Земля-єдине джерело багатства,

 і лише сільське господарство його примножує.

(Франсуа Кене)

З самого початку свого життя кожна людина тісно зв’язана зі своєю рідною землею. Це та земля, по якій дитина робить свої перші кроки. Та земля, яка годує її хлібом, що виріс на її нивах. По цій землі дитину вперше ведуть за руку батько та мати. Рідна земля – це та, яку бачиш першою в житті та запам’ятовуєш аж до обрію – вулицю, ліс, річку, поле.

З давніх давен наших пращурів годувала земля. Тому люди завжди ставилися з повагою до землі-годувальниці, любили її. Багато українських традицій і свят тісно пов’язано з землею та роботою на землі. Це – частина нашої культури, нашої спадщини. Оранка, посівна, жнива з прадавніх часів йдуть одно за іншим у вічномі колі, якому немає кінця.  

Труд на землі завжди був дуже важким, але почесним. Саме труд хліборобів усіх годував, і якщо не родив хліб, починалося лихо. Тому у народній пам’яті праця на землі завжди сприймалася як вкрай важлива. 

Навіть тепер, коли на село прийшла сучасна техніка, земля – не просто засіб виробництва. Студенти нашого Ізмаїльського агротехнічного коледжу під час дистанційного навчання мають можливість поєднувати отримані  теоретичні знання з  практичним використанням їх  на практиці – на паях у рідних селах.

У минулому навчальному році до нас поступили два студенти із повною середньою освітою: Болокан Іван та Казаков Владислав. Вони поповнили лави студентів за спеціальністю «Агроінженерія». 

(Болокан Іван на культивації винограду)

Казаков В. під час роботи на полі с. Введенка Саратської селищної ради

У минулому навчальному році до нас поступили два студенти із повною середньою освітою: Болокан Іван та Казаков Владислав. Вони поповнили лави студентів за спеціальністю «Агроінженерія».

Юнаки  чітко знають чому вони вибрали саме цю спеціальність, відповідально відносяться до навчання, мають високий рейтинг у навчанні, отримують стипендії. Адміністрцією коледжу до їх рідних шкіл                                        ( Дмитрівського ЗЗСО Кілійської міської ради та  Введенського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Саратської селищної ради ) були направлені подяки за їх добру підготовку. Хлопці проводять профорієнтаційну роботу серед школярів своїх шкіл.

У родинах хлопців є родичі, які також отримали дипломи нашого навчального закладу. Це наші випускники: Болокан Іван Георгійович та Єлькін Микола Сергійович. 

Родини студентів обробляють землі. Родина Болокана – 40 га та Казакова 15 га.  На своїх полях вирощують пшеницю, кукурудзу, соняшник, люцерну , горох. Для обробки використовують  сільськогосподарську техніку.

Завдання техніки – якнайкраще обробити ґрунт, щоб зберегти землю, підвищити її родючість, не нашкодити їй. А як вміло використовувати її – повинен знати сучасний сільськогосподарський працівник – механік, який знає і експлуатує в процесі виробництва сільськогосподарської продукції не тільки трактори, комбайни та всілякі машини, а й безліч сучасних знарядь та механізмів.

Йому потрібно буде знати не лише найрізноманітнішу техніку, але й основи землеробства, агрохімії, щоб зі знанням справи і встановлювати глибину обробітку ґрунту, і норми внесення добрив та висіву насіння, і точно вибирати строки польових робіт, і не порушувати ці строки, бо найменше відхилення – і знижується якість. А це відобразиться восени на результаті всього циклу робіт: підсумок майстерності  вимірюється повними засіками. І вибирати цю професію потрібно за покликом душі

Процес обробки землі с. Дмитрівка.

Рідні простори Кілійщини.

Хлопці поділилися світлинами своєї малої Батьківщини, зняли короткі відео своєї праці на полях. 

В.о. заступника директора з ВР  Донцова О.М.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *