Хай квітують мрії неодмінно!

Впевнено і стрімко, мов проспект.

Гомінке студентство України –

Це бадьорий дух і інтелект!

Володимир Даник

Міжнародний день студента — не просто формальна дата, це день єднання студентів усього світу, свято новаторства, звершень і оригінальних ідей.

З історії свята відомо, що саме 17 листопада 1939 року фашисти арештували більше 1200 учасників чеського Союзу студентів, які намагалися боротися проти фашизму. В цей день лідерів Союзу було розстріляно, а інші студенти та викладачі були відправлені в концтабори. У 1941 році під час міжнародного студентського зібрання в Лондоні було вирішено щорічно святкувати День студента 17 листопада, в пам’ять про ці жахливі події.

В Україні також День студента офіційно відзначають в цей день, але є й неофіційне свято – 25 січня. За православним календарем – це День святої мучениці Тетяни, яка вважається покровителькою всіх студентів.

Сьогодні день студентів святкується в багатьох країнах світу, і хоча програми святкування цього дня розрізняються, але він дуже популярний у студентської молоді. І практично жоден ВУЗ не залишається осторонь від галасливого і довгоочікуваного свята. А проведенню Дня передує Міжнародний студентський тиждень боротьби за мир і дружбу (10-17 листопада).

Цікаві факти :

* Перші студенти навчалися не більше 4 років.

* Раніше освіту отримували тільки особи чоловічої статі, незалежно від стану: дворяни, міщани, а також селянські діти, які становили близько 22% від загальної кількості учнів.

* Слово “студент” перекладається як людина, яка старанно працює і інтенсивно займається. Перша згадка цього слова була відзначена римським поетом Овідієм, який приїхав в Афіни «гризти граніт науки».

* У XII столітті викладацький склад також називався студентами. І тільки після введення вчених звань ці поняття стали розділятися.

* За часів розвитку перших університетів студентів називали школярами.




* 600 метрів-рівно стільки становить довжина шпаргалки, на виготовлення якої було витрачено більше 16 годин.

* З усієї студентської маси тільки 10-15% молодих людей можуть у вільний від навчання час підробляти, не порушуючи при цьому освітнього процесу.

* Студенти-глибоко віруючі в повір’я люди. В Японії учні беруть з собою на іспити шоколадку KitKat. Згідно з повір’ям, вона є талісманом, так як нагадує за звучанням їх фразу «обов’язково переможемо».

* Самим лаконічним і чітким рекомендаційним листом при випуску з університету був удостоєний Джон Неш, прототип героя містичного фільму “Ігри розуму”. У листі було сказано: “Ця людина-геній!”.

Походження слова “стипендія”

Звідки береться сама стипендія – і головне, куди вона так швидко дівається-зрозуміло, але яке походження власне слова? Знову дякуємо древнім римлянам-словом pendo позначалося зважування: платню кого б то не було — і студентів в тому числі — відміряли по вазі, звідси і взялася назва щомісячної допомоги тим, хто добре вчитися.

Що таке “галіматья”?

На латині це слово позначає “півняче знання” – тобто уривки інформації різного ступеня важливості, мішанина з розрізнених фактів, яка зазвичай висловлюється з розумним і пихатим виглядом.

Кубик Рубіка спочатку був навчальним посібником

Угорський професор архітектури Ерне Рубік винайшов оригінальний навчальний посібник для своїх студентів, щоб вони точніше і повніше зрозуміли принципи просторової уяви. Однак зі стін Будапештської Академії прикладних мистецтв популярність винаходу дуже швидко поширилася по всьому світу, ставши справжнім хітом свого часу.

Навіщо вести конспекти?

Функціональне призначення зрозуміле – фіксація основного і важливого допомагає засвоєнню знань, моторика включає особливі відділи мозку, і так далі. Але першим, хто зробив ведення конспектів обов’язковим, став граф Уваров, який курирував вищу освіту при Миколі I. Таким чином хитрий чиновник вирішував зовсім інші завдання — контролював ступінь вільнодумства серед викладачів.

 

З посмішкою про нелегке життя студентів

Шпаргалка з атомної фізики

4 стадії ранкової лекції

Напевно, найвеселіші часи в житті людини — це студентські роки. Роки звершень, закоханостей, проривів і розчарувань. Кожен день несе якесь нове, незвичайне, свіже сприйняття. І не біда, навіть якщо вже і не студент зовсім — головне, щоб всередині не втратити ту нитку, що пов’язує воєдино студентське братство.

Бібліотекарка Дмитрієва М.О.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *