65 років: багато чи мало …

На мальовничому березі ріки Дунай розташовано один з історичних і культурних центрів півдня України – місто Ізмаїл. Сюди приїздять, щоб відпочити, ознайомитись з пам’ятками історії та архітектури, розвитком багатонаціональної культури, а також отримати освіту. На проспекті Незалежності, 81 крізь зелені крони каштанів і лип видніється світла будівля з білими колонами. Це Ізмаїльський агротехнічний коледж.

Молодим і оновленим крокує в майбутнє у світ 65-й рік один із кращих державних навчальних закладів півдня Одещини. Той коледж, про який його випускники та їх батьки мають одностайну думку: престижний – лаконічно і вичерпно. Це нині…

А в далекому 1944-ому після визволення Придунайського краю від німецько-фашистських загарбників для відновлення зруйнованого ворогом народного господарства потрібні були кадри з місцевого населення.

Для підготовки керівних колгоспних спеціалістів в Ізмаїлі була створена 2-річна сільськогосподарська школа, яку очолила Сауляк Килина Семенівна. Таким чином, вже на початок 1949 року з місцевих мешканців було підготовлено близько 450 голів колгоспів, 2500 бригадирів рільницьких бригад та тваринницьких ферм, близько 7 тисяч ланкових та майже 1 тисяча трактористів та бригадирів тракторних бригад.

А восени 1954 року було прийняте рішення Уряду Української республіки про перетворення сільськогосподарської школи в Ізмаїльський технікум механізації сільського господарства (нині Ізмаїльський агротехнічний фаховий коледж), за парти якого сіли 120 юнаків і дівчат. Директором був Рак Семен Михайлович. Складними були перші кроки технікуму, але час спливав швидко і в 1956 році було збудовано сучасний навчальний корпус та відкрито відділення «Бухгалтерського обліку» ( пізніше переведене до Ананьєвського сільськогосподарського технікуму). На той час очолював технікум Стасенко Іван Петрович.

Через рік побудовано навчальну майстерню, у 1972 році технікум поповнився лабораторним корпусом.

Перший випуск техніків-механіків відбувся у 1958 році.

У 1959 році в технікумі було відкрито ще одне відділення – електрифікації сільського господарства. На той час технікум був найбільшим сільськогосподарським навчальним закладом Придунавя.

Так, з маленької сільськогосподарської школи утворився сучасний державний заклад І-ІІ рівня акредитації.

Разом з технікумом зростав і викладацький колектив – Крячок Д.В., Крячок Е.П., Ткаченко Н.Т., Дударева К.М., Лобзев В.І., Горбаренко Н.М., Шамрай Т.І., Нагорний А.В., Нагорна Н.А., Іванюта А.Л., Іванюта Г.А.

Згодом естафету керування технікумом прийняв Комаров Яків Трохимович і 22 роки очолював Ізмаїльський технікум. Під його керівництвом була створена матеріально-технічна база навчання та соціальна інфраструктура для студентів і викладачів. 

У 1987 році посаду директора технікуму отримав його випускник (1959 року) Яків Адамович Вербицький. У складні 90-ті йому вдалося відстояти інтереси навчального закладу і, таким чином, всього Придунайського регіону у забезпеченні кадрами сільського господарства.

Наступний випускник технікуму Чеботаєв Володимир Іванович став директором у 2001 році. У роки його керівництва у технікумі була проведена модернізація матеріально-технічної бази: відкрито нові комп’ютерні лабораторії, створено новий тренажерний зал, а найважливіше відкрито дві нові спеціальності: «Бухгалтерський облік» і «Організація і технологія ведення фермерського господарства». Висококваліфікований педагогічний колектив технікуму шанує створені попередниками традиції, однією з яких є залучення випускників нашого закладу до викладацької діяльності після отримання ними вищої освіти. Більша частина викладачів загально-технічних і спеціальних дисциплін – в минулому студенти технікуму: Митник В.О., Власой І.Д., Ніколенко Л.А., Тету С.М., Димитрієва Н.А., Чебан П.М., Макарова Ю.О., Савіцький С.І., Генчев Г.О. та інші.

А випускник 1982  року Чолак Марк Іванович став директором технікуму в 2008 році. І до сьогодні він займається осучасненням навчального закладу, матеріально-технічної бази, сприяє впровадженню інноваційних технологій в навчальний процес. Завдяки його організаторським здібностям та наполегливій праці викладачів технікум у 2013-2014 навчальному році був ліцензований і акредитований з усіх спеціальностей.

А вже у 2019 році навчальний заклад був перейменований у Ізмаїльський агротехнічний коледж.

Нині у коледжі навчається 540 студентів на стаціонарному відділенні і близько 180 – на заочному. Після закінчення ІАТК випускники отримують Диплом молодшого спеціаліста і Атестат про середню освіту, а також Свідоцтво про здобуття  робітничої професії водія автотранспортних засобів, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, електромонтера, оператора комп’ютерного набору. Більшість з них продовжують навчання у ВНЗ ІІІ-ІУ рівня акредитації.

