Ці степи, які лягли, мов килим,

Ці озера, луки і долини,

Ці ліси, які для серця милі –

Все це моя рідна Батьківщина.

Міжнародний день пам’яток і визначних місць відзначається щороку 18 квітня, починаючи з 1983 року після оголошення Центром культурної спадщини ЮНЕСКО.  Девізом Міжнародного дня пам’яток та історичних місць стали слова: “Збережемо нашу історичну батьківщину”.

Кожна епоха залишає нам у спадщину пам’ятку архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію чи особистість. У кожному регіоні є свої визначні пам’ятки − перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання.

В Україні  Міжнародний день пам’яток і визначних місць має назву − День пам’яток історії та культури, відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року. У липні 2000 року Президент України підписав Закон “Про охорону культурної спадщини”, котрий регулює правові, організаційні, соціальні та економічні стосунки у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, захисту в  інтересах нинішнього і майбутніх поколінь. Згідно із Законом, об’єкти культурної спадщини, що перебувають на території України, охороняються державою.

Українським урядом підготовлено ще 16 номінаційних досьє на включення до Списку Всесвітньої спадщини, серед яких: Могила Тараса Шевченка та державний історичний та природний музей-заповідник; Кам’янець-Подільська фортеця, Історичний центр Чернігова, Біосферний заповідник Асканія-Нова, Генуезькі колонії у Північному Причорномор’ї; Дендрологічний парк “Софіївка”та інші.

20 квітня в читальній залі бібліотеки відбувся інформаційно – пізнавальний захід «Зберегти пам’ять поколінь», який мав на меті ознайомити студентів з історичними місцями  – «7 чудес України», що входять у світову спадщину ЮНЕСКО, сприяти вихованню почуття патріотизму та бережливого ставлення і поваги до історичних місць нашої країни.

На заході були присутні студенти різних груп І – ІІІ курсів, в.о заст. директора з виховної роботи Донцова О.М., соціальний педагог Ніколаєва Г.О. та викладач Недосєкіна Л.Ф.

На початку заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих воїнів України за час російської окупації. Працівниками бібліотеки разом з культорганізатором коледжу для студентів були підготовлені цікаві повідомлення про визначні історичні місця України. Розповідь зав. бібліотекою Дмитрієвої М.О. занурювала студентів у події сивої давнини, яка  супроводжувалася фото матеріалами. Більш детальніше про стародавнє місто Херсонес та про унікальний заповідник «Кам’яна могила» студентам розповіла викладач культурології Недосєкіна Л.Ф.

Прикрасою цього заходу стала українська поезія, яка звучала з вуст студентів групи ІІ – Б мех. (класний керівник – Недосєкіна Л.Ф.) Бурдужи Олексія,Сергаєва Андрія та Шкепу Микити, а також чудове виконання на скрипці української народної пісні «Ой за гаєм, гаєм…» Шишман Оленою.

Кожне покоління повинно задумуватися над тим, чи буде у наших нащадків можливість помилуватися історичною та культурною спадщиною , доторкнутися до минулого, щоб відчути гордість за національну культуру.

Подорожуючи по своїй землі, ми повинні берегти та збагачувати її велич. Вивчайте, гордіться та бережіть свою історію!

 

В читальній залі бібліотеки підготовлена книжкова виставка «Історія, що в камені застигла».

Бібліотека коледжу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *