Патріотичне виховання – це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується

(В. О. Сухомлинський).

 

К. Д. Ушинський вважав, що патріотизм є не тільки важливим завданням виховання, а й могутнім педагогічним засобом: «Як немає людини без самолюбства, так немає людини без любові до Батьківщини, і ця любов дає вихованню вірний ключ до серця людини і могутню опору для боротьби з його поганими природними, особистими, сімейними і родовими нахилами ».

Для педагогічного колективу Ізмаїльського агротехнічного фахового коледжу  національно – патріотичний напрямок роботи був і залишається пріоритетним.

В коледжі  розроблені і впроваджуються різноманітні за формами і методами проведення виховні заходи, спрямовані на формування національної свідомості, незалежності, любові до рідної землі, народу, виховання почуття патріотизму, відданості служінню Батьківщині, виховання любові і пошани до державної символіки, ритуалів суверенної України.

Постійно проводяться роз’яснення студентам ідейної значимості державних символів і правил їх використання, ритуалів, традицій: виховується позитивне ставлення до них. У кожному кабінеті оформлено куточки державної символіки, зібрані методичні матеріали з використання символів України на уроках з різних предметів та при проведенні виховних годин. 

Одним із напрямків патріотичного виховання студентів є глибоке знання та вільне володіння рідною українською мовою. Справжнім святом є День української писемності, коли відкривається урочисто конкурс знавців рідної мови ім. Петра Яцика, переможці якого приймають участь в обласному турі.

Справжнім святом виявлення любові і пошани до рідної мови є традиційні заходи, присвячені Т.Г.Шевченку,  Лесі Українці, Ліні Костенко та іншим видатним класикам української літератури, що проводяться в бібліотеці коледжу.

Крім цього традиційними є захоплюючі за змістом зустрічі з воїнами АТО, прикордонниками м. Ізмаїла, отаманом  Ізмаїльського реєстрового козацтва Мишуліним  Іваном Наумовичем.


Урочисто відзначається  і День Збройних сил України, День українського козацтва, День захисника Вітчизни, День Перемоги. До цих днів у бібліотеці оформляються тематичні виставки книжок, робляться огляди літератури, пропонується «книжка для читання».

У планах класного керівника є багато тем для обговорення на годинах спілкування: – „Рядки, обірвані кулею” (про поетів-фронтовиків); – „Ніхто не забутий, ніщо не забуте”; – „Козацькі забави”; – „Мої роздуми біля могили Невідомому солдату”; – „Фронтові фотографії моєї родини”.

Групи  електриків   Ізмаїльського агротехнічного фахового коледжу були на  екскурсії в Ізмаїльському навчально-тренувальному загоні морської охорони та прикордонному загоні , а також на Дні відкритих дверей у військовій частині 3058 Національної Гвардії України.

На базі гуртожитків №1 та № 2 проводяться різноманітні та цікаві заходи: конкурси «Козак та козачка», «Козачок»; «Козацькі забави», спортивні змагання з різних видів спорту.

Зустріч з представниками Громадської  Організації “Центр Реабілітаціі Ветеранів АТО” та Волонтерським Підрозділом “Комітет  дружин та матерів прикордонників в Одеській області” м. Ізмаїлу у гуртожитку № 1 закарбувалася у пам’яті студентів, їм продемонстрували винесені з поля бою предмети захисту наших воїнів (каски,бронежилети), прапор одного з військових підрозділів. Зі зверненням до студентів звернувся військовий капелан Дяченко С.Й.

 

Вважаємо, що почуття патріотизму допомагає сформувати і пошукова робота щодо поповнення експонатів та матеріалів музею – кімнати нашого коледжу, який працює понад три десятиліття. Тут зібрані матеріали про викладачів та співробітників  навчального закладу різних років, про історію рідного краю. Поповінюється картотека випускників усіх років існування коледжу,тих, хто має високі досягнення у праці, звання. Відеофільм про роботу музею посів перше місце у Одеській області.

Під час проведення місячника допризовної підготовки з юнаками проводяться тематичні бесіди: – „Збройна боротьба українського народу за свою незалежність”  – „Почорнооморське козацьке військо ” – „Боротьба українського народу за національне визволення в роки Другої світової війни” – „Історія походження військової присяги, бойового прапора та військових відзнак України” – „Законодавство про службу в Збройних силах України”.

Викладач з дисципліни «Захист Ураїни» до Дня  Збройних сил України щорічно організовує та проводить  серед юнаків 1 та 2 курсів конкурсні змагання: «Між нами – козаками», «Нумо, хлопці».

Стало традицією проводити тематичні вечори до дня визволення міста Ізмаїлу від фашистів. До цього дня проводиться концерт-реквієм, покладання квітів до могили Невідомого солдата, до пам’ ятника  Морякам Дунайської флотилії, зустрічі з ветеранами війни, воїнами- інтернаціоналістами.  

Студенти гуртожитку на чолі з вихователем Михайліною Н.М. взяли шефство над могилою колишнього співробітника –  ветерана  ВВв  Раїсою Федорівною Шадріною – актрисою, що носить почесне звання – «заслужена», а студенти першого гуртожитку в день річниці відвідають могилу  нашого земляка Світличного Олександра Григоровича, який 19 квітня міг би святкувати свій день народження, але 29 серпня 2014 року загинув при виході з Іловайського котла.

5 грудня 2018 року в Ізмаїлі на березі Дунаю біля діорами місцеві активісти громадської організації «Батьківщина молода» провели акцію на підтримку захоплених в полон 26 листопада біля Керченської протоки українських моряків. До акції залучилися також й студенти групи І- Б механіки із класним керівником, викладачем історії, Ніколаєвою Г.О. 

Студенти технікуму власноруч зробили паперові кораблики із надписом «Моряки! Ми з вами. ».

Хлопці взяли участь у записі загального відеозвернення до полонених моряків: кожен називав ім’я і вік одного з 24 моряків і висловлював прохання повернутися додому живим і неушкодженим. Серед полонених є жителі Одеської області.

 

16.02.2022 року Президентом України  Володимиром Зеленським   було проголошено День Єднання. Наш навчальний заклад долучився до флеш-мобу всієї країни. На діючому сайті з виховної роботи розміщені відеоматеріали до цього свята.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL4Zu5WYtrZYfcPg1qsRZh2QM5JlbDF4mn

 

 

В.о. заступника директора з ВР Донцова О.М.

Культорганізатор  Недосєкіна Л.Ф.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *