20 та 27 березня в бібліотеці Ізмаїльського агротехнічного фахового коледжу для студентів других та третіх курсів пройшла інтерактивна лекція «ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ».
Основними лекторами на заході були психологи організації Medical Teams International.
Акценти були зроблені на розпізнання булінгу, хто є жертвою та ініціатором булінгу, форми та види булігу, домашнє насильство та як правильно реагувати на прояви булінгу в студентських групах.
«Булінг – (англ. bully – залякувати, цькувати, задирати) – прояв агресії з подальшим залякуванням особистості, цькування та погрози, моральне приниження.
Прикметною ознакою булінґу є довготривале «відторгнення» дитини її соціальним оточенням. Найчастіше булінґ відбувається в таких місцях, де контроль з боку дорослих менший або взагалі його нема. Це може бути двір навчального закладу, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики. У деяких випадках дитина може піддаватися знущанням і поза територією навчального закладу, кривдники можуть перестріти її на шляху до дому. Навіть удома жертву булінґу можуть продовжувати цькувати, надсилаючи образливі повідомлення на телефон або через соціальні мережі.
Із цим явищем, на жаль, стикається більшість дітей та підлітків. За дослідженнями ЮНІСЕФ, з фактами булінгу в Україні мали справу 67% дітей у віці від 11-17 років».
Булінг, як було зазначено, може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.
Лектори наголосили на тому, що від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у навчальному закладі, але й протягом усього їх подальшого життя.
Також були висвітлені зміни у законодавстві щодо зазначеного питання про відповідальність кожної зі сторін учасників.
Відповідальність за булінг згідно з ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, –
– тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення,
• тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
Вчинення малолітніми, або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, правопорушення, відповідальність за яке передбачено цією статтею,
• тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин
Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, -тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
Слухачам запропонували висловлювати свою думку на кожну ситуацію , навчитися протидіяти булінгу, вирішувати конфлікти та спори, розв’язувати ситуативні задачі.
Бібліотекарі підготували виставку «STOP BULLYING» з номерами телефону гарячої лінії.
Дякуємо лекторам за змістовну та цікаву лекцію та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю у нашому коледжі.
В.о. заступника директора з ВР Донцова О.М.