Святковий вечір, присвячений відразу трьом знаменним подіям -Дню захисників і захисниць України, Дню українського козацтва і православного християнського свята Покрови, зібрав чималу аудиторію студентів гуртожитку №2 і ІАТК. Воно і зрозуміло, з огляду на карантинниі обмеження, хлопці та дівчата давно не збиралися разом. Та й конкурс «Козак і козачка» обіцяв бути веселим, цікавим, інтригуючим. І він повністю виправдав очікування публіки.
Нащадки козаків і козачок вступили в боротьбу за право вважатися найкращою парою в пізнанні історії, побуту і традицій українського козацтва. Оцінювало виступ неупереджене журі в складі працівника гуртожитку Р.А. Кормішіной, членів студ. ради Святослава Олту і Павла Лешана.
У конкурсі «Знай історію козаків» впевнено почували себе Олена Гаврилюк і Борис Дюльгер. Вони першими відповіли на питання в якому столітті виникло козацтво, правильно назвали місця історичних битв козаків, перерахували все озброєння козаків і військову структуру Запорізької січі, швидше за суперників відповідали і на інші питання.
Видовищними видалися змагання серед хлопців на силу, вправність і витривалість. Всі троє учасників – Максим Старенко, Олександр Стрижков, і Борис Дюльгер показали, що зі спортом вони дружать і охоче займаються ним.
Всім відомо, що однією з улюблених страв козаків є вареники. Козачки старанно підгодовували свою «половинку», а козаки із задоволенням поглинали їх. При цьому всі встигли добре підкріпитися.
Потім козаки і козачки писали листа турецькому султану про життя студентів в гуртожитку, разом «відправляли» їх, розуміючи один одного з півслова і з півпогляду. У кожної пари виходило по-різному. Але в цілому – цікаво, з гумором і підтекстом.
Долю конкурсу вирішили творчі змагання. Своєю артистичністю блиснули Яна Решетило і Максим Старенко. І журі, і глядачі однозначно віддали їм свої симпатії. Другими визнані Аліса Іванцок і Олександр Стрижков. І зовсім небагато за балами поступилися їм Олена Гаврилюк і Борис Дюльгер. Всі учасники нагороджені призами.
Окремо спасибі в підготовці вечора хочеться сказати Олександру Уполовнікову, Олександру Максимову і Маргариті Шевчук, які вдало підібраними українськими піснями та мелодіями емоційно пофарбували і зробили конкурс запальним.
Вихователь гуртожитку №2 ІАТФК
Наталя Міхйліна