Велику роль у житті коледжу відіграє студентське, яке допомагає викладачам та студентам організувати навчальну діяльність, дозвілля, участь їх у різноманітних акціях та заходах.

Наші колишні випускники – сьогодні висококваліфіковані спеціалісти відомі не тільки в місті, а й за його межами. Вони завжди відвідують коледж та з великою подякою і повагою ставляться до своїх викладачів-наставників, намагаються всіляко допомогти коледжу, рекламують його своїм рідним і друзям та приводять навчатись своїх дітей та онуків.

Ізмаїльський агротехнічний фаховий коледж орієнтується на прийом переважно сільської молоді, яка працюватиме в реформованому селі, де розвиваються різні форми власності. У нашому навчальному закладі створено всі умови для навчання молоді. Навчально-виховний процес забезпечують  58 викладачів. Серед них:2 викладача-методиста, 26 викладачів вищої категорії, 19 – першої категорії, нагороджені «Знаком пошани» – 3; знаками «Відмінник освіти України»-2, «Відмінник аграрної освіти»-11 викладачів. Функціонує 28 кабінетів, 21 лабораторія, бібліотека, яка оснащена комп’ютерним обладнанням, спортивний комплекс, їдальня, два гуртожитки.

Навчальну практику студенти коледжу здійснюють в лабораторіях, навчально-виробничій майстерні, на території навчально-дослідного господарства, що займає  366  гектарів ріллі, на якій вирощуються сільськогосподарські культури.  На території господарства функціонує свиноферма. Є фруктовий сад і виноградник, посаджені студентами.

Поряд із створенням і вдосконаленням навчальних планів та програм, поглибленням змісту фахової підготовки, першочергова увага в коледжі приділяється впровадженню в навчальний процес комп’ютерних технологій, плідне функціонування якого забезпечує і організовує заступник директора з навчальної роботи Драгнєва Г.О.

У стінах навчального закладу студенти мають можливість розвивати свої творчі здібності, таланти, різноманітні вміння в студентському клубі, де працюють гуртки художньої самодіяльності: вокальний ансамбль «Мрія», керівником якого є заслужений працівник культури України Фірсова О.Г., ансамбль народного танцю «Вінок Дунаю», керівником якого є Войку І.П., гурток «Ди-джей», «Художнє слово». Вся робота студентського клубу направлена на гармонійний розвиток особистості. В коледжі проводяться різноманітні заходи, які виховують патріотизм, повагу, любов до національних традицій, естетичний смак. Гордістю клубу є ансамбль народного танцю «Вінок Дунаю»,  заснований в 2007 році. Репертуар ансамблю складають народні танці рідного краю: українські, молдавські, болгарські, циганські. Щороку він приймає участь у обласних, регіональних та заключних концертах Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі». Неодноразово нагороджувався дипломами І-ІІІ ступенів. Виступи ансамблю завжди запам’ятовуються глядачам яскравістю сценічних костюмів, запальними колоритними національними мелодіями та майстерністю виконання.

Лейтмотивом життя і навчання студентів коледжу стали слова із студентського гімну:

«Все мы с разных уголков

Огромной нашей области.

Но объединяет нас

Студенческая молодость.

Мы на разных языках

Друг с друг объясняемся

Дружбой нашей все сильней

Мы объединяемся!

 

Мы, студенты, хорошо живем,

Сессии, зачеты дружно все сдаем.

В спорте нет нам равных,

Равных нет в труде,

И успех сопутствует всегда, везде!»

 

  Багато гуртків технічної і художньої творчості функціонує в закладі. Експонати гуртківців щорічно демонструються на виставці технічної і художньої творчості.

Спортивні секції з настільного тенісу, волейболу, футболу, баскетболу завжди відкриті для студентів, які постійно приймають участь у спортивних змаганнях і спартакіадах різного рівня і досягають високих результатів.

За 65 років Ізмаїльський агротехнічний коледж дав путівку в життя більш 15 тисячам випускників. Працюючи у різних куточках світу вони примножують славу і традиції технікуму. Нашою гордістю є: Цушко В.П. – випускник відділення «Механізація сільського господарства» 1982 року, депутат Верховної Ради України чотирьох скликань, Голова антимонопольного комітету України;  Видобора В.Д. –  випускник відділення «Механізація сільського господарства» 1959 року, Герой України, Заслужений працівник сільського господарства України, депутат Одеської обласної ради,  Голова правління ПАТ агрокомпанії «Свобода».

У свої 65 Ізмаїльський коледж з оптимізмом крокує в майбутнє і з радістю чекає на нових студентів за такими спеціальностями: «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва», «Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в агропромисловому комплексі», «Організація і технологія ведення фермерського господарства», «Бухгалтерський облік».

Пройшовши цікавий і складний шлях становлення, педагогічний колектив коледжу підпорядковується думці: якщо впевнено рухатися в напрямку до своєї мети і докладати зусилля, то обов’язково усі задуми реалізуються.