Середа, 21.10.2020, 01:45

Головна » 2019 » Жовтень » 3 » «Зі святом, рідне місто»
«Зі святом, рідне місто»

В пору року, коли каштани встеляють землю, дерева одягають своє барвисте різнокольорове вбрання, дні стають прохолоднішими, а осінні квіти манять своїми пахощами, рідне місто Ізмаїл відзначає свято – День міста. До яких тільки дій не вдаються організатори, щоб достойно організувати і провести це свято, яке стало традиційно улюбленим не тільки для жителів цього міста та його району, а й ближніх сусідів – Болградського, Кілійського, Ренійського районів.

В цей день у святковому концерті завжди звучать пісні, мелодії рідного бессарабського краю, місцеві майстрині демонструють свої вироби, кулінари пригощають гостей традиційними стравами бессарабської кухні, запрошують відомих естрадних зірок до виступу.

Долучилися до свята і студенти Ізмаїльського агротехнічного коледжу. 30 вересня на спортивному майданчику зазвучали українські пісні, сповіщаючи про початок конкурсу тематичних квіткових букетів, композицій, присвячених Дню міста та благодійного ярмарку- продажу виготовлених власноруч кондитерських виробів.

А 1 жовтня для студентів других курсів груп 2-Б механіків та 2-А електриків в приміщенні бібліотеки відбулась розважально-літературна гра «Зі святом, рідне місто», в якій були використані літературні і історичні джерела місцевих авторів, а також поезія та пісні про рідний край та місто Ізмаїл.

Як і водиться, працівники бібліотеки зробили короткий але дуже цікавий екскурс в історичне минуле, згадавши і сиву давнину у відео фільмі «Ізмаіл від початку і до нині», розповіли про видатних діячів, чиї імена тісно пов’язані з появою і розвитком міста: талановитого воєначальника, адміністратора С.О Тучкова – засновника міста, Ф.П. Тульчіанова - першого голову міста, який пропрацював на цій посаді 18 років, поета-воїна Івана Котляревського, який у складі Північного полку приймав участь в Задунайському поході в часи русько-турецької війни 1806 – 1807 роках, а під час осади Ізмаїлу прийняв на себе командування батальйоном і повів солдат у атаку , за що пізніше був нагороджений орденом Святої Анни ІІІ ступеня, князя Ю.Є. Гагаріна, який зробив значний внесок в розвиток пароплавного сполучення між Одесою і Придунайськими портами, що дало можливість встановити економічні зв’язки з портами Болгарії, Румунії і стало прообразом сучасного Українського Дунайського судноплавства.

Як підтвердження історії рідного краю звучали вірші ізмаїльських авторів В.Івасюка «Земля, що квітне рушником» у виконанні студентки групи 2-А ел. Гецой Ірини, та вірш Є Маслова «Я пройдусь по родному проспекту» у виконанні Чакіра Сергія – студента групи 2-Б мех.

Цікаво та динамічно провела конкурсну програму викладач з предмету культурологія Недосєкіна Л.Ф., де глядачі змогли показати свої знання про місто Ізмаїл та бессарабський край у конкурсах « Об’єкти Ізмаїлу у віршах», «Відгадайте та назвіть місця, які зображено на історичному фото», «Чи знаєте ви?». Активнішими у конкурсній програмі були механіки.

Достойним завершенням заходу став «Гимн города» Р. Головащенко, який прочитала завідуюча бібліотекою Кінєва М.Г. :

Вошёл в историю суворовскою славой.

И твоя крепость в памяти живёт,

Гордишься славными потомками по праву,

Город-моряк и город-патриот!

Всегда стремился жить под мирным небосводом,

Растил таланты и науку свято чтил,

Сдружил навеки бессарабские народы

Любимый город – древний Измаил!

та пісня у виконанні вокального ансамблю «Мрія»- «Ізмаїльський вальс». Ось на такій цікавій ноті і було завершено в коледжі святкування, присвячене рідному місту.

Викладач з культурології

Недосєкіна Л.Ф.