Здоров’я — розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті.
Як є здоров’я день при днині,
Можливість є йти до мети.
Тоді є радість, щастя, диво,
Краса у крапельці роси.
Тоді людина йде щасливо
Серед безмежної краси…
Надія Красоткіна
У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка: «Буде здоров’я – решта додасться!». І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення.
Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров’я, коли наздоганяє якась проблема, з’являється хвороба чи нездужання. Турбота про своє здоров’я не має бути проблемою, а повинна бути способом життя.
Щорічно 7-го квітня відзначається Всесвітній день здоров’я, який спрямований на залучення широкої громадської уваги до питань збереження здоров’я.
Протягом всього існування людства виникали багато масштабні епідемії та спалахи смертельно небезпечних захворювань.
Спалахи респіраторних захворювань трапляються і в наші часи. Вони виникають тоді, коли серед людей з’являється новий штам вірусу, що і відбулося із COVID -19, який за декілька місяців охопив майже всі країни світу.
Тому треба бути дуже обережними, дотримуватися заходів безпеки .
Пригадаємо, що можна зробити особисто:
Ø Якщо ви захворіли, то намагайтеся триматися подалі від інших людей та одягайте одноразову медичну маску;
Ø прикривайте рот під час кашлю чи чхання зігнутим ліктем, або краще одноразовою серветкою. Часто мийте руки з милом чи обробляйте антисептичними спиртовмісними засобами, уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;
Ø проводити наскрізне провітрювання приміщень та проведення вологих прибирань із використанням дезінфекційних засобів у приміщеннях;
Ø проводити регулярну обробку рук спиртовмісним засобом та мити їх з милом;
Ø підтримуйте зв’язок з близькими та друзями по електронній пошті, в текстових повідомленнях або по телефону;
Ø багато відпочивайте;
Ø пийте багато рідини – мінеральна не газована вода, чай. Якщо у вас є супутні хронічні захворювання або ви схильні до високого ризику ускладнень респіраторних захворювань, негайно зверніться до лікаря.
Науково доведено, що регулярна фізична активність будь-якій людині покращить здоров’я – фізичне і психічне. Вона підвищує якість життя і знижує ризик деяких хвороб, як от рак, хвороби серця, інсульт, гіпертонія, ожиріння, діабет 2 типу тощо. Хода корисна як помірна аеробна активність. І загалом вона позитивно впливає на систему душі і тіла.В середньому дорослій людині рекомендується робити близько 10 000 кроків в день, що становить біля 6 км.
Всім відомий вислів : «Де сміх, там і життя». У 1963 році американська компанія взаємного страхування життя попросила рекламного художника Гарві Бола придумати яскравий символ, який би добре запам’ятовувався і став би візитівкою компанії.
Робота зайняла в Харві 10 хвилин, компанія погодила ідею художника. Але винахід Бола не був ним запатентований, і за свою роботу він отримав лише 45 доларів.
Вже за місяць тільки лінивий не мав у себе зображення смайлика. А вони були всюди: на одязі, сірниках, візитках, бейджах, а скоро з’явились і на поштових марках. Усміхнена жовта пика настільки полюбилася публіці, що на честь веселого смайлика та його автора й свято особливе вигадали — Всесвітній день усмішки, який відзначається з 1999 року щорічно в першу п’ятницю жовтня.
Під час сміху працюють 80 груп м’язів. Тож якщо сміятися протягом 10-15 хвилин щодня, стрункої фігури не уникнути, адже вони рівноцінні півгодинному тренуванню в спортзалі. Особливо подякує осанка — сміх неабияк зміцнює м’язи ніг та спини.
Вічно усміхнений — вічно молодий! Існує міф, що потрібно стримувати сміх, або буде багато зморшок. Насправді ж навпаки! Сміх тонізує м’язи обличчя, забезпечує прилив крові,а тому старіння шкіри призупиняється.
10 квітня у читальній залі відбулася інформаційна година – спілкування «Здоровим бути здорово!», куди були запрошені студенти групи ІІ-А ел.(кл.керівник Корепанова А.О.) та ІІ-Б ел.(кл.кер. Деревенко Є.О.). Метою зустрічі було виховування у студентів ціннісного ставлення до власного здоров’я та стимулювання бажання дбати про нього, сприяння усвідомленню молоддю необхідності ведення здорового способу життя. Бібліотекарі нагадали присутнім корисні звички, які допоможуть зміцнити та зберегти здоров’я, а міні – квест «Здоров’я всьому голова» пожвавив спілкування під час зустрічі.
На годину – спілкування була запрошена медпрацівниця коледжу Вербицька Євгенія Іллівна, яка змістовно розповіла про шляхи розповсюдження та методи лікування такої коварної хвороби, як туберкульоз. Під час розповіді акцентувала увагу на запобіжні заходи, які допоможуть своєчасно виявити хворобу та уникнути зараження паличкою Коха.
Студенти гр.ІІ-А ел. Яшна Анастасія та Аршиков Даніїл підготували презентацію на тему «Наркоманія», де показали жахливий вплив наркотичних речовин на здоров’я людини, а намальований плакат «Ти можеш сказати «НІ» яскраво доповнив виступ.
Презентація студентів гр.ІІ-Б.ел. Шелестюка Сергія та Северюка Сергія була присвячена відомим людям, які вели та активно пропагували здоровий спосіб життя.
Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І переважно це стосується спроб повернути його на своє місце, тому нагадуємо всім : «Будьте уважні до свого здоров’я, цінуйте його і бережіть!»
У читальній залі бібліотеки розташована виставка-порада
«Здоров’я – найцінніший скарб».
Завідувачка бібліотеки Марія Дмитрієва