободи, гідності і незалежності України. Ми повинні пам’ятати кожну мить від 24 листопада 2013 року, що було ознаменовано мирною студентською ходою за європейське майбутнє і до 22 лютого вже 2014 року, коли впала злочинна влада. Майдан вистояв!

А що ж між цими датами? 91 день –такий короткий історичний відрізок… А скільки пережито! В перше за історію незалежної України за її честь і гідність віддали найдорожче-життя…

Студенти задавали питання Олександру Сергійовичу стосовно його військової служби, публічності, родини, студентських пізнавальних проєктів, де він бере участь та зробили світлини на пам’ять.

 

 

 

В.о. заступника директора з ВР Донцова О.М.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *