8 березня –  Свято Жінок!

 

Ти- ЖІНКА! Значить духом сильна,

Ти знаєш, чого хочеш від життя

 Водночас і проста, і дуже стильна,

 І загадкова, як саме буття!

Ти- ЖІНКА! Пам’ятай це всюди!

 І як би там не склалось майбуття,

А справжня ЖІНКА завжди в шані буде,

Бо ЖІНКА- це і є творець життя!..

Міжнародний Жіночий день – це свято, яке присвячене найпрекраснішій, начарівнішій, найзагадковішій  половині  людства! Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років. Історія його появи  проста і зрозуміла – це була спроба відновити спотворену століттями справедливість по відношенню до жіночої статі, яка на стільки вкоренилася в суспільстві, що бути жінкою, ще якихось 100-150 років тому означало тільки одне – безправ’я і всецілий, навіть гнітючий послух.

 Як тоді, так і зараз існувала думка про те, що жіноча стать  представляє  слабку частину населення. Цьому намагаються привести найбанальніші докази, мовляв чисто по фізичним показниками вона поступається у силі і міці чоловічої частини суспільства.

Жінка витривала і в цьому вона перевершила чоловиків. Її витривалість помітна і проявляється на кожному кроці. Зваживши всі розрахунки можна прийти тільки до одного висновку: чоловік і жінка  різні, але абсолютно рівні між собою. Більш того – одне без одного приречені на смуток і печаль, і навіть вимирання.

 Існує така легенда.

Маленький хлопчик запитав маму: “Чому ти плачеш?”

– Тому, що я жінка!

– Я не розумію!

Мама обійняла його і сказала: ”Ти не зрозумієш цього ніколи”.

Тоді хлопчик запитав у батька: “Чому мама іноді плаче без причини?”

“Усі жінки іноді плачуть без причини”, – відповів батько.

Згодом хлопчик виріс, але не припиняв дивуватись: “Чому жінки плачуть?”

Нарешті він запитав у Бога…

І Бог відповів: “Задумавши жінку, Я хотів, щоб вона була досконалою. Я дав їй плечі, такі сильні, щоб тримала цілий світ, і такі ніжні, щоб підтримувала дитячу голівку. Я дав їй дух, настільки сильний, щоб стерпіти будь-який біль. Я дав їй волю, настільки сильну, що вона йде вперед, коли інші падають. Вона піклується про хворих і втомлених,  не скаржачись. Я дав їй доброту – любити дітей за будь-яких обставин, навіть якщо вони кривдять її. Я зробив її з ребра чоловіка, щоб вона захищала його серце. Я дав їй мудрість зрозуміти, що хороший чоловік ніколи не завдасть їй болю навмисно, але іноді випробовуватиме її силу й рішучість стати поряд з ним без вагань.

І нарешті, Я дав їй сльози. І дав право проливати їх, де і коли вона забажає. І тобі, сину Мій, треба зрозуміти, що краса жінки не в її одязі, зачісці чи манікюрі. Краса жінки в очах, які відчиняють двері до її серця, де живе любов”.

ЗАПАМ’ЯТАЙ, ЯКЩО ТИ ЧОЛОВІК…

Будь обережним – не дай жінці заплакати, тому що Господь рахує її сльози…

Жінка сотворена з ребра чоловіка, не з ноги, щоб бути приниженою, не з голови, щоб перевершувати, а з боку, щоб бути поруч із тобою, і бути рівною тобі. І з-під руки, щоб бути захищеною тобою. І зі сторони серця, щоб бути коханою…

Опускаючи передісторію руху за права жінок, самі істотні зрушення в цій сфері настали саме під віянням революційних настроїв, починаючи з відомих подій минулого століття.

На сьогоднішній день цивілізоване суспільство офіційно закріпило і вирівняло права жінок, на стільки, на скільки це здалося можливим і доцільним.

У 1975-му році свято було офіційно підтримано Організацією Об’єднаних Націй і в 1977-му році, 16 грудня резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН № A/RES/32/142,  День 8-е березня запропоновано було всім зацікавленим державам безпосередньо використовувати для популяризації та реалізації рівноправності жіночої частини населення у своїй громадській традиції. Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН День жінок має назву Міжнародний день прав жінок і миру.

Відкидаючи пафосність і офіційну частину всіляких державних петицій і документів, однозначно можна сказати: це одне з найкращих свят, яким довелося увійти в наші календарі.

Зараз 8 березня є офіційним вихідним днем в  Україні, Росії, Азербайджані, Грузії, Казахстані, Киргистані, Молдові, Таджикистані, Туркменістані, Білорусі, Анголі, Буркіна-Фасо, Гвінеї-Бісау, Камбоджі, Китаї, Конго, Лаосі, Македонії, Монголії, Непалі, Північній Кореї та Уганді.

Як святкують 8 березня в різних країнах світу?

Італійки на 8 березня збираються великими компаніями і ходять у ресторани та кафе. Цього дня для представниць прекрасної статі працює багато закладів з розважальною програмою. У Римі, наприклад, в Жіночий день працюють бари з чоловічим стриптизом.

У Німеччині цього дня не організовують особливих святкувань. Максимум, на що готові чоловіки-німці  в цей день – це звільнити своїх дружин від домашніх обов’язків.

В Польщі, як і в Німеччині, в цей день не роблять вихідний, але чоловіки не забувають вітати жінок з цим святом. На квіткових базарах з’являються весняні квіти, які надзвичайно швидко розбирають.

