Хто здоров’я не цінує,

В того вибору нема:

Або він життя змарнує,

Або те його злама.

Ну, а хто здоров’ям важить,

До краплинки зберіга,

Той вам з радістю покаже,

Де черпається снага!

 

7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у 1948 році.

Щороку Всесвітній день здоров’я проходить під знаком однієї, важливої для суспільства теми. Цьогорічна тема Всесвітнього дня здоров’я – «Моє здоров’я, моє право».

Мета святкування — підкреслити важливість здоров’я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров’я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.

Сьогодні особливо гостро стоїть проблема виховання здорової молоді, адже  багато людей починають цінувати та берегти його, втративши значну частину цього скарбу, відпущеного  природою. Недарма в народі кажуть, що за гроші здоров’я не купиш, за нього необхідно боротися.

Згідно з даними вчених, здоров’я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% — соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість.

Бути здоровим – значить бути веселим, життєрадісним, з надією зустрічати новий день, відчувати себе по-справжньому щасливим.

Адже за визначенням ВООЗ «Здоров’я це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб».

 

Геніальний лікар і філософ Давнього світу Гіппократ стверджував, що яка діяльність людини, такою вона і є, такі і її хвороби. Висновок такий — необхідність вести здоровий образ життя була актуальною як в стародавньому світі, так і сьогодні, тому що він (здоровий образ) — є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров’я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля.

Більш детальніше дізнатися про кроки, які допомагають зберегти здоров’я та бути щасливою людиною, дізнаєтесь з презентації «Перша сходинка до щастя – здоров’я»

https://www.youtube.com/watch?v=TCkqcc9lj9o

 

 

Завідувачка бібліотеки Марія Дмитрієва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *