Традиційно у листопаді в Ізмаїльському агротехнічному фаховому коледжі стартує декада ЦК загальноосвітніх дисциплін. У рамках декади викладачі комісії проводить цікаві пізнавальні позакласні заходи з дисциплін.

Зокрема викладач іноземної мови Вельчева К.М. на високому професійному рівні провела відкрите заняття ″Електричний привід. Порядок слів у розповідному реченні.″ Студенти IV курсу відділення електрифікації С.Г. показали високий рівень знання іноземної професійної лексики з теми та вміння користуватися мовними засобами під час виконання різноманітних завдань.

Викладачі української мови і літератури організували і провели ряд заходів, які не лише об′єднали тих, хто шанує рідне слово і ознайомили студентів з історією розвитку української мови, а й виховують почуття ніжності та пошани, любові та поваги до державної мови.

На початку листопада викладачі організували і провели в онлайн форматі І етап ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. У конкурсі брали участь 11 студентів І-ІІ курсів в ІАТФК різних спеціальностей було запропоновано завдання для перевірки знань літературної спадщини Т. Шевченка та написання власного висловлювання. І місце у конкурсі посіла Ірина Гарьковська, студентка ІІ-А бух.

У День української писемності та мови, 9 листопада, викладачі та студенти долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту Національної єдності – 2022. Цією акцією вони змогли не лише перевірити, чи добре знають українську мову, а й продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Також було проведено І етап ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможцем конкурсу стала Попова Антоніна ІІ-А бух.

Під час декади філологи разом зі студентами підготували та провели онлайн усний журнал ″9 листопада – День української писемності та мови″. Світлана Порошенко щиро привітала присутніх та розповіла історію виникнення свята. Світлана Кукліна та студентки ІІ-А бух. Гарьковська І. та Попова А. напам′ять читали улюблені вірші про мову. Лілія Парахова додала до свята нотки гумору та провела зі студентами вікторину про мову. Найактивнішими були: Драгулов С., Шевченко В., Заволокін О.


Яскраву пізнавальну презентацію представив студент ІІ курсу відділення електрифікації сільського господарства – Володимир Рубльов.



На заході лунало щире українське слово…

Що таке слово? Слово – ″логос″, інструмент, який передає знання про Всесвіт, першопочаток, першоджерело, світло, знання, добро, краса, материнська мова, мудрість, духовність, оберегу української нації.

Не випадково Шевченко збирався на сторожі ″ рабів німих″ поставити саме слово.

Саме в цей період викладач іноземної мови Донцова О.М. організувала і провела інтернет-олімпіаду з англійської мови серед студентів ІІ курсу відділення ″Електрифікації сільського господарства″ Диплом І ступеня отримав Захарченко А., а Сертифікат учасника – Максим Іван.

″… Мовна культура – це живодайний корінь культури розумової, всього розумового виховання, високої, справжньої інтелектуальності″ – вважав В.О. Сухомлинський.

 

 

Викладачі української мови та літератури

Світлана Кукліна,

Лілія Парахова,

Світлана Порошенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *