Сучасність вимагає від спеціаліста постійного пошуку і технічного розвитку. Студенти ІАТФК цікавляться новинками технічного розвитку, технікою майбутнього, енергозберігаючими технологіями з метою раціонального використання та економного витрачання первинної та перетвореної енергії, природних енергетичних ресурсів. 

8 грудня 2022 року студент групи ІІІ-А ел Танасов Артем   прийняв участь в обласному конкурсі-огляді студентських робіт на тему : «Енергозбереження засобами електротехніки і електромеханіки. Відновлювальні джерела енергії» серед навчальних закладів фахової передвищої освіти Одеської області.

На цьому конкурсі, який проводився у змішаному форматі, на базі Відокремленого структурного підрозділу «Одеського автомобільно- дорожнього фахового коледжу Національного університету «Одеська політехніка» обговорювалися різноманітні питання щодо вітроенергетики, застосування альтернативних джерел енергетики на періоди довгострокових відключень (застосування генераторів у побуті), особливості використання сонячних батарей.

Наш здобувач освіти у своєму виступі торкнувся питання «стрибка у майбутнє» – використання МОХ-палива. Це ядерне паливо, яке містить кілька видів оксидів металів, що діляться. Виготовлення цього виду палива з відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) відкриває можливість реалізації концепції створення замкнутого ядерного паливного циклу. Це, у свою чергу, дозволить виключити нештатні ситуації на АЕС, скоротити обсяг утворення ядерних відходів і розширити сировинну базу атомної енергетики завдяки багаторазовому повторному використання ядерного палива.

Крім цього студент використав у своєму проекті три цікаві технології  щодо збереження електроенергії:

1. Кроки «по розумній» тротуарній плитці (під час проведення літньої Олімпіади у Лондоні у 2012 році таку плитку встановили на багатьох туристичних вулицях, за 2 тижні вдалося отримати 20 млн. Дж енергії, цього вистачило для роботи вуличного освітлення британської столиці);

2. «Лежачі поліцейські», які освітлюють вулиці (британський винахідник Пітер Х’юіс створив дорожню рампу , що генерує Electro-Kinetic Road Ramp для автомобільних доріг, такі рампи в якості акумуляторів здатні живити електрикою світлофори і дорожні знаки, що підсвічуються);

3. «Велосипед із зовнішнім акумулятором» (американська компанія Cycle Atom створила пристрій, який дозволяє заряджати зовнішній акумулятор під час руху на велосипеді і згодом заряджати гаджети, компанія Nokia в свою чергу також представила пристрій, який приєднується до велосипеду та дозволяє перетворювати рух педалей в екологічно безпечну енергію).

Компетентне журі гідно оцінило виступи усіх конкурсантів.  Робота Артема Танасова  отримала перше місце у номінації «Інновації в області альтернативних джерел електричної енергії». Керівником Артема була викладач Корепанова Анастасія Олексіївна.

Слоганом Артема є відома фраза Джорджа Бернарда Шоу: «Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на Землі, як люди».

 

 

 

В.о. заступника директора з ВР Донцова О.М.

Викладач відділення електрифікації

сільського господарства Корепанова А. О.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *