У чарах кохання
Є легенда, ніби при творінні
Серце у людей було єдиним.
Але бог за злочини невинні
Розділив його на половину.
І тепер одна одну шукають
Половину в почуттях кипучих.
Не знаходять – плачуть, проклинають,
А знаходять , то тримають
у обіймах пекучих.
14 лютого в Україні і не тільки відзначатиметься вже таке звичне, але від того не менш загадкове свято – День Святого Валентина. Це свято має давню історію, свої традиції і правила, яких багато хто намагається дотримуватися. В першу чергу – закохані, кому й присвячений цей день.
День Св. Валентина – свято любові, свято найкращого почуття, яке окрилює, дає сили і натхнення, радість і захоплення. І завдячуючи якому продовжується життя на землі.
Кохання вже старе, як світ. Це не тільки почуття людяності й шляхетності. Воно має в собі дуже велику силу.
Кохання – це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято.
День всіх закоханих або День Святого Валентина існує вже понад півтори тисячі років. Багато хто вважає, що це свято прийшло до нас із Заходу, однак це не так. Народився День закоханих (принаймні у тій формі, яку ми знаємо сьогодні) в середньовічній Європі, звідки згодом помандрував до Америки, а до нас дістався разом з незалежністю.
Так, існує декілька легенд щодо “винуватця торжества”. Ним вважається християнський священик Валентин, котрий жив у III столітті в місті Терні, що розташоване в італійській провінції Умбрія.
У 269 році римський імператор Клавдій II готувався до завоювання світу, але його армії не вистачало воїнів. Причиною цього він вважав сімейне життя, яке нібито відволікає солдатів від армії. На думку імператора, одружений легіонер набагато більше думає про те, як прогодувати власну родину, ніж про славу імперії. Тому Клавдій II видав наказ, згідно з яким солдатам заборонялося одружуватися впродовж усієї військової служби.
Попри наказ імператора, солдати продовжували одружуватися, а допомагав їм у цьому молодий священик Валентин. Дізнавшись про це, імператор розлютився й прирік його на страту. Очікуючи виконання вироку, Валентин закохався у сліпу дочку тюремника. Маючи певні медичні знання, він вилікував сліпоту дівчини. А перед стратою надіслав коханій прощального листа, якого підписав “Від твого Валентина”.
День святого Валентина – це свято романтики та ніжності. Цього дня закохані висловлюють свої щирі почуття й обмінюються подарунками, влаштовують романтичні сюрпризи своїй другій половинці.
Головним кольором Дня святого Валентина вважається червоний або рожевий. Саме у таких відтінках намагаються дарувати подарунки.
Багато закоханих цього дня влаштовують святкову вечерю на двох у кафе, ресторані або домашній атмосфері. Цю дату також часто обирають для початку спільного життя. Закохані вірять, що таким чином вони збільшують свої шанси прожити у гармонії та щасті.
Прикмети та повір’я на 14 лютого
Звісно ж, одним із головних повір’їв Дня святого Валентина є те, що весілля або заручини цього дня обіцяють довге й щасливе життя. Вважається, що, якщо цього дня закохана пара дасть обопільну клятву вірності – жодні спокуси не зможуть зруйнувати їхній союз.
Молоді дівчата зранку 14 лютого виходять на вулицю і дивляться в небо: якщо бачать багато-багато птахів – то і залицяльників буде багато.
У день закоханих навіть птахи знаходять собі пару. Якщо подивитися в небо й спробувати знайти там пару пташок, то можна передбачити, яким буде обранець. Так, якщо це синички – наречений буде веселим, молодим і добрим. Якщо ворони – суджений буде старшим і суворим; якщо ж сороки – то балакучим і легковажним.
Колектив бібліотеки бажає всім студентам, викладачам, працівникам коледжу, щоб кожен день вашого життя починався з почуття закоханості . Кохайте своїх близьких, свою другу половинку, свою роботу і діяльність, своє життя і себе.
І нехай будь-яка любов завжди буде взаємною!
У читальній залі бібліотеки оформлена виставка – настрій «Де любов у хаті, там люди багаті».
Колектив бібліотеки