Наука – це бездонний колодязь, із якого ми черпаємо знання, корисний і безкорисний досвід, масу відкриттів, мудрість і навіть глупість. Наука потрібна народу. Країна, яка її не розвиває, перетворюється в колонію. Наука не являється і ніколи не буде являтися закінченою книгою.
Фредерік Жоліо-Кюрі
Навколишній світ – це значною мірою створений людиною світ інформаційних технологій, техніки та наукових досягнень. Він визначає рівень цивілізації людства, різноманітність та глибину експлуатації земних ресурсів. XXI століття – епоха науки, її грандіозного поступу вперед та впливу на розвиток цивілізації.
Прикладні науки, такі як фізика, хімія та біологія, розробляють шляхи і методи застосування та впровадження у практику результатів фундаментальних досліджень. Показником ефективності дослідження в області прикладних наук виступає не стільки отримання істинного знання, скільки безпосереднє практичне значення.
25 квітня на платформі Google серед
студентів перших курсів пройшла науково – практична конференція «Сучасні
відкриття природничих наук в народному господарстві. Студенти під час
конференції підіймали дуже актуальні питання, з якими зіткнулися людство в 21
сторіччі.
Студентів, майбутніх електриків,
цікавили проблеми «Зеленої хімії» (доповідач Рубльов В.), будівництва доріг з
пластику (доповідач Северюк С.) та створення потягів на магнітних
подушках-маглев в сучасній Україні.(доповідач Шелестюк С)
Не відставали від хлопців і дівчата, майбутні бухгалтери. Віра Шідер підіймала питання екологічного перероблення пластику на пальне та створення біопального на основі аграрних відходів, яких вистачає в Україні. Застосуванням надбань ядерної фізики в народному господарстві, зацікавилися Гергі Карина, яка аналізувала принцип роботи «Гамма-ніж» та закони радіологічної селекції. Вплив магнітного і електростатичного полів на швидкість і ступень проростання культурних рослин, дослідним шляхом визначала Гарковська Ірина. Теми доповідей настільки перекликались одна з одною, що не завжди можна було зрозуміти до якої науки вони відносяться.
Питання, що обговорювались на конференції викликали непідробний інтерес серед присутніх студентів та викладачів та викликали активне обговорення. Було дуже приємно, що класні керівники груп (Каланжов Ю.М., Деревенко Є.О., Надельнюк Ж.Ю.) завітали на конференцію, щоб підтримати своїх студентів, які у перше виступали на таку велику аудиторію та в такому дистанційному форматі.
На завершення викладачі Бреднєва О.С.
та Полякова М.Л. побажали всім студентам
і надалі розвивати кругозір та ерудицію, цікавлячись сучасними відкриттями у
науці та техніці.
зав. циклової комісії загальнонаукових дисциплін
Бреднєва О.С