Техніка з часом досягне такої досконалості,
що людина зможе обходитися і без себе.
Єжи Лец
Які зміни в нашому житті відбудуться завдяки техніці XXI ст.? Яке майбутнє у сучасних комп’ютерів? Науково технічний прогрес – благо чи зло? На ці та багато інших питань намагались дати відповідь учасники щорічної конференції «Науково-технічна революція 4.0», що пройшла 7 листопада в Ізмаїльському агротехнічному фаховому коледжі. На жаль в цьому році формат зустрічі був дистанційний, що не завадило організаторам конференції викладачам Прилуцькому В.І. та Димитрієвій Н.А. провести її серед великої аудиторії студентів та викладачів, кількість яких сягнуло 85 осіб.
Що цікавить сучасну молодь? Які новітні винаходи викликають непідробну зацікавленість у студентства? Слухаючи виступи, розумієш, що тематика доповідей охоплює майже всі галузі науки.
Доповідачі конференції (студенти ІІ
курсів) активно підіймали проблематику нанотехнологій (Кулаксиз І.) та штучного
інтелекту (Власов М). Майбутнє медицини бачили в створені й використанні медичних роботів (Аршиков Д.),
роботів-доглядачів (Перонков К.) та
сучасних протезів.(Рублев В.).
Серед виступів конференції були представлені останні дослідження ядерної енергетики-ITER (Шелестюк С.), аналіз впровадження в космічну галузь новітніх 3d – принтерів (Мінчев.В) і сучасні розробки бойових та мирних безпілотників (Заволокін О). А учасник конференції, Северюк Сергій, наполегливо стверджував, що майбутнє комп’ютерних технологій за квантовими комп’ютерами. І віриш, дійсно віриш, що саме так і буде. Прогрес у 21 сторіччі крокує по світу, не залишаючи часу на сумніви та вагання.
Кожен доповідач готував свою доповідь, беручи до уваги сучасність, актуальність, креативність. Оцінювалось також ораторське мистецтво. Всі виступи були високо оцінені слухачами.
І місце: Шелестюк Сергій, Северюк Сергій.
ІІ місце: Заволокін Олександр, Кулакциз Ігор.
ІІІ місце: Перонков Костянтин, Мінчев Влад, Власов Микита, Аршиков Даніїл, Рублев Володимир.
Теми конференції викликали непідробний інтерес серед присутніх студентів та викладачів. Під час конференції стало зрозуміло, що НТР – процес багатогранний, суперечливий, тому питання про однозначність його визначення немає сенсу.
Голова циклової комісії
загальнонаукових дисциплін
Бреднєва О.С