Мій улюблений світ – це не казка,

А реальне щасливе життя,

Бо, звільнивши наш світ від насильства,

Можна сміло Іти в майбуття.

Ірина Супрун

Насильство – найпоширеніше порушення прав людини в світі. Жорстоке поводження забирає більше життів і набагато частіше перетворює жінок у інвалідів, ніж онкологія, малярія, дорожньо-транспортні пригоди та військові дії разом узяті.

17 грудня 1999 Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Історичною передумовою Дню стала подія, що відбулася в 1961 році в Домініканській Республіці. За наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо були по-звірячому вбиті три сестри Мірабал, які були політичними активістками.

Таким чином ООН намагалась привернути увагу до всесвітньої проблеми – порушення прав жінок.

У багатьох культурах до жінок ставляться як до людей другого сорту. Упередження щодо них надзвичайно глибоко вкорінені. Насилля над жінками є незмінною проблемою, навіть у розвинених країнах. Як сказав колишній Генеральний секретар ООН Кофі Аннан, “насилля над жінками набуло всесвітнього масштабу і поширилось у всіх прошарках суспільства і всіх культурах. Від нього потерпають жінки різного расового, етнічного, соціального походження, а також різного суспільного становища”.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) третина опитаних  представниць слабкої статі з різних країн заявили, що вони піддавалися насильству з боку їх чоловіків. Найвищий показник подібних відповідей аналітики зафіксували у країнах Південно-Східної Азії (37,7 %). Однак і в ЄС 23 % опитаних жінок говорять про те ж. Мова йде не просто про жорстоке поводження — статистика ВООЗ свідчить, що 38 % вбивств жінок у світі — справа рук їх партнерів.

Серед європейських і північно-американських держав Україна за рівнем гендерного насильства знаходиться у другій — більш позитивній — частини списку. Але це не привід для самозаспокоєння. Щороку 600 представниць слабкої статі в Україні гинуть від домашнього насильства. Лише 10 % з 1 млн жінок, які піддаються насильству, вирішуються говорити. Кожен день поліція фіксує 348 фактів домашнього насильства і в 70-80 % випадків його жертвами стають жінки.

У багатьох країнах світу на підтримку жінок, які зазнали насилля в сім’ї, пов’язують на руку білу стрічку. Вона є символом проти всіх форм насильства над жінками, збереження материнства, а також використовується в усіх схожих випадках. В останні роки її існування поступово стає відомим у дедалі більшій кількості країн. Носіння білої стрічки виражає “особисту присягу ніколи не робити, не виправдовувати і не замовчувати насильство проти жінок і дівчаток”.

Без подолання насильства над жінками в суспільстві неможливо створити сприятливі умови для самореалізації людини, вільного її волевиявлення, розвитку паритетної демократії, реалізації принципу рівних прав, свобод, і можливостей для жінок і чоловіків. Тому цьому явищу необхідно протиставити повне суспільне неприйняття,  відповідну законодавчу базу та її гарантоване ефективне застосування.

У читальному залі бібліотеки оформлена книжкова виставка «Скажімо – «Ні» насиллю над жінками»запрошуємо усіх бажаючих ознайомитися.

Бібліотека коледжу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *