14-17 жовтня цього року студенти та викладачі ІАТФК відвідали м. Київ, де відбулися дуже важливі події.

Перша була пов’язана з новими можливостями для інноваційного розвитку української енергетики, яку нашим  студентам відділення енергетичного менеджменту разом із завідувачем Сергієм ЛАПШИНИМ продемонструвала Міжнародна спеціалізована виставка «Енергетика в промисловості». Виставка мала статус найбільшої галузевої події, головного місця зустрічі інженерної та енергетичної еліти і всього професійного співтовариства України та інших країн світу.

Щорічно Міжнародний виставковий центр приймає численну професійну аудиторію: керівників енергогенеруючих, електромережних, енергопостачальних компаній, провідних виробників високотехнологічної продукції, вчених, експертів, фахівців підприємств різних галузей промисловості та інфраструктурних об’єктів, фінансистів та інвесторів.

У 2024 році в одному кластері з виставками «Енергетика в промисловості» та «Electro Install»  проходили  виставки EcoEnergy Expo, E‑Comps+DigiTec.

Agro Machinery Expo 2024 стала місцем зустрічі провідних світових виробників і споживачів агротехніки, які орієнтуються на інновації та прагнуть до сталого розвитку сільського господарства. Учасникам, серед яких були студенти відділення агротехнологій разом із завідувачем відділення Юрієм СЕРДЮЧЕНКО, був  представлений  широкий спектр техніки: трактори, машини для обробки ґрунту, збирання врожаю, обладнання для садівництва, та багато іншого. Цьогоріч виставка акцентувала увагу на інноваційних рішеннях для фермерських господарств, включаючи технології для точного землеробства та дрони.

Також, в рамках виставки було популяризовано програму «Зроблено в Україні», яка спрямована на підтримку вітчизняних виробників аграрної техніки та комплектуючих, що зміцнює позиції української промисловості на внутрішньому та міжнародному ринках. Участь у програмі дозволяє компаніям демонструвати свої продукти та сприяє розвитку національної економіки. ТОВ Бас-Агро, український виробник запчастин до сільгосптехніки, з є учасником програми  «Зроблено в Україні».

Тематика охоплює також обладнання для сільгоспземель,  для переробки продукції, і навіть програмне забезпечення для агробізнесу, що робить Agro Machinery Expo важливою платформою для обміну досвідом та новими рішеннями.

Другою не менш важливою подією був візит до Навчально-наукового інституту енергетики, автоматики і енергозбереження як структурного підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України, який сьогодні  готує висококваліфікованих фахівців у сфері енергетики і автоматики на основі сучасних стандартів освіти для державного та недержавного секторів економіки.

За майже 90-літню історію цій заклад вищої освіти  підготував близько 16 тисяч інженерів енергетиків і автоматників. Наукова та інноваційна концепція діяльності інституту полягає у створенні новітніх електроенергетичних засобів, електротехнологій, систем автоматики, робототехніки, альтернативних систем електроживлення та їх широкого впровадження у виробництво.

Нашу команду  дуже люб’язно зустрічали завідувач кафедри електротехніки, електромеханіки та електротехнологій, кандидат технічних наук, доцент Олександр Володимирович ОКУШКО, завідувач кафедри інженерії енергосистем кандидат технічних наук, доцент Євген Олексійович АНТИПОВ, завідувач кафедри автоматики та робототехнічних систем ім. академіка І.І. Мартиненка кандидат технічних наук, доцент Олексій Олександрович ОПРИШКО.

Студенти нашого коледжу мали змогу долучитися до роботи наукового гуртка Комп’ютерно-інтегровані технології, яку організував і провів кандидат технічних наук, доцент Тарас Іванович ЛЕНДЄЛ.

Але неперевершені враження були попереду, коли всі ми опинилися в лабораторії робототехніки кафедри конструювання машин факультету конструювання та дизайну, де було представлено сучасні роботизовані системи. З науково-технічною та інноваційною діяльністю кафедри нас ознайомив доктор технічних наук, професор Юрій Олександрович РОМАСЕВИЧ. А на базі лабораторії, якою завідує кандидат технічних наук,  старший викладач Віктор Васильович КРУШЕЛЬНИЦЬКИЙ, ознайомились з технологіями 3D друку та  побачили на власні очі результати роботи студентів факультету, серед яких були представлені агродрони.

Відвідування одного з провідних аграрних університетів України стало чудовою можливістю для наших студентів ознайомитись з перспективами подальшого навчання та професійного зростання.

Щиро вдячні професорсько-викладацькому колективу НУБіП за теплий прийом! Сподіваємось на плідну співпрацю! 

Посилання: 

https://nubip.edu.ua/node/155627

https://www.youtube.com/playlist?list=PL4Zu5WYtrZYcFiSKyYFUVfaFMaloYFzF9

 

 

 

 

Лариса ДЗІКОВСЬКА, заступник директора з навчальної роботи

Сергій ЛАПШИН, завідувач відділення енергетичного менеджменту

Юрій СЕДЮЧЕНКО, завідувач відділення агротехнологій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *