Життя студента – це не шоколад,
І щоб воно ішло на лад,
Нам треба більше жартувати
Невдачі гумором долати.
Всі ми любим щедрий сміх,
Адже він не б’є, не мучить,
Він на світі жити учить
Тим і бажан6ий для всіх!
Вважається, що сміх має цілющі властивості. Психологи рекомендують сміятися не менше 30 хвилин в день.
Сміхотерапія — відмінний засіб від депресії, так як сміх знижує рівень гормонів стресу.
Під час сміху м’язи обличчя посилають до мозку особливі імпульси, які позитивно впливають на його діяльність і нервову систему. Причому цей механізм спрацьовує навіть тоді, коли ми просто посміхаємося.
Сміх зміцнює імунітет. Організм краще протистоїть бактеріям, вірусам і навіть онкозахворюванням. Доведено, чим веселіша людина, тим міцніша її імунна система. Сміх збільшує кількість лімфоцитів, здатних виявляти інфекцію, тому почуття гумору і позитивний погляд на життя рятують не лише від депресій та ангін, але й від розладів імунної системи. Коли людина часто посміхається, то оздоровлюється серце, нормалізується кров’яний тиск, зменшується ризик серцевих захворювань.
З цією метою 1 квітня в Ізмаїльському агротехнічному фаховому коледжі пройшла весела велика перерва. Ведучі розважальної програми Веля Валерія (група № 25) та Дурадажи Олег (група №24) привітали усіх з Міжнародним Днем сміху та порекомендували глядачам: « Ну якщо ви вже попались і над вами посміялись, то у цей день без обід – пожартуйте й ви услід!».
З готовністю студенти приймали участь у конкурсах: «Голодний студент», де студентам можна було підкріпитися, годуючи один одного із зав’язаними очима, «І ми теж!», під час якого учасникам необхідно було разом з ведучим демонструвати міміку, жести та хором повторювати: «І ми теж!»
Жартували ведучі і над собою, але звучали вічні недоліки, притаманні багатьом студентам: небажання вчитися, недосипання і запізнення на першу пару, погані знання з математики, тощо.
Глядачі давали правильні відповіді на жартівливу вікторину. Двадцятихвилинка сплинула дуже швидко, але студенти запам’ятали, що веселий сміх приносить щастя, породжує атмосферу доброзичливості у ділових стосунках і служить паролем для друзів.
Усмішка – бальзам для втомлених, сонячний промінчик для тих, хто пав духом – найкращі ліки від неприємностей. Її не можна купити, випросити, позичити, вкрасти. Вона сама по собі ні на що не годиться, поки її не подарували!
Поради щодо користі сміхотерапії:
Сучасне життя повне турбот і проблем, які заганяють людину в кут, не залишаючи часу для простого відпочинку, спілкування і веселощів. Сміх – не лише вияв радості та веселощів. Це ще й особлива робота організму, у процесі якої виділяються корисні речовини та працює безліч груп м’язів.
Про користь сміху пишеться і говориться чимало, тому не зайвим буде ще раз нагадати про це.
Сміх має знеболювальний ефект. Ендорфін є природним знеболювальним засобом, а сміх відволікає увагу від неприємних почуттів.
Лікує органи дихання. Завдяки активній діяльності легень кисень насичує кров, прочищаються дихальні шляхи.
Сміх перемагає стрес. В організмі меншає “стресових гормонів” – адреналіну та кортизону, що допомагає позбутися фізичного та емоційного напруження.
Зрештою сміх підтримує належну форму, адже активізується робота внутрішніх органів, укріплюються м’язи живота і спини. За 10 хвилин сміху в організмі спалюється 80 калорій.
Сміх убиває старість. Учені підрахували: якщо людина впродовж дня сміється не менше як 17 хвилин, то вона продовжує своє життя.
Сміх – прекрасна аеробіка для м’язів і непоганий масаж для багатьох внутрішніх органів. Під час нього, як і при звичайних фізичних навантаженнях, знижується рівень “поганого” холестерину та покращується кровопостачання, адже у цей час починає працювати одразу вісімдесят груп м’язів. І особливо працюють м’язи ніг, спини та живота. Сучасні вчені порівнюють одну хвилину сміху із п’ятнадцятьма хвилинами їзди на велосипеді.
Сміх – це зарядка для обличчя, яка забезпечує хороший прилив крові до його шкіри. А це – додаткове харчування для клітин, пружність і здоровий рум’янець. Не дарма відзначають, що веселі й оптимістичні люди завжди виглядають молодшими за однолітків.
В.о. заступника директора з ВР Олена ДОНЦОВА
Культорганізатор Людмила НЕДОСЄКІНА