День сміху

А гумор – це життя. Це стан. Це не жарти.

Це іскри в очах. Це закоханість у співрозмовника

і готовність розсміятися до сліз.

Михайло Жванецький

Навіть якщо в країні оголошено карантин, ніхто не скасовував День сміху.

Й у нас є ще один привід відволікти і себе, і своїх близьких від сірих буднів.

Сьогодні  в Україні та світі відзначають День дурня або Міжнародний день сміху. У цей день прийнято розігрувати родичів, друзів та знайомих.

1 квітня – цей День не внесений ні в які календарі знаменних дат і всенародних свят, але його цілком можна віднести до міжнародних, окільски він з однаковим успіхом відзначається і в Україні і в Росії, і в Німеччині, і в Англії, і у Франції, і в Скандинавії , і навіть на Сході.

Всі ми вже звикли до того, що 1 квітня треба обов’язково пожартувати над друзями, рідними. В цей день кожен не проти пожартувати над оточуючими, ніхто не застрахований від розіграшів і навіть найсерйозніші мимоволі посміхаються.

Зрозуміло, що жарт має бути доречним та без негативних наслідків (на зразок синців у жартівника чи сердечного приступу в людини, яку розвели в цей день).

Як показують соцопитування, більше 70% людей збираються розіграти кого-небудь зі своїх знайомих. Причому все по тих же опитуванням найбільше каверз слід очікувати від студентів і, як не дивно, людей, що займаються бізнесом і мають свою фірму, зате бабусь побоюватися не варто, хоча може все і навпаки, адже на перше квітня жартують всі.

Що ж це за свято таке?

Більшість дослідників сходиться на думці, що це свято сягає язичницьких часів. Установити християнське джерело не вдалося, власне, як і пов’язати цей день із якоюсь іншою світовою релігією. Та свято стало хорошою дружньою традицією гумору в багатьох країнах. В цей день прийнято жартувати та веселитися.

В одних країнах 1 квітня називають «Днем сміху», а в Шотландії – «Днем зозулі», в Японії – «Днем ляльки» і зовсім вже неделікатно називають своє першоквітневе свято жартів в Італії, Англії та США – «День дурня».

В Україні ж це «День сміху». Не дарма стверджує народ: «Коли на носі квітень, нікому не вір!»

Коли і ким це свято було завезено в Україну точно не відомо, але в творах багатьох письменників і поетів кінця XVII століття з’являлися рядки про першоквітневі розіграші. Наприклад, О.С. Пушкін написав:

Брови царь нахмуря,

Говорил вчера:

“Повалила буря

Памятник Петра.”

Тот перепугался:

“Я не знал! Ужель?”

Царь расхохотался:

“Первый, брат, апрель…”

Світ сміху – це особливий сміх. Це світ, у якому навітьзажурені очі починають сміятися.

Українці були завжди щедрими на гумор і сатиру. Свогочасу на Україні прославилися такі видатні гумористи: Остап Вишня, творчість якого не залишає байдужими і сьогодні, його продовжувачі – Степан Олійник, Павло Глазовий.

Народні гуморески, жарти передають нам життєвий досвідцілих поколінь. Народ не шкодує фарб, щоб висміяти ледарство, брехливість, неумілість. Вишукує народ їх по усіх куточках, витягує захвіст та на сонце й безжально шмагає сміхом. А що вже колючок у цьом  сміхові – то й говорити годі.

Зовсім інакше звучить сміх народу, коли людина порядна, чесна, але в чомусь помилилась. Тоді цей сміх – доброзичливий, товариський, що допомагає людині зрозуміти помилку і виправити її.

Щоб легко було жити, долати дрібні труднощі – даруйте один одному щирі і добрі усмішки. І не тільки 1 квітня, а й увесь рік.

У сучасній варіації свята воно супроводжується незмінними розіграшами, жартами і комедійними виступами. Так що будьте насторожі, запасіться почуттям гумору, набором свіженьких жартів і забавних віршиків, на розіграші не ображайтеся, а відповідайте ними ж. Загалом веселіться!

