Учителю! Вклонюсь доземно

Перед великим іменем твоїм

Вже проростають ті маленькі зерна

Під поглядом , як сонце золотим.

У прекрасну пору року приходить до нас освітянське свято. Це час, коли шелестить золотим листям осінь і приносить нам свої щедрі дари.

Сонце стає лагідним і бажаним, небо – синім і глибоким. Усі фарби стають насиченими і теплими.  Це підкреслює важливість та велике значення професії педагога.

Ідея святкувати День учителя задля вшанування працівників освіти з’явилася в багатьох країнах у XIX століття — переважно заходи присвячувалися видатним місцевим педагогам або визначним історичним подіям галузі. Наприклад, День вчителя в Аргентині (11 вересня) заснований у пам’ять видатного педагога-активіста, президента країни Домінго Фаустіно Сарм’єнто, а в Індії (5 вересня) — на честь філософа, громадського діяча і також президента країни Сарвепаллі Радхакришнана.

У республіках СРСР свято вчителів почали відзначати з 1965 року. Офіційно День учителя був закріплений 1980 року Постановою Президії Верховної Ради СРСР «Про святкові та пам’ятні дати». Відзначався у першу неділю жовтня.

У незалежній Україні «на підтримку ініціативи працівників освіти» День вчителів установлено відзначати щорічно у першу неділю жовтня (Указ Президента України № 513/94 «Про День працівників освіти» від 11 вересня 1994 року).

1966 року в Парижі на Спеціальній міжурядовій конференції було підписано документ про соціальний статус учителів, це лягло в основу майбутнього свята. За рішенням ЮНЕСКО, Всесвітній день учителів з 1994 року відзначають 5 жовтня. Відповідні зміни дати свята були прийняті й кількома «пострадянськими країнами», зокрема в Росії, Азербайджані, Киргизстані, Вірменії. Натомість в Україні, Білорусі, Казахстані, Латвії цей день продовжують відзначати у першу неділю жовтня.

Хоч святкова дата завжди випадає на неділю, привітання освітяни зазвичай приймають у п’ятницю.

У народі кажуть , що письменник живе у своїх книжках,скульптор – у створеним ним скульптурах, а вчитель – у думках і справах учнів. Тому кожна людина з почуттям вдячності згадує  свій рідний заклад,своїх духовних батьків- викладачив,все своє життя. Адже  в кожному  з прожитих студентських роках було щось неповторне ,незабутнє ,що лишає свій відбиток у кожній душі.

    

Учителю невже ти не втомився

У юні душі класти щось нове?!

Для цього ти на світі народився,

У цьому є покликання твоє!

Учитель – це просте, звичайне слово.  Скільки воно приховує у собі найкращих,незабутніх спогадів !Скільки пов’язано з ним вдячних перемог і звершень у кожної людині!

Сповнені клопотів і напруженої праці будні наших навчальних закладів. Не завжди шлях тих, хто віддав себе мистецтву працювати в освіті, встелений трояндами.

Скільки творчих мук, болю від того, що не кожен студент – глядач сприйняв те, що здавалося знахідкою. Та пройде час, можливо  сплинуть роки і лише тоді оціненою буде праця кожного з вас.

 

Тож    впроваджуйте на заняттях інновації

Щоб пари Ваші йшли без катавасії,

Щоб слово ваше, віще, у зерна проросло

В студентських душах щоб слід собі знайшло.

Тим, хто досяг дійсно вершин освітянської майстерності.

Тим, хто є наставником вже новому поколінню викладачів нашого навчального закладу.

Вам, шановні працівники освіти, наше визнання і подяка за вашу працю і любов!

Працівник освіти – це мужність викладача;

       мудрість керівника;

       точність бухгалтерії;

       терпіння бібліотекаря;

       відповідальність відділу кадрів:

       уважність чергового;

       працьовитість прибиральника;

       самовідданість сантехника;

       зваженість електрика;

       невтомність маляра;

       багаторукість коменданта;

       ввічливість методиста;

       чуйність класного керівника;

       терпимість диспетчера;

       привітність лаборанта;

       дієвість заступника;

        допомога медичного працівника.

Це свято усіх Вас, дорогі друзі!

Бажаємо Вам, дороги освітяни, відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя і довгої людської пам’яті!

Хай завжди щедрою на сходи буде освітянська нива, а в усіх Ваших починаннях будуть супутниками успіх і удача!

З нагоди цієї події в читальній залі розташована тематична полиця «Цікавішої професії немає».

                                       

Зав. бібліотекою М.Г.Кінєва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *