Досить миті, щоб стати героєм,
але необхідне ціле життя,
щоб стати гідною людиною.
П. Брюла
Як батьки радіють успіхам своїх дітей, так і коледж пишається науковими та практичними досягненнями своїх випускників. Для кожного з них коледж – старт у доросле життя, трамплін у високість власних задумів і злетів.
Як би не порозкидала доля випускників нашого коледжу, їх життєва дорога завжди повертається до рідної Almamater, де відбувалося їх особистісне становлення. Кожен з них поніс у життя часточку рідного студентського дому, а разом з тим – у стінах коледжу залишив часточку своєї душі.
За 67років своєї історії рідні стіни покинули більш ніж 14000 випускників, отримавши дипломи молодших спеціалістів. Серед них – знані не тільки в Бессарабському краї , але й у всій Україні люди: інженери – механіки, інженери – електрики, бухгалтери і фінансисти, військові, керівники різних рівнів влади, депутати …
Але особливою гордістю є ті, хто отримавши вищу освіту, повернувся працювати у рідний навчальний заклад. Разом з молодими викладачами та лаборантами – нашими випускниками: Надельнюк Ж.Ю., Калудовою Г.П., Вельчевим О.В., Остроуховою С.В., Кирчевським В.І., більше десяти років працюють Савіцький С.І., Генчев Г.О.,Ткачук О.С., Чебан П.М., Ніколаєва Г.О., Димитрієва Н.А, опираючись на знання, мудрість ветеранів праці коледжу: Власого І.Д.. Чолака М.І.,Узунова О.І., Журбенко С.В., Марковича О.П., Холостенко Л.А.
Власой Ілля Дмитрович – під час навчання був комсоргом, приймав активну участь в духовому оркестрі, із задоволенням вирушав у різноманітні подорожі, приймаючи участь роботі гуртку з туризму. Повернувшись до рідного навчального закладу, працював лаборантом разом із досвідченими викладачами. З часом почав викладати спецдисципліни,а сьогодні є завідуючим відділення електрифікації сільського господарства. Діти Ілля Ілліч та Олександра Іллівна також отримали освіту у нашому навчальному закладі та певний час працювали тут.
Холостенко Лариса Андріївна – навчалась на відділенні електрифікації сільського господарства. Зараз викладає електричні дисципліни, багаторазовий класний керівник, дуже творча натура, користується великим авторитетом серед колег та студентства. Докладає багато зусиль для збереження матеріальної бази своїх лабораторій та кабінетів. Увесь час підвищує свій професійний та культурний рівень, опанувала якісне викладання предметів дистанційно. Майже кожного року створює методичні розробки. Для свого сина – Володимира вибрала саме наш навчальний заклад. Лариса Андріївна дуже любить свою професію, захоплюється новинками, відкриттями і призвичаює до цього студентів. Підготувала КВК – команду електриків для змагань. Відповідально ставиться до профорієнтаційної роботи .
Чолак Марк Іванович – навчався на відділенні електрифікації сільського господарства. Після отримання вищої освіти у Одеському сільськогосподарському інституті повернувся до ІТМЕСГ викладачем, довгий час обіймав посаду заступника директора з виробничої практики, більше десятиліття був директором коледжу. Сьогодні працює на посаді заступника голови Ізмаїльської районної ради і продовжує викладати у коледжі.
Є особлива когорта викладачів, які створювали історію нашого закладу, доклали багато зусиль до розбудови матеріальної бази, згуртування педагогічного колективу, відкриття нових спеціальностей…
Одним з перших випускників – механіків в 1959 році був Вербицький Яків Адамович. В якості дипломної практики – освоював цілинні землі Казахстану. Працював на комсомольській, партійній роботі, повернувся до стін рідного технікуму і понад десятиліття очолював його, викладав економічні дисципліни. Завжди був і залишається людиною з великої літери, часто збирав на зустріч своїх одногрупників. Серед яких були відомі сьогодні люди Бессарабщини: Герой України Видобора В.Д., Бондаренко Б.В., Каташинський Б.С. та інші легендарні особи. Сьогодні він частий гість урочистих лінійок та культурно – масових заходів.
Чеботаєв Володимир Іванович – випускник – механік, викладач спецдисциплін, був заввідділенням механізації, класним керівником декількох випусків. У 2002 році очолив технікум. За порівняно короткий час відкрив дві спеціальності, за його підтримки колективи художньої самодіяльності щороку успішно приймали участь у Всеукраїнському фестивалі «Софіївські зорі». Тут навчались його сини, а потім і онук. Користується повагою у сьогоднішніх викладачів, випускників.
Жодний день роботи нашого учбового закладу не міг розпочатися без диспетчера Луцишиної Любові Дмитрівни. Саме вона складала розклад, виписувала довідки на відпустки, завідувала архівом. Вона проводила лабораторні роботи у електриків, тому що сама є випускницею ІТМЕСГ. Трудовий стаж налічує понад тридцяти років. В нашому навчальному закладі отримали освіту й два її сини.
Про таких людей висловлювався великий Конфуцій:
«Якщо ваш план — на рік, садіть рис. Якщо ваш план — на десятиліття, садіть дерева. Якщо ваш план — на все життя, вчіть дітей.»
В.о. заступника директора з ВР Донцова О.М.
Культорганізатор Недосєкіна Л.Ф.