У цей день прийнято влаштовувати фестивалі гумору. Найвідомішим в Україні є Одеський фестиваль гумору.

 

В Україні традиційно наймасштабніше святкування Дня сміху буде проходити в Одесі, де влаштовують щорічну Гуморину. У зв’язку із запровадженням карантинних заходів у нашій країні в цьому році фестиваль проходить у незвичному форматі – “на удаленке”. Як повідомляє “VGorode Одеса”, з 9 ранку департамент культури та туризму Одеської міської ради буде публікувати різні відео і фотосюжети, присвячені Гуморині, а найвідоміші комедіанти звернуться до одеситів онлайн.

Найвідоміші розіграші, присвячені 1 квітня, навіть  додани в список 100 першоквітневих жартів усіх часів. До них відносяться, зокрема, падіння Пізанської вежі, фоторепортаж про літаючих пінгвінів, приземлення НЛО в Лондоні, перехід на десяткову систему вимірювання часу, зміна числа Пі з 3.14 на 3.0 та інші.

 

Пропонуємо вашій увазі приколи  та жарти на 1 квітня

  Увага! У вашому телефоні виявлений вірус, який можна усунути, вгадавши, хто надіслав це SMS і відправивши йому який-небудь sms-прикол. В іншому випадку ваш телефон помре від нудьги.

 

Природа теж приготувала нам жарт на перше квітня – вона стверджує, що вже місяць йде весна.

Ось уже протягом кількох років Петренко 1 квітня отримує телеграму: “Ваша бабуся з Австралії помирає. Повідомте номер рахунку для переказу 10 мільйонів спадщини”. Петренко щоразу сміявся над дурним жартом і рвав телеграму. В цей час в далекій Австралії лікарі знову змушували бідну бабусю пожити ще рік, поки її внук не порозумнішає.

Прилетіли американці на місяць. Висадились. Дивляться, в кратері люди якісь сидять, постелена капа, цибулька, сало, первачок, збоку лежать клітчасті сумки… Здивований командир американського екіпажу підходить і запитує:

– Ви хто такі???

– Українці!

– А що ви ТУТ робите?

– Як що, на заробітки приїхали!

– НА МІСЯЦЬ???

– Та чого ж на місяць, на півроку мінімум!

Одного разу, повернувшись з роботи, електрик побачив, що у сина забинтована рука.

— Що сталося? Ти чимось поранив себе?

— Ні. Я впіймав бджолу, а вона з одного кінця була не ізольована.

Міліціонер зупиняє машину, а за кермом виявляється його колишня вчителька.

Міліціонер:

– Здрастуйте, Ніно Петрівно. Діставайте ручку й папір і пишіть 100 разів: “Я більше ніколи не порушуватиму правила дорожного руху!”

В наш зовсім нелегкий час, з масою проблем різного характеру дуже важко бути оптимістом та шукати позитив у чомусь. Але вірити в краще потрібно, і  не тільки вірити, але й вносити самому щось хороше та веселе в наше повсякденне життя.

Гумор і сміх — відмінна зброя від паніки та будь-яких хвороб. Тому люди з усього світу, які опинилися на карантині через пандемію коронавіруса, намагаються не сумувати і щодня вигадують веселі розваги вдома, щоб врятуватися від нудьги і підняти собі настрій будь-яким способом. Тож , зберігайте позитивний настрій і не забувайте — сміх лікує та зміцнює імунітет без всяких ліків!

 

Посміхайтеся частіше і даруйте один одному радість!

З чудовим святом, Днем Сміху, шановні викладачи, співробітники та студенти нашого коледжу !

Будьте здорові, не втрачайте почуття гумору та не хворійте за найменшого приводу!

Нехай у Вас буде завжди чудовий настрій, радісно, тепло та світло на душі, благополуччя в родині ! Нехай Вам постійно дарують посмішки, радість та любов!

У читальній залі бібліотеки оформлена виставка- настрій «Щірий сміх-продовжує життя!

Зав. бібліотекою Кінєва  М.Г.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *