Неділя, 25.10.2020, 12:42

Головна » 2018 » Червень » 13 » Зліт студентських лідерів аграрної освіти
Зліт студентських лідерів аграрної освіти

ХХ ювілейний Зліт студентських лідерів аграрної освіти

На базі Уманського національного університету садівництва (УНУС) 6-8 червня було проведено ХХ Зліт студентських лідерів аграрної освіти, в якому взяла участь студентка ІV курсу нашого технікуму Гармаш Софія Петрівна – відмінниця навчання.

Вся Україна, краща студентська молодь зібралася в Софіївці, біля павільйону Флори. І в старовинному парку, у натхненній атмосфері, під високим небом Уманщини, злинули ввись слова Державного Гімну у виконанні Народного ансамблю пісні і танцю «Хлібодари», підхоплені всіма присутніми. Під звуки маршу оркестру студенти кафедри військової підготовки внесли на площу Прапор України, стяг Уманського НУС та штандарт зльоту. Далі була представлена кожна область зі своїми аграрними навчальними закладами. Учасників привітали вітальними листами міністр науки і освіти України Лілія Гриневич, голова Асоціації працівників аграрних навчальних закладів України «Украгроосвіта» Станіслав Ніколаєнко, голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець. Як символ миру, добробуту й єднання Заходу і Сходу, Півдня та Півночі нашої України, ректору  Уманського НУС Олені Непочатенко було вручено рушник єднання.

Зліт передбачав такі заходи:

Агрополітичні дебати. Диспути проводилися за сприяння Науково-методичного центру «Агроосвіта» та за методичної підтримки з боку проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД). До обговорення під час дебатів виносилися такі теми:
- Підтримка розвитку сімейних фермерських господарств - скорочення впливу великих аграрних підприємств/агрохолдингів?
- Диверсифікація виробництва чи вузька спеціалізація?

Конкурс «Стратегічний розвиток аграрного сектору – бачення молодих українських спеціалістів»

Дискусійні клуби. Серед питань, які обговорювали учасники Зльоту, були наступні:

- Студентське самоврядування. Що ми можемо змінити?

- Перспективи привабливості аграрного сектору.

- Сучасний менеджер – який він?

- Зміни клімату та їх вплив на сільськогосподарське виробництво України.

- Аграрний інженер. Хто він сьогодні? Які знання йому потрібні?

- Садівництво і овочівництво. Новий погляд.

- Земельна реформа. Ризики та успішне завершення.

- Визначна роль озеленення сіл в розвитку зеленого туризму.

Не дивлячись на напружений та активний графік учасників, серця їх покорила перлина України – Національний дендрологічний парк «Софіївка», де ми проводили вільний час кожен день. Моя майбутня професія тісно пов’язана із флорою, а в цьому парку зібрані рідкісні види росли, штучні водойми із водною флорою та фауною. У «Софіївці» мешкають різні види птахів, яких можна було годувати усім бажаючим.

На завершення учасники та господарі Зльоту мали змогу насолодитися Гала-програмою переможців і учасників фестивалю народної творчості серед студентів аграрних закладів вищої освіти України « Софіївські зорі».

Це дуже добра традиція проводити зльоти лідерів АПК оскільки це найкращий спосіб з’єднати молодь і продовжується вона 20 років. І студенти мого навчального закладу теж щорічно беруть участь у роботі зльотів.

Голова Студентського самоврядування ІТМЕСГ 2017-18 н.р.

Гармаш Софія

Переглядів: 532 | Додав: | Рейтинг: 5.0/2