Розкажу тобі думку таємну,
Дивний здогад мене обпік:
Я залишуся в серці твоєму
на сьогодні, на завтра, навік.
Ліна Костенко
День святого Валентина, або День усіх закоханих – свято неофіційне, проте активно відзначається молоддю щорічно 14 лютого. День Валентина прийшов до нас з-за кордону і дуже скоро став одним з найпопулярніших молодіжних свят.
День закоханих — світське свято. Оскільки його зустріч припадає на сльотавий і вогкий місяць зими, молодь з нетерпінням чекає його, щоб просто весело провести час, адже новорічні свята давно позаду, а весняна «маївка» ще нескоро. Тим не менш, є пари, які дуже серйозно ставляться до цієї дати і переносять на неї доленосні рішення.
День святого Валентина в Європі почали широко відзначати орієнтовно з XIII століття, а до України це свято прийшло лише з середини 90-х.
День святого Валентина – традиції та прикмети на любов.
Найвідоміша традиція цього дня – дарувати” валентинки”, листівки у формі серця. Зміст може бути різним: просте “Я люблю тебе” або романтичний вірш. Вважається, що валентинки мають бути червоного або білого кольору – перший символізує пристрасть, а другий – чистоту кохання. А ось жовтий колір заборонений – це до розлуки і зради.
Найпопулярніший подарунок на День закоханих – троянди, одна або букет. Якщо в букеті будуть білі та червоні квіти, це означає, що союз побудований не лише на пристрасті, а й довірі і повазі.
Є також традиція дарувати солодкі подарунки – торти, печиво, цукерки у формі серця. Дарувати щось дороге на День святого Валентина необов’язково: вважається, що подарунок, зроблений власними руками, стає свого роду амулетом, який зберігає любов і ніжність.
Вважається, що якщо зіграти весілля в День святого Валентина, то шлюб протримається довгий час і буде щасливим. Якщо ви тільки збираєтеся одружитися, то День закоханих – це можливість зробити натяк партнеру.
Є ще одна хороша традиція Дня святого Валентина – посадити дерево разом зі своєю половинкою і доглядати за ним.
Як відзначають День святого Валентина в інших країнах?
У кожній країні є свої особливості святкування Дня закоханих.
Великобританія
Британці, звичайно, цікавий народ: вони вітають з Днем закоханих навіть своїх домашніх тварин – купують для них корм у формі сердечок. Чоловіки в День святого Валентина обдаровують коханих червоними трояндами, а у відповідь дівчата дарують чоловікам яблука – вони символізують любов і красу.
Австрія
У цей день закохані вирушають до міста Крумбах, неподалік від Мюнхена. У цьому містечку розташована церква, побудована на честь святого Валентина. Згідно тутешньої традиції 14 лютого дарують подарунки виключно жінкам – у австрійців це щось на зразок жіночого дня.
Італія
В Італії це свято називають Днем весни і кохання – все прикрашають гірляндами з цукерок. Вважається, чим більше подарувати шоколаду в цей день, тим міцнішою буде любов.
Польща
У День святого Валентина в Польщі прийнято йти до Познанської митрополії. Тут знаходиться чудотворна ікона святого і, згідно з повір’ям, покояться його мощі.
Америка та Канада
З розмахом відзначають День закоханих в Америці і Канаді – тут все прикрашають червоними серцями, скрізь сяють привітання з 14 лютого. До речі, американці вітають з Днем святого Валентина не лише коханих, а також родичів і друзів. Існує давня традиція дарувати в цей день марципани, які колись були розкішшю.
Японія
В Японії День святого Валентина нерозривно пов’язаний з шоколадом та традицією ”Гірі чоко”. Японки масово дарують шоколад своїм друзям і начальникам чоловічої статі.
У цей день і напередодні реалізується більше половини всіх цукерок, що продаються в Японії щорічно.
Але головною традицією на День святого Валентина, у будь-якій країні і на будь-якому континенті, залишається, звичайно ж, увага і любов до людей, які поруч з вами.
Проте є країни, де свято закоханих досі заборонене. Йдеться, зокрема про Іран та Саудівську Аравію. Влада цих країн вважає, що це свято пропагує сексуальну розбещеність. Тому тих, хто не дослухається до офіційних рекомендацій, карають чималими штрафами.
ТОП-5 цікавих фактів
• 14 лютого співпадає з низкою інших свят та знаменних дат. Так, у цей день святкують Міжнародний день дарування книг і День комп’ютерника (в цей день в 1946 році був продемонстрований перший електронний комп’ютер ENIAC I), а також день заснування YouTube (сервіс був засновний 14 лютого 2005 року трьома працівниками американської компанії PayPal: Чадом Герлі, Стівеном Чені та Джаведом Карімом ). А в Німеччині 14 лютого святкують День душевного здоров’я.
• В американському штаті Небраска є місто Валентин. Багато хто вважає, що місто назвали з нагоди першого потяга, який прибув сюди саме 14 лютого. Насправді ж місто має назву Едварда Кімбл Валентайна, політика-республіканця Небраски (1 червня 1843 – 11 квітня 1916 рр.).
• Символом Дня закоханих є червоні троянди. За легендою, богиня кохання Афродіта, поспішаючи до коханого, стала на кущ білих троянд, поранила ногу і її божественна кров пофарбувала їх в червоний колір. З того часу червоні троянди є символом кохання та пристрасті. За приблизними підрахунками, щороку у переддень свята та 14 лютого у світі продається приблизно 50 мільйонів троянд.
• У День Святого Валентина у 2009 році у столиці Мексики був побитий рекорд за кількістю пар, які одночасно цілувалися. У заході взяли участь майже 40 тисяч закоханих.
• Щорічно прибуток від продажу шоколаду і солодощів в День святого Валентина становить приблизно 1011 мільярдів доларів.
Колектив бібліотеки бажає всім викладачам, працівникам та студентам коледжу, щоб кожен день вашого життя починався з почуття закоханості . Кохайте своїх близьких, свою другу половинку, свою роботу і діяльність, своє життя і себе.
І нехай будь-яка любов завжди буде взаємною!
До Дня закоханих в читальній залі бібліотеки підготовлена виставка – свято «Де любов у хаті, там люди багаті!»
Завідувачка бібліотеки Марія Дмитрієва