“Бухгалтерський облік – непогрішний суддя минулого, необхідний керівник сучасного і надійний консультант майбутнього кожного підприємства”
Хто такий бухгалтер?
Що ми знаємо про бухгалтерів? Бухгалтерська справа досить рутинне заняття. Робота з фінансовими документами та ведення бухгалтерії віднімає колосальну кількість сил і часу. Іноді, особливо в кінці місяця, кварталу, року, у фінансових відділах часто виникає підвищена напруга. Проте в році існують особливі дні, в які всі ми маємо прекрасну можливість оцінити і висловити свою вдячність тим, хто займається цим нелегким трудом. Сьогодні, 16 липня – День бухгалтера України.
Бухгалтер – професія затребувана. Скільки б не минуло часу, як би не змінювався світ, бухгалтери будуть потрібні до тих пір, поки будуть існувати економічні відносини. Безумовно, у цій професії є як переваги, так і недоліки. Давайте про це поговоримо, а також про те, як отримати професію бухгалтер.
Ні одне підприємство, як комерційну, так і державне (навіть громадські організації) не може працювати без бухгалтерів. Що являє собою професія бухгалтер?
В обов’язки бухгалтерської служби входить ведення обліку матеріальних цінностей, нарахування заробітної плати, ведення податкового обліку, розрахунок і сплата податкових платежів і внесків у позабюджетні фонди, здача звітності в контролюючі органи. Головні бухгалтери розробляють для підприємства облікову політику, форми внутрішньої звітності, що керують роботою бухгалтерської служби. Нерідко додатково на людей цієї професії лягають обов’язки по веденню управлінського обліку або обліку за міжнародними стандартами. Якщо на підприємстві припинити вести облік, то діяльність дуже швидко буде паралізована. Не буде інформації по заборгованості покупців або постачальників, власники не будуть знати, справа приносить дохід або збитки. Тому робота бухгалтерів пов’язана з величезною відповідальністю.
Плюси професії бухгалтера полягають не тільки в затребуваності.
Найчастіше бухгалтери працюють в офісах, але нічого не заважає перетворити таку роботу у віддалену – вести облік вдома і самостійно впливати на розмір своєї заробітної плати.
Перспективи кар’єрного росту: починаючи з найпростішої посади – помічника бухгалтера – можна вирости до головного бухгалтера великого підприємства або фінансового директора.
Для людей цієї професії цінний досвід, а не вік, тому немає небезпеки залишитися без роботи, досягнувши пенсійного віку.
Потреба в кадрах завжди висока, знайти роботу нескладно не лише у великому місті – бухгалтери потрібні й у невеликих населених пунктах.
Необхідно розвиватися, так як зміни в законодавстві відбуваються постійно.
Можливість при бажанні перейти в родинну професію: аудитор, економіст, фінансист, спеціаліст податкової служби.
Хороша заробітна плата, яка росте разом з досвідом і отриманням додаткових навичок (наприклад, володіння іноземною мовою).
Можливості додаткового заробітку (разові складання звітів для невеликих фірм).
Бухгалтер – професія, отримавши яку можна не хвилюватися, що не вистачить на шматок хліба. Кожен рік роботи буде тільки додавати вам цінності як фахівця.
Бухгалтер – професія, яка підійде не кожному. Якщо ви хочете, щоб робота приносила задоволення, а не тільки гроші, потрібно підбирати спеціальність під особливості характеру. Для роботи бухгалтером потрібні посидючість, терпіння і уважність до деталей, вміння працювати з великою кількістю інформації, аналізувати її, узагальнювати. Важливі акуратність і ретельність.
Щоб бути хорошим бухгалтером, потрібно володіти допитливістю і прагненням до вивчення нового. Оновлення законодавства відбувається дуже часто, і щоб бути в курсі важливих змін, потрібно багато читати професійної літератури і відвідувати навчальні семінари. З іншого боку, важливо вміти відстоювати інтереси підприємства, бути справедливим, стресостійким. Бухгалтер – професія, яка передбачає спілкування з представниками податкової інспекції, позабюджетних фондів. Для цього потрібні твердість характеру і емоційна стабільність.
Мінуси професії бухгалтера – це в першу чергу велика відповідальність. Чим серйозніше посаду, тим вище рівень відповідальності. Помилки в роботі бухгалтера можуть призвести до фінансових втрат на підприємстві. Недостовірність в обліку призводить до неправильно розрахованим податків і зборів, а це загрожує штрафами.
Ізмаїльський агротехнічний фаховий коледж майже 20 років готує спеціалістів з бухгалтерського обліку. Випусники коледжу працюють за фахом у таких напрямках: у бюджетних організаціях, сільському господарстві, промисловості, аудиторських фирмах, банках, податкових установах та ін.
Вітаю всіх професіоналів обліку і аудиту зі святом – Днем Бухгалтера! Бажаю посидючості, уважності, акуратності, прозорості та легкості в праці. Високих показників, стабільного кар’єрного росту та збільшення капіталу. Особистого щастя, перемог і успіхів!
Викладач з бухгалтерського обліку ІАТФК
Русєва Д.І