Україно, незалежна держава,

Сонценосна колиско моя,

Ще не вмерла і не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях.

Твій Богдан і вінценосна Софія

Повернулись до тебе з віків.

Ще не вмерла й не вмре твоя мрія,

Як не вмер солов’їний твій спів.

(Ю. Шкрумеляк)

24 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, Верховна Рада Української Республіки урочисто проголосила незалежність України та створення самостійної держави України. З того часу весь український народ відзначає державне свято – День Незалежності.  Першими із понад 130 країн світу Українську державу визнали Польща, Канада, Латвія і Литва.

Символом суверенітету нашої держави стає синьо-жовтий прапор. День народження якого ми щорічно відзначаємо 23 серпня, починаючи з 2004 року.

Україна – країна трагедій і краси, де найбільше люблять волю і найменше знали її, країна гарячої любові до народу й чорної йому зради, довгої вікової героїчної боротьби за волю.  За час незалежності наша країна також вже неодноразово пізнала смуток та біль від втрат людських життів. 

2014 рік… Рік змін, рік Революції гідності, рік Небесної сотні і боротьби за незалежність. Скільки важких випробувань було пройдено, і ,водночас, скільки віри у своє майбутнє!

2022 рік… Рік початку російської агресії проти української незалежності, її незламності та віри. Це ще одне жахливе і важке випробування для нашої держави. Важко уявити, що вже другий рік поспіль точаться бойові дії на нашій землі. Гинуть справжні патріоти України, гинуть наші воїни і мирні люди. Тому зараз, як ніколи, ми повинні об’єднатися та бути гідними загиблих, і не опускати знамено їхньої боротьби ні перед якими негараздами.

Полум’яними літерами в наших серцях записані слова вдячності загиблим героям. І хай не залишиться байдужою жодна душа!

 

Не повернулися додому ті сини,

Які на цій землі святій зростали,

Які любили, вірили, жили,

І в мирний час звитяжно працювали.

Не повернулися на рідний свій поріг,

До батьківської лагідної хати.

А полягли на дорогій землі,

Щоб Україну – матір захищати.

Не повернулися.. хоч з неба нам зорять

Ще й досі їхні душі на прощання.

Давайте ж ми вшануємо героїв

Пошаною і хвилиною мовчання.

Зараз зусилля українського народу і світової спільноти спрямовані на відновлення територіальної цілісності і суверенітету держави Україна. Не зважаючи на агресію, в країні проводяться ряд реформ, метою яких є забезпечення загальнолюдських прав і свобод, економічного добробуту та подальшої інтеграції в міжнародні процеси.

Україна… Це не просто слово. Це не назва на географічній карті. Це наша домівка, де ми народилися та живуть наші рідні, де тепло й затишно. Це славна земля з довгою історією, яку творив волелюбний народ.

Наша країна сьогодні – незалежна держава. Українці прагнуть  жити в мирі та дружбі з усіма державами світу. Але, якщо існує небезпека щодо суверенітету нашої країни, кожен повинен докласти часточку до того, щоб зберегти мир і єдність на рідній землі. Ми всі надіємося, що найзаповітніша мрія всіх українців – жити під мирним небом – здійсниться,  і в нашій милій країні запанує спокій та злагода!

У День Незалежності України, 24 серпня, наші співвітчизники з різних країн світу разом із прихильниками нашої держави влаштують символічну акцію. Ідея акції така: 24 серпня українці з усього світу вийдуть на вулиці міст, щоб утворити живі ланцюги єдності. Основна мета створення «ланцюга єдності» полягає у приверненні уваги світової спільноти до України, об’єднанні міжнародної громадськості навколо нашої країни.

Також у рамках цієї акції буде висловлено подяку державам, де проживають українці, за їхню підтримку.

Бібліотека  щиро вітає усіх викладачів, співробітників та студентів коледжу з Днем Незалежності! Бажаємо здоров’я, наснаги на шляху здійснення ваших самих заповітних мрій та бажань, творчих успіхів та великих звершень, миру та спокою у ваших домівках!

З приводу цього свята в читальній залі бібліотеки підготовлена книжкова виставка «24 серпня – День Незалежності України». Запрошуємо усіх бажаючих відвідати бібліотеку.

 

 

 

Завідувачка бібліотеки  Марія Дмитрієва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *