Щорічно я прочитую приблизно 60 книжок. Але хочу прочитати сучасних українських авторів. Іду в бібліотеку – немає, звертаюся в книжкові магазини міста Ізмаїл – немає. І це загальноукраїнська тенденція: відсутні книжки, тому що немає попиту – немає попиту, тому що громадяни України не читали сучасну літературу власної країни. Замкнене коло!
Вражаюча статистика. Чи є вихід з цього небезпечного становища?
Є! І цей вихід називається BookCrossing , або книгообмін.
BookCrossing – це сучасний громадський рух. Людина, яка прочитала книгу, залишає її у громадському місці (парк, кафе, місце в автобусі), для того, щоб інша, випадкова людина могла цю книгу прочитати та у свою чергу повторити цей цікавий процес. Спостереження за подорожжю книжок здійснюється через спеціальні сайти в Інтернеті.
Якщо громадським місцем вибрати нашу улюблену бібліотеку ІАТФК, а спостереження за «подорожжю книжки» покласти на відомі нам бібліотечні формуляри, ми отримаємо наступний алгоритм BookCrossing-у:
1) купуємо книжку, як ми розуміємо в інтернет-магазінах та отримаємо через Нову Пошту;
2) читаємо книжку, насолоджуючись високим стилем майстерності автора (або досить прохолодно сприймаючи прочитане – може бути і таке);
3) в бухгалтерії ІАТФК оформлюємо передачу книги в дар (а це необхідно, щоб потім був присвоєний каталожний номер);
4 ) відносимо книжку в бібліотеку;
5) повідомляємо читачів про новинку через сайт ІАТФК, який ви зараз читаєте.
Ось і я повідомляю про НОВИНКУ сучасної української літератури в нашій бібліотеці:
Костенко Л.В. Річка Геракліта.-К.: Либідь, 2011.- 336 с.
Читайте і насолоджуйтесь!
Іноді до мене звертаються з запитанням: Навіщо купувати книжку, якщо їх можна прочитати в Інтернеті? (іншими словами: краще не читати книжки в Інтернеті, ніж не читати в нашій бібліотеці – шуткую).
Відповідь:
1) Візьміть в руки названу книжку, це – нова книжка, подивіться на художнє оформлення. Це – справжній витвір мистецтва!(народний художник України Сергій Якутович).
2) Тут немає інтернетівських помилок, які виникають через сканування та розпізнавання текстів через FineReader.
3) У цьому виданні кожний вірш – на окремій сторінці та у поєднанні з художнім оформленням це створює відчуття, ніби ти потрапив в храм Поезії.
4) Я купив цю книжку в лютому цього року та авторка, яка живе в цей непростий час в героїчному Києві, отримає гонорар, якого вона заслуговує.
5) І найголовніше – ви маєте з цього моменту безпосередній доступ до творів Ліни Костенко!
Ми розриваємо порочне коло незнання та нечитання!
Ми створюємо спільноту прихильників сучасної української мови. Назвемо її Пастораль (просте мирне сільське життя).
Сучасна українська література – це Дух нашої незламності!
Хай живе BookCrossing !
Прилуцький В.І.