У Болгарії свято 8 березня не стало державним. Це звичайний робочий день, і у чоловіків є можливість привітати не тільки свою дружину, а й жінок-колег на роботі. Зазвичай на роботі після обіду влаштовуються гуляння, або ж всім колективом відправляються в ресторан чи кафе. Деколи помічається і факт, що жінки, на відміну від чоловіків, із великим ентузіазмом вітають одна одну.

Цікава традиція святкування 8 березня в Китаї. Працьовиті китайці вирішили дати відпочити у цей день тільки жінкам, чоловіки ж, як і в звичайний робочий день йдуть на роботу і працюють там допізна. Китайки, поки чоловіки на роботі, мають можливість погуляти з подругами і посидіти в кафе. Усталеною традицією є приготування чоловіками в цей день страви з гарбуза, в яке крім овоча входить багато інших інгредієнтів.

Франція 8 березня не святкує, замість пишних святкувань у всіх французьких містах відбуваються благодійні базари. Всі гроші, виручені за продаж товарів, відраховуються матерям – героїням, для того щоб дати їм можливість повноцінно провести свою відпустку.

Уже небагато часу залишилося до святкування  Міжнародного жіночого дня. Тому чоловіки починають замислюватися над вибором подарунка улюбленим жінкам – матері, дружині або дівчині.

Це свято – чудовий привід привітати жінок і подарувати їм щось яскраве, свіже й натхненне, адже за календарем уже  весна. Порадувати їх можна навіть, здавалося би, незначними дрібницями та символічними проявами уваги. Адже навіть невеликий подарунок, вручений цього дня, порадує жіноче серце й обов’язково підніме настрій дорогій людині.

Подарунки матері на 8 Березня

Цього дня слід обов’язково привітати маму, адже вона одна із найважливіших жінок у житті кожної людини. Можна пригледіти із такого списку якийсь оригінальний сюрприз, враховуючи захоплення та бажання матері:

Квіти: красивий букет – це справжній символ свята. Матусі можна придбати її улюблені квіти, а поціновувачкам кімнатних рослин можна подарувати якийсь новий екземпляр у вазоні.

Більш креативним варіантом такого подарунка може стати букет з шоколадних чи льодяникових цукерок, або красиво оформлений кошик з фруктами.

Елегантні подарунки: приємним дарунком для матері буде шовкова хустка, шарф або палантин (стане в пригоді у прохолодні дні). Такий елемент гардеробу стане чудовим доповненням елегантного образу матусі.

Подарунки другій половинці на 8 Березня

У цей особливий день кожен чоловік бажає приємно здивувати і потішити свою кохану.

Бажано дарувати жінкам квіти. Зазвичай улюбленим дружинам або просто коханим дарують троянди, так як ця квітка є символом кохання. В принципі кожну квітку слід підбирати під характер жінки, якій вона призначається. Лілії дарують скромним і добрим дівчатам, мімози – чуттєвим і ніжним, орхідеї – красивим і незвичайним.

Що стосується вибору подарунка, слід бути дуже акуратним. Так, не слід дарувати жінкам те, що буде в підсумку використовуватися усіма. Приміром, соковитискач, кавоварку або набір каструль. Так ви мимохідь показуєте жінці її місце, хоча насправді їй потрібно продемонструвати, яка вона гарна і як ви дбаєте про неї.

Чудовим подарунком для другої половинки буде те, про що вона уже давно мріє. Такий сюрприз напевно викличе у неї яскраві та незабутні емоції.

Загалом коханій дружині або дівчині можна підібрати щось із такого:

Романтичний жест: сніданок у ліжко, романтична вечеря у розкішному ресторані. Якщо до цього додати ще й букет улюблених квітів – то друга половинка має бути в захваті від сюрпризу.

Ювелірний виріб: підвіска, сережки, браслет, перстень. Враховуючи уподобання коханої, можна підібрати коштовність, яка радуватиме її не один рік.

Фотоколаж: це чудове рішення для створення дійсно милого і сентиментального презенту на 8 Березня. Такий сюрприз не зможе залишити байдужою жодну жінку.

Практичний подарунок: сертифікат у косметичний або парфумерний бутик – ідеальний презент на 8 Березня. Презентувати такий дарунок найкраще в оригінальній листівці.

Дівчатам також можна подарувати м’які іграшки, картини з пейзажами або статуетки тварин.

Відомий класик сказав: «Жінка – це запрошення до щастя». Прекрасна стать втілює ніжність весни, аромат квітів, легкий подих вітерця, яскраве сяйво зірок – все, що робить світ прекрасним і щасливим. Так нехай же сьогодні і завжди, милі жінки коледжу, ви будете оточені увагою і турботою. Будьте щасливі, кохані й незамінні. Усі квіти та багатства світу нехай будуть біля ваших ніг !

Колектив бібліотеки приєднується до привітань на адресу всіх наших жінок! Здоров’я  вам, миру і щастя! Зі святом 8-е березня, подарунків та гарного  вам настрою!

Нехай ця чудова весняна пора

Вам буде джерелом достатку й добра.

Хай ясний промінчик,

Мов сонячний птах,

Ніколи не згасне у

Ваших очах!

У читальній залі бібліотеки підготовлена виставка – свято «Жінка – окраса світу». Запрошуємо бажаючих ознайомитися.

Колектив бібліотеки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *