Ізмаїльський агротехнічний фаховий коледж завжди намагається проводити цікаві заходи і залучати своїх студентів до активного позакласного життя. Ось і в цьому навчальному році не обійшлося без таких подій. Цьогоріч на відділенні ЕАСГ було вирішено провести конкурс на “Кращого електромонтера”, але конкурс цей був незвичайний, адже тривав він протягом 4 тижнів!!!
З 01.05.23 стартувала електромонтажна практика (конкурс) на навчальному полігоні, протягом якої студенти повинні були навчитися в повному екіпіруванні електромонтера за допомогою спеціального оснащення (кігті, лази, монтерський пояс) виконувати піднімання на дерев’яні, дерев’яні опори з залізобетонними приставками, дерев’яні опори з дерев’яними приставками, залізобетонні опори. Також студенти наочно побачили принцип будови комплектної трансформаторної підстанції та нюанси її заживлення. Навчалися різноманітним видам в’язок неізольованого проводу на макетах штирьових ізоляторів.
Новий викладач Корепанова А.О. була відповідальна за проведення даної практики і здавалося дивно, що дівчина викладає такий серйозний розділ електромонтажної практики, але все дуже просто, вона лише продовжує почату справу свого викладача Кирчевського В.І., який 10 років потому так само навчав студентів даним видам електромонтажних робіт і ось вам результат, після професійного, кваліфікаційного навчання неважливо скільки років минуло, наші випускники спроможні продовжуюти справу своїх викладачів.
В конкурсі приймало участь дві групи електриків 3х курсів. Вони змагалися наспритність, акуратність, швидкість виконання підйому на різні види опор, а також в’язку проводів. Не дивлячись на те, що технічний прогрес зробив величезний крок вперед і наші сучасні електромонтери мають змогу для обслуговування ліній електропередач та обладнання використовувати автовишки та різноманітні драбини, проте навичка підйому на опору на кігтях та лазах ще досі залишається актуальною.
Це стосується і в’язки неізольованих проводів на лініях, адже не на всіх ділянках і не при всіх умовах ми можемо використовувати ізольований провід типу СІП…із всього вищесказаного можна зробити простий висновок, що наші студенти є універсальними спеціалістами, які не зупиняються перед викликами долі!!!
З 01.05.23 по 12.05.23 свої вміння демонстрували студенти групи ІІІ-А ел, з 15.05.23 по 26.05.23 – студенти групи ІІІ-Б ел. Весь цей час за ними спостерігали компетентні жюрі, викладачі нашого коледжу: Власой І.І., Ніколенко Л.А., Маркович О.П., Кирчевський В.І., Митник В.О., Холостенко Л.А., Карабаджак М.П. та відповідальна особа за проведення практики Корепанова А.О. Потрібно зазначити, що кожний з викладачів намагався підтримати студентів, підказувати та пояснювати лайфхаки по підйому по опорі, постійно нагадували про техніку безпеки, розповідали багато цікавих та корисних
Можете уявити собі з якою жагою та самовідданістю працювали наші студенти, які так багато часу навчалися дистанційно, а тут виявляється може бути таке цікаве навчання!!! Для них це справді був ковток свіжого повітря, для учнів, які вже майже забули одне одного, які вже встигли забути, що таке навчання…аж раптом стаціонар, практика, навчання…
Підведення підсумків та нагородження переможців відбувалося також на навчальному полігоні 01.06.23, результати конкурсу наступні:
1 місце – Анецьких Максим (ІІІ-А ел.), Лоскутов Сергій (ІІІ-Б ел.)
2 місце – Черниченко Микола (ІІІ-А ел.), Супляков Владислав (ІІІ-Б ел.)
3 місце – Тарахтієнко Олександр (ІІІ-А ел.), Дамаскін Максим (ІІІ-Б ел.).
Але наші студенти не обмежилися просто фотозвітом…Студенти групи ІІІ-А ел. (Краснобаєв Костянтин та Артеменко Роман) створили прекрасний навчальний фільм, що стосується саме цієї практики, який зможе і надалі бути словником/довідником для початківців! (https://youtu.be/nosDOEMJrFI)
Але найголовніше в усьому цьому конкурсі не тільки змога отримати корисний професійний досвід, найголовніше блискучі очі наших студентів, які із задоволенням навчалися чомусь новому, підтримували один одного, допомагали…Результатом виконаної роботи є створення дружнього колективу майбутніх фахівців в сфері енергетики, який працює під гаслом “Один за всіх і всі за одного!”
Викладачі відділення ЕАСГ
Анастасія КОРЕПАНОВА, Ілля ВЛАСОЙ, Людмила НІКОЛЕНКО,
Лариса ХОЛОСТЕНКО, Олександр МАРКОВИЧ, Віталій КИРЧЕВСЬКИЙ,
В’ячеслав МИТНИК, Михайло КАРАБАДЖАК