“Знання однієї мови дозволяє ввійти в коридор життя,

знання двох мов – відкриває вам усі двері у цьому коридорі”.

Франк Сміт

 

Щороку 26 вересня з метою підкреслити важливість мовної різноманітності та заохотити людей до вивчення іноземних мов відзначається Європейський день мов –  свято, яке об’єднує мільйони людей по всій Європі та за її межами.

Мова – це більше ніж просто засіб спілкування. Це ключ до розуміння інших культур, історії та традицій. Вивчаючи іноземні мови, ми розширюємо свої горизонти, відкриваємо для себе нові світи і збагачуємо власний внутрішній світ.

Європейський день мов нагадує нам, що мови – це не просто набори слів і граматичних правил, а живі організми, які постійно розвиваються і змінюються разом з людьми, які ними говорять. Кожна мова несе в собі багатовікову історію, культуру і традиції.

Відзначання цього дня сприяє збереженню мовної різноманітності, адже у світі, де все більше людей говорить однією мовою, важливо підкреслити значення менших мов і культур,  допомагає подолати культурні бар’єри та сприяє взаєморозумінню між народами, розвиває пам’ять, логічне мислення, креативність та інші когнітивні здібності. Володіння іноземними мовами відкриває нові можливості для працевлаштування та кар’єрного зростання.

З метою розширити світогляд учнів щодо спільної європейської спадщини та практичних умінь адаптуватися до життя і навчання в різних країнах Європи, бути мобільними, соціально здібними та сприяння розвитку активної розумової діяльності в читальній залі бібліотеки 30 вересня був проведений інформаційно-пізнавальний захід «Барви європейських мов». На зустріч були запрошені студенти ІІІ курсів (33,34 та 35 групи). Гостями свята також були заступник директора з виховної роботи та викладач іноземної мови  Донцова О.М.,  викладач і класний керівник 33, 34 гр. Ніколаєва Г.О. https://www.youtube.com/watch?v=8yw39UYC0YY  .

Завідувачка бібліотеки Дмитрієва М.О. та культорганізаторка Недосєкіна Л.Ф. ознайомили студентів з історією виникнення свята, його метою. Присутні дізналися, що існує більше 200 європейських та інших світових мов, якими розмовляють громадяни походженням з інших континентів. Згідно опитування Європейської  ради «Європейці та їх мови» 56% громадян ЄС говорять на інших мовах, окрім своєї рідної; 44% знають тільки свою мову; 28% вивчають дві іноземні мови; 38% знають англійську мову; 14% вивчають німецьку або французьку.

Ведучими був зроблений  акцент на тому, що вивчення мови допоможе не тільки розширити свої горизонти і вільно спілкуватися з носіями, а й дасть можливість досконало опанувати широкий спектр професій.

Презентація «Цікава інформація про європейські мови» розширила діапазон знань у присутніх. Жвавий інтерес викликали граматичні особливості деяких європейських мов. Студенти дізналися, що  німецька мова славиться своїми довгими складними словами, які часто утворюються шляхом з’єднання кількох  слів в одне. Наприклад,«Rindfleischetikettierungüberwachungsorganisationsabteilungsleiter» – це офіційна назва посади людини, яка відповідає за контроль етикеток на яловичині. Фінська мова також відома великою кількістю відмінків і довгими складними словами. Найдовше слово в англійській мові, яке можна знайти в Оксфордському словнику, – це «preumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis», яке означає захворювання легень, спричинене вдиханням дуже дрібного кремнієвого пилу.

Під час другої половини заходу присутнім була запропонована вікторина «Євромозаїка» з шести турів («Географічне положення європейських країн», «Вгадай європейську країну», «Традиції та звичаї країн Європи», «Грошові одиниці», «Чудесні споруди Європи», «Літературний вояж»).

Всі активні учасники вікторини отримали солодкі призи, а глядачі – задоволення, цікаві спогади.

Гарним доповненням до свята у читальній залі була тематична виставка «26 вересня – Європейський день мов».

Європейський день мов – це не просто дата в календарі, а можливість відзначити багатство і різноманітність мов нашого континенту. Студентам необхідно  скористатися цією можливістю і зробити крок назустріч вивченню нових мов та культур!

 

 

 

Завідувачка бібліотеки  Марія ДМИТРІЄВА

Культорганізаторка  Людмила НЕДОСЄКІНА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *