Кожному з нас відомо: від того, який спосіб життя ми ведемо, в остаточному підсумку залежить стан нашого здоров’я. Прекрасно це усвідомлюючи, ми намагаємося встигнути завершити всі свої необхідні проекти і не відстати від прискореного ритму сучасного життя. Останнє, про що згадуєш в цій гонці – власне здоров’я. Куріння, зловживання алкоголем, жирною і солоною їжею, часті стресові стани, надмірна вага, ведення малорухливого способу життя – всі ці невід’ємні чинники повільно, але вірно руйнують наше здоров’я. Але ж воно – це безцінний дар, який треба шанувати, не витрачати, а примножувати. Наявність або відсутність у людини здоров’я докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. «Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!» , тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.

Здоров’я – це перша і найважливіша потреба людини, яка забезпечує гармонійний розвиток особистості та визначає його здібність до праці. Воно є найважливішою передумовою до пізнання навколишнього світу, самоствердження та щастя людини.

Якщо ми все-таки хочемо, щоб наш організм служив нам довгі роки, дуже важливо не просто знати, а й застосовувати основні заповіді, які диктує здоровий спосіб життя. Давайте згадаємо їх ще раз.

Правильне харчування. Відвідуючи професійні сайти в інтернеті, можна побачити досить багато корисної інформації на тему, як скласти смачне і корисне повноцінне домашнє меню на кожен день. Уміння не тільки правильно складати раціон харчування, але і дотримуватися його допоможе організму справлятися з навантаженнями протягом усього дня.

Повноцінний відпочинок. Це важлива і природна потреба людини, яку не можна ігнорувати. Придумайте собі відпочинок до душі – можна сходити в театр, провести час в спілкуванні з друзями, почитати улюблену книгу, виїхати на деякий час на курорт або прогулятися в найближчому парку. Також важливо висипатися – адже здоровий сон допомагає організму людини відновити сили після важкого трудового дня.

Підтримка нормальної ваги. Нормальна за медичними показниками вага – запорука здоров’я і гордість за своє тіло! Важливо не тільки час від часу сідати на дієту для того, щоб привести своє тіло в порядок, але і постійно підтримувати досягнутий результат.

Фізична активність, загартовування. Кілька хвилин в день, які присвячені нескладній зарядці і загартовуючиим процедурам дозволять зміцнити найцінніше, що у нас є – наше здоров’я.

Регулярні профілактичні огляди. Відвідувати лікаря і радитися з ним про стан вашого здоров’я потрібно обов’язково. Краще лікування будь-якого захворювання – це профілактика.

Уміння справлятися зі стресовими ситуаціями. Бажано не приймати неприємні події «близько до серця». Потрібно вчитися правильно виходити з виникаючих стресових ситуацій, філософськи мислити, жити у злагоді зі своєю совістю, ладити з людьми. Спробуйте починати новий день з подяки до навколишнього світу. Ми говоримо “спасибі” за якісь дрібниці, але дуже рідко помічаємо щось важливе і цінне. Ми рідко говоримо «дякую» Всесвіту або життю за щасливі події, за хороші зустрічі, за мирне небо, за Сонце, за те, що у нас є.

У відповідь на  подяку ви практично завжди отримаєте посмішку, а це один з найкращих мотиваторів і поліпшувачів настрою. Вдячним людям даються нові можливості. Життя наповниться яскравими фарбами і вдалими звершеннями.

Кожен день намагайтеся помічати щось хороше у своєму житті! Навчіться цінувати те, що є! Щиро дякуйте за посмішку, за випадкову зустріч, за підтримку в будь-якій ситуації.

 Дуже корисним  для здоровья є читання! Вчені відзначають, що люди, які проводять з книгою не менше трьох годин на тиждень, ризик передчасної смерті знижується як мінімум на 23 відсотки. Проводячи час з книгою, людина зменшує рівень стресу, який, як відомо, є причиною 60 відсотків усіх хвороб. Читання підвищує інтелект, покращує пам’ять, значно підвищує якість сну. Як тут не побажати : “Читайте на здоров’я

Всі ці принципи виконувати деколи дуже складно, і десь вередлива дитина в глибині душі люто чинить опір цим «правилам». Однак все-таки слід пам’ятати: незважаючи на всі досягнення сучасної цивілізації ніхто крім самої людини не зможе на належному рівні подбати про зміцнення свого здоров’я і підтримці організму в гарній формі.

У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим – як найшвидшого  одужання.

Всім нам – бути здоровими і сильними !

У читальній залі бібліотека оформлена виставка – настрій « Здоровим бути здорово

Бібліотека коледжу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *