Мій улюблений світ – це не казка,

А реальне щасливе життя,

Бо, звільнивши наш світ від насильства,

      Можна сміло Іти в майбуття. 

                                                                                                 

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується  міжнародною  спільнотою .

Основними завданнями акції є:

– привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

– активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

 – проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

– формування свідомості усіх верств  населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом.

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.

5 грудня – Міжнародний день волонтера.

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня – Міжнародний день прав людини

Ось і в нашій бібліотеці коледжу дана акція стартувала 25 листопада        в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Була розгорнута виставка-інсталяція «Скажімо «Ні» насиллю над жінками!».

Без подолання насильства над жінками в суспільстві неможливо створити сприятливі умови для самореалізації людини, вільного її волевиявлення, розвитку паритетної демократії, реалізації принципу рівних прав, свобод, і можливостей для жінок і чоловіків. Тому цьому явищу необхідно протиставити повне суспільне неприйняття, відповідну законодавчу базу та її гарантоване ефективне застосування.

Насильство – найпоширеніше порушення прав людини в світі. Жорстоке поводження забирає більше життів і набагато частіше перетворює людину у інваліда, ніж онкологія, малярія, дорожньо-транспортні пригоди та військові дії разом узяті    .

Так  до Міжнародного дня боротьби з рабством , у читальній залі бібліотеки була оформлена тематична полиця «Скажи «Стоп» торгівцям людьми».

До насильства над людиною можна віднести і поширення серед населення наркотиків. В дні акції  була оновлена постійно діюча тематична полиця «За життя без наркотиків».

 На виконання Плану заходів з проведення національної кампанії «Стоп насильству!» та до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом у бібліотеці була підготовлена виставка-попередження «СНІД: людство під знаком біди».

На завершенні низкі заходів, присвячених Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», та до Міжнародного дня прав людини ми підготували виставку-рекомендацію «Правова планета студентства». Вона була розташована в актовій залі під час ІІ науково-практичної студентської конференції, присвяченої святкуванню Всеукраїнського  тижня права.

Насильство – це злочин, якому немає виправдання. Держава забезпечує дієвий, ефективний та невідкладний захист в усіх випадках насильства, недопущення повторних випадків.

Постраждали від насильства можуть безоплатно отримати усі види послуг.

Говорити про насильство – не соромно, це єдиний шлях його подолати!        

 

 

                                                                                                                                Бібліотека коледжу

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *