Наша держава відзначає багато свят, у тому числі професійних. Але, є такі, що стосуються кожного українця. З 2015 року щорічно у жовтні 14 числа Україна відзначає одразу три головних свята для держави – це День Захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та  День українського козацтва.

Свято відзначається, щоб вшанувати захисників нашої держави – наших сучасників, які боронять незалежність України під час російської агресії, та згадати про українців, які жертвували своїм життям заради Батьківщини від часів козаччини до років визвольного руху в двадцятому столітті.

Цей день став знаковим з 2014 року, але його джерела сягають століть в минуле. Свято має давнє історичне підґрунтя. Так, 14 жовтня українці відзначають християнське свято  Покрови Пресвятої Богородиці, особливе шанування якого починається вже з 12 століття.

В часи козаччини в цей день запоріжці вирушали на зимівлю по хуторах, а в куренях залишалися лише січовики. Оскільки в ті часи головним календарем були церковні свята, то християнське свято отримало ще один зміст, ставши козацьким святом. Тому 14 жовтня відзначається і День українського козацтва. Крім того, Богородиця вважається покровителькою українського війська.

На Січі козаки навіть побудували храм в честь Богородиці з головною іконою Покрови.

Оскільки козаки так щиро вшановували Богоматір, в народі закріпилася назва свята “Козацька Покрова”. Леонід Кучма в 1999 офіційно встановив щорічне свято “День українського козацтва”, а за Петра Порошенка до двох знакових свят додалося третє – День Захисника України.

Також 14 жотвня відзначається День створення Українською повстанської армії.

Студенти нашого навчального закладу прийняли участь у онлайн- челенджі #Освіта_Одещини_вдячна_Героям.  з метою допомоги Збройним Силам України та їх підрозділам.

Заступник директора з виробничого навчання Ізмаїльського агротехнічного фахового коледжу Гергі В.Г., майстри навчання Бєловол Ю.М., Ніяченко С.І., студенти групи ІІ-Б механіки Каліоглу Б.О. та Рахматов К.Р. виготовили “буржуйку” та бліндажні свічки для потеб ЗСУ.

А майбутні бухгалтери групи І-А бух  долучилися до виготовлення маскувальних сіток в БК ім «Т.Г.Шевченко».

 


В.о. заступника директора з ВР                  О.М. Донцова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *