Завдяки мові та мисленню суспільство здатне змінювати навколишній світ. Безумовно, мова для народу є його скарбницею, живою схованкою людського духу, адже вона утворює невидимий зв’язок між усіма поколіннями минулого та майбутнього.

Свято української мови, започатковане у 1997 році Указом Президента України від 06.11.1997 № 1241/97 «Про день української писемності та мови», на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в  консолідації українського суспільства, у день ушанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Відповідно до Указу Президента України від 28.07.2023 № 455/2023 «Про внесення змін до деяких указів Президента України» День української писемності та мови в Україні відзначається   27 жовтня.

Кожна людина може знати декілька мов, цікавитися іншими культурами, але тільки рідна мова торкається глибини душі. Вона спроможна надати відчуття єдності зі своїми нащадками, своєю родиною, національністю.

Важливо у житті відчувати себе приналежним до нації, відчувати ту силу й натхнення на неймовірні здобуття. Вшановуючи мову, ми українці, не тільки відстоюємо свої власні інтереси, а й інтереси нашої держави.

Мова є, була і буде для українців символом свободи.

Важливим фактором залишається «чистота» мови. Мова не є сталою, а розвивається разом із народом, тому, звичайно, потрібно забезпечувати молоде покоління лише перевіреними новинами з лінгвістичного світу.

Мова – це не просто засіб спілкування, а й культурне обличчя нації. Тож цілком логічним, є той факт, що народ, який недбало ставиться до своєї рідної мови, культури, не має незалежності, розвиненої та стабільної держави.

За час свого існування українська мова пережила не менше пів тисячі циркулярів, указів, постанов, ухвал, розпоряджень і наказів про заборону. Але вона вистояла! І сьогодні, маючи велику підтримку за всі роки незалежності, «пішла» у свій вирішальний контрнаступ. Кожен, із нас, говорячи українською, наближає Перемогу!

Традиційно до цього свята в Україні, та за її межами відбувається багато заходів з популяризації української мови, серед яких і Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. У День української писемності та мови, 27 жовтня, з 11.00 до 12.00 години Українське радіо проводить ХХІІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Трансляція здійснюватиметься на платформах АТ «Національна суспільна телекомпанія України»: радіоканалах «Українське радіо», «Радіо «Культура»; телеканалі «Суспільне Культура»; у мережах «Ютуб», «Фейсбук».

 

                                                        https://drive.google.com/file/d/1XS_JHT6a4FIFQ8kB6av2x3_h-kK8MeH9/view

 

Поважай рідну мову – спілкуйся українською!

 

 

 

Завідувачка бібліотеки 

Марія ДМИТРІЄВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *