25 жовтня у групі 4- Б механіки була проведена відкрита онлайн  виховна година, присвячена  Дню визволення України від фашистських загарбників.

28 жовтня 1944 року 77 років тому Радянська Армія звільнила Україну від німецько-фашистських загарбників та їх посібників.  У різні роки фронтами командували Георгій Жуков, Родіон Малиновський, Федір Толбухін, Микола Ватутін, Іван Конєв.

Влітку 1943 року в ході завершальної стадії Курської битви радянські війська розпочали контрнаступ на Лівобережній Україні.

З метою звільнення Лівобережної України було проведено Білгородсько-Харківську наступальну операцію “Румянців”.

Операція здійснювалася військами Воронезького та Степового фронтів.

Операція “Румянців” закінчилася перемогою Радянської армії та остаточним визволенням Харкова.

8 вересня 1943 року війська Південно-Західного і Південного фронтів вибили німців зі Сталіна (нині Донецьк), через два тижні повним визволенням регіону завершилася Донбаська наступальна операція.

В результаті операції було повністю звільнено Донецький басейн.

Наприкінці вересня 1943 року війська Воронезького фронту (пізніше перейменований на 1-й Український фронт) захопили плацдарми на правому березі Дніпра на північ і південь від Києва і двічі намагалися звільнити місто.

З 3 по 13 листопада 1943 року було проведено Київську наступальну операцію.

6 листопада 1943 року під час Київської наступальної операції війська 1-го Українського фронту взяли Київ.  24 грудня 1943 року настанням чотирьох Українських фронтів розпочалися битви за Правобережну Україну.

10 квітня 1944 року війська 3-го Українського фронту за сприяння Чорноморського флоту очистили від загарбників Одесу.

27 жовтня 1944 року радянські війська звільнили Ужгород – останній великий населений пункт, що утримується вермахтом в Україні.  Наказом

верховного головнокомандування військам, які брали участь у визволенні міста, було оголошено подяку.  У Москві цю подію відзначили салютом, який було дано 20 артилерійськими залпами з 224 гармат.

28 жовтня війська 1-го Українського фронту за участю 1-го Чехословацького армійського корпусу завершили Карпатсько-Дуклінську наступальну операцію та вийшли на кордон СРСР.  Україна була повністю звільнена від окупантів.

За підрахунками істориків, у ході військових дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації.  Повністю або частково було зруйновано понад 700 міст та 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишилося без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

Радянські воїни-українці зробили вагомий внесок у перемогу над нацистською Німеччиною та її союзниками.  Радянськими бойовими нагородами було відзначено 2,5 млн. осіб.

Українцями були маршали С. Тимошенко, Г. Малиновський, О. Єрьоменко, П. Рибалко, С. Руденко, генерали В. Герасименко, П. Жмаченко, К. Москаленко, І. Кириченко та інші.  Маршали та генерали українського походження очолювали більше половини з 15 фронтів, які діяли в період боротьби з німецько-фашистськими загарбниками.

На ознаменування мужності та героїзму українського народу, який захищав свою землю від поневолювачів, почесне звання «Місто-герой» було присвоєно містам Київ, Одеса, Керч та Севастополь.

Студентами були підготовлені відеопрезентації по містам-героям України.

Класний керівник Ніколаєва Г.О.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *